آموزش تصویری ثبت برند در سازمان ثبت اسناد و املاک – کارمنتو

بطور کلی کلمات یا تصاویری که موازین و هنجارهای اخلاق حسنه و مذهبی که عمومآ پذیرفته شدهاند را نقض کنند بعنوان علامت تجاری قابل ثبت نیستند. ب ـ خلاف موازین شرعی یا نظم عمومی یا اخلاق حسنه باشد. ج ـ مراکز تجاری یا عمومی را به ویژه درمورد مبدأ جغرافیایی کالاها یا خدمات یا خصوصیات آنها گمراه کند. هـ ـ عین یا به طرز گمراهکنندهای شبیه یا ترجمه یک علامت یا نام تجاری باشد که برای همان کالاها یا خدمات مشابه متعلق به مؤسسه دیگری در ایران معروف است. و ـ عین یا شبیه آن قبلاً برای خدمات غیرمشابه ثبت و معروف شده باشد مشروط بر آن که عرفاً میان استفاده از علامت و مالک علامت معروف ارتباط وجود داشته و ثبت آن به منافع مالک علامت قبلی لطمه وارد سازد. تقاضا یا درخواست ثبت برند باید به زبان فارسی و در سه نسخه روی نمونههای چاپی مخصوصی که از طرف اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی در اختیار متقاضیان گذارده میشود به عمل آید. زیرا قانون ثبت علایم تصریح میکند که شباهت علامت با علامت دیگری که ثبت شده است به اندازهای باشد که مصرفکنندگان عادی یعنی اشخاصی را که اطلاعات مخصوصی ندارند به اشتباه اندازد.

در هریک از دو حالت فوق اگر معترض کسی باشد که علامت قبلاً به اسم او ثبت نشده است باید در حین اعتراض برای علامت خود مطابق مقررات این قانون تقاضای ثبت کرده حقالثبت و تمام مخارج مربوط به آن را قبلاً تادیه نماید. چنانچه کسی تقاضای ثبت علامت بازرگانی معینی را کند و دیگری آن را عین علامت ثبت شده ی خود بداند یا آن را شبیه علامت خود تشخیص دهد به طوری که شباهت مذکور مصرف کنندگان عادی اجناس وی را به اشتباه اندازد می تواند به ثبت برند او اعتراض کند. و متقاضی میتواند با مشاهده پرونده از نتیجه درخواست ثبت برند و علامت تجاری مطلع گردد. پس از بررسی اظهارنامه شما، در صورتی که ثبت برند شما بلامانع تشخیص داده شود، درخواست ثبت برند شما به روزنامه رسمی ارسال می شود. نحوه ثبت برند در دیجی کالا به چه صورت است؟ مدارک و هر آن چه را که باید در هنگام ثبت علامت تجاری بدانید را می توانید از طریق تماس با شرکت رامونا کسب کنید.این شرکت می تواند صفر تا صد ثبت برند در ایران را برایتان انجام دهد. اگر قبلا شرکت و کسب و کار خود را به صورت رسمی ثبت کرده اید، می توانید برای نوع دوم ثبت برند یعنی به صورت حقوقی اقدام کنید که البته مزیت های بسیار بیشتری را نیز به همراه داشت و باعث می شود تا هزینه های مارکتینگ و تبلیغات شما به بهترین شکل ممکن مدیریت شوند.

درنتیجه به گونهای این دو لازم و ملزوم یکدیگر بوده و پویاییشان در گرو یکدیگر شکل میگیرد. فقط باید قبل از ارسال اظهارنامه به یاد داشته باشید که طبق قانون اظهارنامه علامت، فهرست کالا یا خدماتی که می خواهید برای آن در خواست برند بدهید بر اساس طبقه بندی های موجود در قانون قابل اجرا و یا بر اساس طبقه بندی بین المللی باشد. در واقع در قانون ما برای ثبت کردن یک نشانه تجاری از کلمه علامت تجاری استفاده می شود که مترادف همان برند در خارج از کشور است و مردم معمولا آن را با نام برند می شناسند. در حقیقت قانون مدنی کشور ما علاوه بر بررسی هایی که کارشناسان اداره مالکیت معنوی کشور و سیستم های استعلام آنلاین برای عدم وجود برند مشابهی پیش از این برند انجام می دهند به افراد حقیقی و حقوقی این حق را داده است که اگر اعتراضی به ثبت برند پیشنهادی دارند و یا فکر می کنند که برند پیشنهادی مشابه برند و علامت تجاری آنهاست می تواند مراتب اعتراض خود را اعلام و درخواست کارشناسی مجدد نمایند. تمامی محصولاتی که تمایل دارید با نام برند خود در کشور مقصد تولید و به فروش برسانید، باید به طور کامل بیان شود.

7. شرح و نوع کالا یا محصولاتی که علامت برای تشخیص آن بکار میرود با تعیین طبقات درخواست شده طبق طبهبندی ضمیمه آییننامه. تنظیم نام و نشانی درخواست کننده مقیم خارجه باید علاوه بر فارسی به حروف لاتین باشد و با همان حروف نیز ثبت و آگهی خواهد شد. 8. شرح و توصیف علامت درخواست شده و طرز مخصوص استعمال آن اگر مورد داشته باشد. ثبت برند به عنوان یکی از مراحل شناسایی برند مورد علاقه شما به اداره ثبت شرکتهاست که دارای مراحل مختلف بوده و برای این که بتوانید به یک وضعیت مطلوب برسید باید طبق فرمهای خواسته شده، مراحل را به خوبی انجام دهید. طبقه ١ – مواد شیمیائی مورد استفاده در صنایع علوم عکاسی و همچنین کشاورزی باغبانی و جنگلبانی رزینهای مصنوعی پردازش نشده پلاستیکهای پردازش نشده کودهای گیاهی ترکیبات اطبائ حریق مواد آبکاری و جوشکاری فلزات مواد شیمیائی برای نگهداری مواد غذائی مواد دباغی چسبهای صنعتی . طبقه ٣- ترکیبات سفید کننده و سایر مواد مخصوص شستشوی لباس مواد مخصوص تمیز کردن براق کردن لکه گیری و سائیدن صابون عطریات روغن های اسانس مواد آرایشی لوسیونهای مو گرد و خمیردندان . طبقه۴- روغنها و گریسهای صنعتی روان کننده ها ترکیبات گردگیری مرطوب کردن و جذب رطوبت انواع سوخت ( شامل سوخت موتور) و مواد روشنائی انواع شمع و فتیله چراغ.

دیدگاهتان را بنویسید