آموزش تصویری ثبت برند در سازمان ثبت اسناد و املاک – کارمنتو

ولی در شریطی هم ممکن است کلا طرح به دلایلی رد شود که در این حالت دیگر امکان پیگیری موضوع نیست. نشان تجاری یا برند همان چیزی است که مخاطب ،صفات و ویژگی های آن را با دیدن ،شنیدن ،حس کردن و… عملیات در نظر گرفته شده در سامانه 4 نوع است که اظهارنامه جدید، اعتراض، اضافه کردن کالا به اظهارنامه و تغییر علامت را شامل میشود. هیچ گاه قدرت تعادل برند را دست کم نگیرید، چرا که علاوه بر توجیه کردن قیمت های پیشنهادی برند شما، می تواند تاثیر مثبتی روی قیمت اشتراک گذاری شده داشته باشد. این مرحله را باید کارشناسان اداره مالکیت معنوی انجام دهند وکاری از دست شما تا اتمام این مرحله ساخته نیست. برند های ثبت شده بهترین ابزار در دست شرکت ها و افراد حقیقی هستند تا بوسیله آنها به شهرت دست پیدا کرده و در بازار محصول و خدمات خود معرفی شوند. برای این منظور باید متقاضی، نماینده قانونی او و یا وکیل حقوقی او با ورود به سایت اداره مالکیت صنعتی و درقسمت مالکیت معنوی اطاعات متقاضی، حقیقی یا حقوقی بودن ، اظهار نامه و سایر مدارک مورد نیاز دیگر بسته به حقیقی یا حقوقی بودن بارگذاری و تقاضا با دریافت کد رهگیری ارسال شود.

چنانچه جهت ثبت برند تجاری و دریافت مشاوره رایگان با متخصصین سامانه ثبت شرکت نیک از طریق راه های ارتباطی در تماس باشید . لوگوی تصویری به سرعت توسط بینندگان از هر قوم و ملیتی مشاهده شده و در ذهن افراد ماندگار می شود. نام مناسب باعث می شود مخاطب با شنیدن آن به یاد شما بیافتد. نکته ای بیار مهمی که لازم دانستم به شما بگوییم این است که در انتخاب نام برند بسیار دقت کنید که برند های مشابه را انتخاب نکنید که بعدا در کسب و کار خود به مشکل بخورید مخصوصا در مواقعی که کسب و کار شما اینترنتی باشد بخواهید محصولی را به مشتری بفروشید که این امر می تواند باعث گمراهی مشتریان شما شود و شما به شکست بخورید پس به این نکته حتما دقت کنید . یک اصل اساسی و مهم در شروع یک کسب و کار جدید ، انتخاب نام و علامت تجاری (برند) می باشد. زیرا با عدم ثبت قانونی ، اثبات این موضوع که شما صاحب اصلی آن کسب و کار و برند به خصوص هستید، دشوار می باشد. این تنها بخشی از این اتفاق است چون قطعا مالک برند معروف بزودی از شما شکایت کرده و در صورت پیگیری های قضایی حتما به نتیجه خواهد رسید.

ثبت علامت های تجاری همواره توصیه می شود تا جلوی هرگونه سو استفاده از برند و علامت های شما گرفته شود ولی برای این موضوع در هیچ کجای قانون الزامی تعریف نشده است مگر در مواردی که قانون عملا ثبت برند را الزامی کرده است. به خوبی می توان یک برند ثبت شده و قانونی را مدیریت کرد و اصلا هم نگران سو استفاده و تبعات دیگر در مورد آن نبود . هر برند یا علامت تجاری باید حداقل یک طبقه از کالا و یا خدمات را به خود اختصاص داده باشد. این طبقه بندی هم می تواند داخلی باشد و هم خارجی. این اشخاص می توانند برای هر طبقه از کالا و خدمات خود برند مخصوص به خود را به ثبت برسانند و برای این موضوع هیچ محدودیتی ندارد. وکالتنامه وکیل در صورتی باید ارائه شود که شما از خدمات موسسه حقوقی و یا یک وکیل استفاده نمایید. شرکت ثبت و رتبه با کمک متخصصان مختلف در حوزه های حقوقی می تواند در ثبت لوگو به متقاضیان مختلف کمک کند. ثبت علامت تجاری یا همان برند همیشه با کلمات است، البته می توان از زبان لاتین استفاده کرد اما برخلاف برند، لوگو می تواند به صورت نماد، کلمات یا به صورت ترکیبی باشد.

ثبت برند (علامت تجاری ) آموزش مراحل ثبت برند و لوگو گام به گام و نشان تجاری اشخاص حقیقی و اشخاص حقوقی در سامانه ثبت برند و علائم تجاری . برند یا علامت تجاری توسط هر فرد حقیقی و حقوقی می تواند به ثبت برسد. برند ثبت شده باید ابتدا در یک روزنامه کثیر الانتشار و همچنین روزنامه رسمی به ثبت برسد. اظهار نامه شما با شرایط و ضوابط قانونی کشور و تجارت سنجیده خواهد شد و در صورتیکه مشکلاتی برای ان وجود داشته باشد از طریق ابلاغیه رفع نقص به شما اطلاع رسانی خواهند شد و در غیر اینصورت چنانچه اظهارنامه شما مورد توافق باشد و ایرادی برای ثبت نباشد اجازه انتشار اگهی ثبت برند در روزنامه رسمی و یک روزنامه کثیر الانتشار داده می شود. برندینگ چگونگی دیده شدن یک سازمان، کمپانی و یا یک فرد است. با واردکردن اطلاعات و سپس مدارک و نهایی شدن ثبت نام شما این سامانه به شما شماره ای به نام شماره پیگیری خواهد داد که باید یادداشت نموده و از ان برای مراحل بعدی و پیگیری برند استفاده کنید. ذکر این نکته اهمیت دارد که در تهیه اظهارنامه ثبت علامت تجاری و تقاضانامه ثبت خود دقت داشته باشید تا اطلاعات غلط و شبه انگیز ارائه نکرده و یا تمامی موارد حقوقی را در نظر گرفته باشید.در این مورد مشاوران ثبت برند ویونا می توانند شما را یاری رسانند.

دیدگاهتان را بنویسید