آموزش تصویری ثبت برند در سازمان ثبت اسناد و املاک – کارمنتو

علاوه بر مدارک شرکت جواز فعالیت مرتبط نیز باید داشته باشد. بله ، در صورت داشتن جواز کسب برای مغازه نام و تابلوی مغازه شما به شکل نام تجاری یا برند به ثبت می رسد. اما در ایران تنها نشانهای قابل رویت و به عبارتی تصویری و یا گرافیکی قابلیت ثبت دارند. ماده 122- هر کس علامت تجاری ثبت شده در ایران را عالماً جعل کند یا با علم به مجعول بودن استعمال نماید یا در روی اوراق و اعلانات یا روی محصولات قرار دهد یا با علم به مجعول بودن به معرض فروش گذاشته یا به فروش به رساند یا به الحاق یا کسر یا تغییر قسمتی از خصوصیات آن تقلید کند بنحوی که موجب فریب مشتری شود،به مجازات شلاق تا 74 ضربه محکوم خواهد شد. خیر اگر علامتی به شکل بین المللی ثبت شده باشد امکان ثبت آن در ایران وجود ندارد اما برعکس این موضوع انجام میشود. هزینه های جانبی دیگری نیز وجود دارند که باید برای ثبت یک برند پرداخت شوند.

واژههای عام. : ثبت کلمه پکیج به عنوان برندی برای پکیج های دیواری امکان پذیر نیست زیرا به همه انواع آن اشاره دارد. واژه های توصیف کننده: این کلمات به منظور توصیف محصولات و اجناس به کار م روند. با ثبت لوگوی شرکتی یا مختص کسب و کار خود می توانید آن را در میان مردم محبوب کرده و وجه تمایزی با رقیبانتان ایجاد کنید. با این حال هرگاه به وسیله ی متقاضی ثبت، درباره ی عملی که پس از آگهی اظهارنامه انجام شده دعوایی مطرح شود و خوانده ثابت کند که در زمان انجام عمل، علامت قانوناَ قابل ثبت نبوده است، به دفاع خوانده رسیدگی و در مورد ثبت یا عدم علامت تصمیم مقتضی اتخاذ می شود. 2.مدارک مورد نیاز برای نقل و انتقال علامت تجاری چیست؟ واژه ها، حروف، شماره ها، طرحها، تصاویر و سمبل های عمومی و ترکیبی از اینها که نشان دهنده ویژگی های محصول باشد را می توان برای ثبت علامت تجاری استفاده نمود.در برخی کشورها اصوات، علائم بویایی و طرحهای سه بعدی نیز قابلیت ثبت به عنوان برند را دارند.

4.آیا خودمان هم می توانیم برای ثبت برند اقدام کنیم و یا تو سط وکیل این کار انجام می شود؟ بله ، با پرداخت هزینه می توان علامت تجاری را استعلام کرد که آیا قبل از آن ثبت شده است یا خیر. ثبت برند با مراحل تقریبا طولانی همراه است. روند ثبت اختراع با ارائه اظهارنامه شروع می شود و در صورت تایید باید در روزنامه رسمی آگهی ثبت اختراع انتشار یابد. اگر مدارک شما به وسیله کارشناسان مربوطه اداره ثبت اسناد به صورت کامل تایید شود، دو نسخه قرار داد برای شما به آدرسی که در مراحل ثبت داده اید، ارسال خواهد شد. پس از تایید نام تجاری لازم است هزینههای اداری را پرداخت نمایید. در نظر داشته باشید یکی دیگر از ویژگی های مهم برند تجاری آن است که بعد از ثبت برند می توانید آن را به شخص دیگری بفروشید و یا برای مدت زمانی معین آن را به شخصی اجاره دهید . 5. مدت زمان اعتراض،۳۰ روز بعد ار درج در روزنامه رسمی می باشد. اگر پس از یک ماه هیچ اعتراضی وارد نشد به سرعت می توانید برای انتشار آگهی دوم اقدام کنید.

این امر نه تنها مشتریان را گمراه خواهد کرد بلکه به حسن شهرت و وجهه صاحب علامت خدشه وارد کرده بخصوص اگر محصول رقیب کیفیت پایین تری داشته باشد. اگر یکی از رقیبان از علامت تجاری یکسان یا مشابه علامت تجاری استفاده کند، ممکن است مشتریان تصور کنند آن محصول متعلق به همان شرکت است و در نتیجه کالای رقیب را خریداری کند. تمام مراحل اجرایی همانند مراحل اولیه ثبت علامت است وهمان هزینه را هم در بر دارد. برای تنظیم و ارسال اظهار نامه شما نیازی به مراجعه ی حضوری نداشته و می توانید با مراجعه به سایت مرکز مالکیت معنوی در بخش ثبت اظهار نامه علامت تجاری اقدام به تکمیل اظهار نامه نمایید. بله برای ثبت برند داشتن جوازکسب یا پروانه بهره برداری یا توافق نامه اصولی از اتحادیه الزامی می باشد. طبقه ٢٠- مبلمان و اثاثیه آئینه قاب عکس کالاهای ساخته شده از چوب چوب پنبه نی حصیر شاخ استخوان عاج استخوان آرواره نهنگ صدف کهربا صدف مروارید کف دریا وبدل کلیه این مواد یا ساخته شده از پلاستیک ( که در سایر طبقات ذکر نشده اند) . برای همان کالا یا کالاهای مشابه استفاده خواهند کرد و در نتیجه سرمایهگذاری در بازاریابی یک محصول ممکن است بی نتیجه بماند.

دیدگاهتان را بنویسید