آموزش گام به گام ثبت برند را اینجا بخوانید

نظر اطرافیان تان می تواند به شما کمک کند و حتی می تواند ایده های خوبی به شما بدهد. برند حق انحصاری اشخاص حقیقی و یا حقوقی است که ان را به ثبت رسانده باشند و استفاده از این برند یا علامت تجاری فقط منحصر به خود انها می باشد مگر اینکه به دلایل اقتصادی و یا مصلحتی فرد صاحب برند تمایل داشته باشد برند و علامت خود را با توافقنامه ای به فرد دیگری واگذار و یا حق استفاده از ان را به دیگران بدهد. البته این در حالی است که هیچ ایرادی در برند انتخابی شما نباشد. و به دنبال آن ثبت برند برای شرکت ها ارزش بیشتری پیدا کرده به طوریکه می توان گفت به یکی از کارهای مهم و ضروری بعد از ثبت شرکت تبدیل شده است. اولا باید فرم درخواست ثبت برند و علائم تجاری در وب سایت تکمیل گردد. باید حتماً بنام خود ایشان باشد و در واقع مالک رسمی خط تلفن همراه ارائه شده باید لزوماً خود متقاضی ثبت برند باشد. ثبت علامت های تجاری همواره توصیه می شود تا جلوی هرگونه سو استفاده از برند و علامت های شما گرفته شود ولی برای این موضوع در هیچ کجای قانون الزامی تعریف نشده است مگر در مواردی که قانون عملا ثبت برند را الزامی کرده است.

برای داشتن یک برند موفق و تاثیر گذار بهترین راه این است که قبل از اقدام برای طراحی یک برند برای محصولات و خدمات خود از مشاورین و متخصصین این حوزه در موسسه حقوقی ویونا مشورت گرفته و با تخصص این کارشناسان اقدام نمایید که از همه نظر موافق اصول و رویکرد های شما بوده و بتواند وجهه و اعتبار بالایی برای شما به همراه داشته باشد. فقط بعد از تایید اولیه برند در سایت است که باید نسخه فیزیکی مدارک را تحویل اداره ثبت بدهید و تا قبل از آن نیاز نمی باشد. در چنین وضعیتی پرونده به دادگاه تجدید نظر استان تهران ارجاع میشود و رای دادگاه تجدید نظر رای قطعی و نهایی است و نتیجه آن هرچه که باشد برای طرفین دعوا لازم الاتباع خواهد بود. طبیعتا برای آنکه برند خود را به ثبت برسانید نیاز به طی مراحل لازم در این زمینه خواهد بود. افرادی که ادعای مالکیت طرح را دارند و انهایی که معتقدند طرح شما از انها الگو برداری شده و یا به برند انها اسیب می زند می توانند در این مرحله با طرح شکایتی جلوی ثبت نهایی برند را بگیرند.

هزینه ثبت برند پرداخت می شود و برند نهایی می شود. با واردکردن اطلاعات و سپس مدارک و نهایی شدن ثبت نام شما این سامانه به شما شماره ای به نام شماره پیگیری خواهد داد که باید یادداشت نموده و از ان برای مراحل بعدی و پیگیری برند استفاده کنید. در بخش دیگر فرد متعهد میشود که اسناد و اطلاعات مربوط به اظهارنامه به صورت واقعی بوده و در غیر اینصورت منتظر برخی عواقب خواهد بود. در نظر داشته باشید که اظهارنامه های ثبت برند بر اساس اولویتی خواهد بود که در سامانه ثبت شده و نیازی به حضور مداوم در اداره ثبت مالکت صنعتی نمی باشد. ثبت برند در تمامی کسب و کارهای کوچک یا بزرگ یکی از مهمترین کارهایی است که هر شخصی باید در ابتدای فعالیت خود انجام دهد. ابتکاری باشد. به همین دلیل است که یکی از مراحل ثبت برند، درج در روزنامه رسمی است تا اگر کسی نسبت به برند انتخابی شما ادعای مالکیت داشته باشد، پس از طرح شکایت، موضوع بررسی و اصلاح شود. برای اینکه نسبت به مدارک مورد نیاز و متناسب نوع شرکت تان اطلاعات بیشتری کسب کنید، به سایت موسسه ثبت کاف مراجعه کنید.

ذکر این نکته اهمیت دارد که در تهیه اظهارنامه ثبت علامت تجاری و تقاضانامه ثبت خود دقت داشته باشید تا اطلاعات غلط و شبه انگیز ارائه نکرده و یا تمامی موارد حقوقی را در نظر گرفته باشید.در این مورد مشاوران ثبت برند ویونا می توانند شما را یاری رسانند. کمیته (انجمن) بازاریابی آمریکا (۱۹۶۰) اینگونه برند را تعریف میکند. با اخذ جوابیه استعلام برند قادرید اظهارنامه ثبت علامت تجاری و یا برند خود را از راه سامانه اداره مالکیت صنعتی ارسال نمایید. سوال اول اینکه آیا برای این سری مشاغل ثبت برند انجام میشه؟ تبصره : چنانچه مجوزی به نام شرکت وجود ندارد و شرکت رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل به صورت شخصی داشته باشند برای ثبت قابل قبول می باشد . علائم تجاری اجباری که دولت حق دخالت مستقیم را در آنها دارد مانند: داروهایی خاص در استفادههای پزشکی و طبی، لوازم آرایشی و بهداشتی،موادغذایی که در ظروف مخصوص تهیه می شوند و… بعد از گذشت مدت 30 روزه لازم است هزینه ثبت علامت تجاری را پرداخت نمایید تا شماره ثبت آن صادر شود و آگهی ثبت علامت تجاری در روزنامه رسمی انتشار یابد. این تمامی مراحل ثبت برند است. درواقع نام شرکت میتواند هر نام سه کلمه ای باشد که متفاوت از نام برند است و نام برند است که معروف می شود و مهم است.

دیدگاهتان را بنویسید