آموزش گام به گام ثبت برند را اینجا بخوانید

برای ثبت برند خود می توانید مستقیما به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور مراجعه کنید.اما این نکته را در نظر داشته باشید که ممکن است انجام این کار برای شما اندکی وقت گیر باشد.لازم به ذکر است که در صورتی که جهت ثبت برند از مشاورین مربوطه کمک نگیرید ممکن است لازم باشد که چندین بار برند خود را تغییر دهید که این امر ممکن است برای شما زمان گیر و هزینه بر باشد ، بنابراین بهتر است جهت ثبت برند با مشاورین موسسه حقوقی ثبت شرکت کریم خان تماس گرفته و سوالات خود را با آن ها در میان بگذارید. اگر چنانچه از زمان اعتبار ثبت برند یا لوگو 10 سال گذشته باشد، شما 6 ماه فرصت دارید تا آن را تمدید کنید وگرنه از انحصار و مالکیت شما خارج خواهد شد. اسامی مشهور و نام مناطق جغرافیایی قابل ثبت نمی باشند. در موارد زیر با استناد به آیین نامه تصویب شده در سال 1337 به عنوان برند با علامت تجاری قابل ثبت نمی باشند. لوگو و علامت تجاری شما زمانی قابل ثبت است که هویت شما را از سایر رقبا و کسب وکارها مجزا کند.

در حال حاضر اگر برای کسب و کار خود، قصد ثبت نام تجاری پیدا کرده اید؛ می توانید با مشاورین ما در افق نیکان گفت و گو کنید تا با کمک آن ها مسیر مراحل ثبت علامت تجاری شرکت شفاف سازی شود و نام مناسب برای برند شما برگزیده و ثبت شود. اگر در زمینه ثبت برند و علامت تجاری خود دچار مشکل هستید میتوانید از تیم وکیل پرس مشاوره رایگان دریافت کنید. به همین دلیل بهتر است در همان ابتدای کار از مشاوره های یک شرکت حرفه ای مانند رامونا بهره بگیرید و انجام صفر تا صد مراحل کار خود را با خیال راحت به آن بسپرید. ما در موسسه ثبت کاج، علاوه بر مشاوره قبل از اقدام به ثبت برند و لوگو، نکات لازم در مورد انتخاب برند یا طراحی لوگو و علامت تجاری را نیز یاد آور می شویم تا در کنار داشتن برندی خلاقانه و جذاب کسب و کار بی نظیری را رقم بزنید. برای ثبت برند ما نیاز به ارائه مدارکی داریم که در ادامه این مدارک را به شما معرفی خواهیم کرد. ثبت علامت از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و به نوعی شکل و شمایل کار شما را نشان می دهد. چیزی که در زمنیه ثبت برند و علامت تجاری بسیار اهمیت دارد، این است که این برند شما را کاملا از بقیه شرکتهایی که در صنعت حضور دارند، متمایز کند.

هر کالایی در بازار تنها از طریق نام و علامت ثبت شده روی آن می تواند قابل معرفی باشد.این علامت تجاری در اصطلاح عموم برند نامیده می شود.ثبت برند و لوگو موجب افزایش اعتبار مادی و معنوی برای شرکت یا تجارتخانه است.بنابراین ثبت برندو لوگو اهمیت زیادی دارد.تاجران ،مدیران عامل و هیئت مدیره شرکت جهت محافظت از برند خود حساسیت ویژه ای دارند.در واقع برند تجاری که همان علامت تجاری است معرف یک عنوان،نام،عبارت،نام یا طرحی است که درتمایز محصولات یک شرکت به کار می رود. برنامه ریزی مناسب برای آینده از جمله میزان درآمد و تعیین بازار هدف از دیگر عوامل مهم می باشد که در برند سازی اهمیت زیادی دارد. برند در واقع همان نام تجاری است که شما به کالاهای خود اختصاص می دهید، ثبت برند یا ثبت علامت تجاری به نام خودتان این مزیت را به همراه دارد که تمامی حقوق آن متعلق به خودتان می گردد و افراد سود جو نمی توانند محصولات خود را با نام برند شما به فروش برسانند و در صورت بروز این مشکل این حق را خواهید داشت که به مراجع قضایی شکایت کنید،اما در صورتی که آن را ثبت نکرده باشید و شخصی دیگر د راین امر از شما پیشی گیرد ثابت کردن آن که شما در تولید محصول پیشگام بوده اید مشکل است.

لوگو شما نتواند کالاها یا خدمات شما را از کالاها و خدمات سازمان دیگر متمایز کند. نامی که برای کار یا مجموعه خدمات خود ارائه می دهید، به نوعی، هویت تجارت شما را شکل می دهد و به واسطه آن، در میان مراجع رسمی، جایگاهی منحصر به فرد خواهید داشت. اگر این حس شک و شبهه در ذهن شما ایجاد شود ممکن است در آینده ای نزدیک بخواهید نام برند خود را تغییر دهید که باید دوباره هزینه های اضافی پرداخت کنید، پس اگر می خواهید به صورت قاطع برند خود را به ثبت برسانید، طوری که در آینده نخواهیم دوباره آن را تغییر دهیم، بهتر است از نظرات کارشناسان ثبت شرکت و اخذ رتبه نیک پارس در این زمینه استفاده کنید. ثبت برند و علامت تجاری چگونه ممکن است؟ در ادامه مراحل ثبت برند و علامت تجاری را برای شما آوردهایم. چرا ثبت لوگو و برند؟ مرحلهی بعد از طراحی لوگو و علامت تجاری، قطعا ثبت آن است. این نوع مالکیت به شما کمک می کند که بعد از ثبت اختراع، برند یا ایده های خود و تبدیل آن ها به یک موقعیت تجاری، از حقوق خود دفاع کنید و شخص دیگری نتواند حقوق ایده ی شما را به دست آورد.

دیدگاهتان را بنویسید