آموزش گام به گام ثبت برند را اینجا بخوانید

پس از تکمیل تمامی مراحل و اقدامات لازم برای ثبت برند کد 5 رقمی برای متقاضی ثبت ارسال می شود، که برای وارد شدن در مراحل بعدی به آن نیاز دارید. رضایت مشتری در هر صنفی بزرگترین تبلیغ برای آن محسوب می شود، با تلاش در جهت افزایش کیفیت محصول در حقیقت درصد رضایت مشتریان را بالا برده و از این رو نوعی تبلیغ فرد به فرد ایجاد میکنید؛ تبلیغی که نتیجه آن جز سود کلان برای شرکت چیز دیگری نیست. دغدغه بسیاری از تاجران، حمایت از علامت تجاری خود می باشد که با ثبت برند محقق خواهد شد.ما در سرتاسر دنیا با علامت های تجاری و برندهایی روبرو هستیم که ممکن است در یک کشور، در یک منطقه جغرافیایی یا یک قاره شناخته شده باشند.علامت های تجاری بسیاری وجود دارند که در سرتاسر دنیا شناخته شده هستند. انتخاب نام و برند یکی از اصول اساسی در شروع یک کسب وکار جدید است.با ثبت برند درواقع قدمی جهت شناسایی محصولا و خدمات به مشتری برداشته اید.همچنین می توان از انتخاب نام تجاری بعنوان یکی از اصول مهم و اساسی در شروع کار جدید یاد کرد که باید در برگزیدن آن دقت لازم را به عمل بیاورید.نام تجاری که انتخاب می کنید باید ساده باشد تا بدین ترتیب برند شما به سهولت تلفظ شده و به خاطر سپرده شود.یکی از مهم ترین نکاتی که باید در انتخاب نام تجاری مورد توجه قرار داد این است که طریقه تلفظ برند باید با شکل نگارشی آن یکی باشد تا مشکلی در سرچ اینترنت کاربران به وجود نیاید در حقیقت یکی دیگر از ویژگی های لازم و اساسی در ثبت برند ، اینترنت پذیر بودن آن است.توجه به این نکته ضروری است که در دنیای امروز کار و تجارت زمانی شکوفا می شود که وارد اینترنت و فضای مجازی شده باشد، یافتن نامی که برای وب آشنا باشد را می توان لازمه این کار دانست.یکی از نکات دیگری که در مورد نام تجاری در وب می توان به آن اشاره داشت تبلیغات است.

در صورتی که از این فرم ها و نحوه پر کردن آن ها اطلاع نداشته باشید، به طور قطع دیگر راهی برای ثبت برند در کشور مقصد نخواهید داشت. آیا می دانید که شما باید برند یا نام تجاری خود را ثبت کرده باشید، در غیر این صورت دیگران می توانند از برند شما استفاده نمایند و شما نمی توانید قانونا هیچ اقدامی نمائید. اما چنانچه برند خود را به ثبت رسانده باشید، هر گونه استفاده یا سو استفاده از نام تجاری شما پیگرد قانونی خواهد داشت. به همین دلیل بایستی 85 کشوری را که به شما اجازه ثبت برند را می دهند، مشاهده کرده و نسبت به انتخاب یکی از آن ها اقدام کنید. بنابراین برند یک دارایی ارزشمند برای دارندگان آن محسوب می شود. بحث مفصلی است. اینکه بخواهید یک لوگو و برند برای خود مشخص کنید. پس توصیه می شود که حتما برای ثبت برند خود اقدام نمائید.

علامت تجاری یا همان برند را می توان در انواع گوناگون به ثبت رساند. مدارک لازم برای ثبت برند بین المللی کدام اند؟ یک شرکت را در نظر داشته باشید که تمامی مراحل ثبت شرکت تجاری را به صورت کامل و با ارائه مدارک های معتبر انجام داده است و در حال فعالیت قانونی می باشد . امروزه به خوبی می دانیم بخش قابل توجهی از کالا و خدمات به خاطر برندهای آن مورد خرید و فروش قرار می گیرند. بنابراین یک استراتژی بلند مدت در زمان فعالیت کمپانی است که می تواند سرمایه قابل توجهی را بازگرداند. به نظر شما چگونه می توان از این دارایی ارزشمند و بی نظیر در کسب و کار خود حمایت و حفاظت کنیم؟ چگونه برند خود را به ثبت برسانیم و مراحل ثبت برند چیست؟ چاپ آگهی درخواست ثبت برند بدین سبب صورت می گیرد که هر شخص حقیقی یا حقوقی نسبت به ثبت آن اعتراض داشته باشد حقوق مدنی وی اجازه اعتراض به ثبت را می دهد. حق تعقیب کیفری؛ برای صاحبان علائم و نامهای تجاری، امکان طرح دعوای حقوقی وجود دارد و برای اشخاصی که حقوق انحصاری صاحب علامت یا نام تجاری را نقض کنند مجازات کیفری نیز مقرر شده است.

لذا تفویض اجازه ی استفاده از یک علامت تجاری ثبت شده به شرکت های ثالث داده می شود که می تواند منبع درآمد بیشتری برای شرکت یا شخص به وجود آورد و یا اساس انعقاد یک موافقت نامه ی اعطای نمایندگی فروش باشد. در چنین حالتی دیگر مشکلات گفته شده در بالا برای شما به وجود نمی آید و این موضوع اهمیت بسیار بالایی خواهد داشت. بهنحویکه حتی در بسیاری از موارد، تفاوت طبقات، میتواند انتخاب عین علامت تجاری ثبتشده را در طبقه دیگر مجاز کند. تفاوت موضوع شرکت یا موسسه نمیتواند مجوز انتخاب عین نام تجاری ثبتشده باشد. ثبت برند و لوگو دو موضوع متفاوت بوده که مراحل تقریبا مشابهی دارند. همین موضوع بیانگر اهمیت طی کردن صحیح مراحل ثبت برند و بهرهگیری از تجربیات افرادی است که در این خصوص دارای تبحر و تجربه کافی هستند. اهمیت این امضا برای افزایش اعتبار برند شما نیاز خواهد بود. در فرایند ثبت برند دو مرحله زمانی داریم: مرحله اول (بررسی اظهارنامه): بعد از اینکه اظهارنامه شما توسط کارشناسان مجرب وینداد شامل وکلای دانش آموخته در زمینه مالکیت فکری، تنظیم شد و برای اداره ارسال گردید این اظهارنامه توسط سه کارشناس (کارشناس طبقه بندی، کارشناس پرونده و کارشناس مسئول) و در آخر رئیس اداره بررسی می شود و اگر از نظر آنها ثبت بلامانع بود فاز بعدی شروع می شود.

دیدگاهتان را بنویسید