آموزش گام به گام ثبت برند را اینجا بخوانید

ثبت علامت تجاری یا همان برند همیشه با کلمات است، البته می توان از زبان لاتین استفاده کرد اما برخلاف برند، لوگو می تواند به صورت نماد، کلمات یا به صورت ترکیبی باشد. یکی از عواقب عدم ثبت برند این است که اگر صاحبان برند نسبت به ثبت برند خود اقدام نکنند ممکن است شرکت های رقیب از این برند برای کالای مشابه استفاده کنند و این امر منجر به اتلاف سرمایه گذاری در بازاریابی یک محصول گردد در حقیقت بدنبال این امر ممکن است مشتریان گمراه شوند و به شهرت و وجهه صاحب برند آسیبی وارد گردد.نکته ای که در این بحث حائز اهمیت است این است که واگذار کردن برند به شخص ثالث به سهولت قابل انجام است و این امر میتواند سبب افزایش منبع درآمد شخص و یا شرکت گردد و یا موجب انعقاد موافقت نامه اعطای نمایندگی فروش شود.یکی از مزایای ثبت برند را می توان استفاده از برند مشهور جهت اخذ منابع مالی و یا وام موسسات مالی دانست بخصوص این که علامت تجاری مذکور در میان مردم از شهرت خوبی نیز برخوردار باشد. نام برند یا علامت تجاری نمی تواند از میان علائم رسمی دولتی و نشان کشورها انتخاب شود.

1. گسترش: از گسترش زود هنگام کار خود جدا خودداری نمایید زیرا افزایش ناگهانی مخاطبان، سبب پراکندگی و گم شدن برند شما در میان انبوه فعالیت خواهد شد. پس از تحویل این اظهارنامه کارشناسان نسبت به رد و یا تایید شدن نام برند شما اقدام می کنند. چنانچه برند مورد نظر را در این مرحله استعلام کنید، احتمال رد شدن آن در سامانه تا مقدار زیادی کاهش پیدا میکند. کارشناسان در این 15 روز مدارک شما را بررسی کرده و درخواست شما را قبول و یا رد میکنند. در برخی از موارد ممکن است تقاضای شما رد شود. این مسئله به قدری مهم است که در برخی از کشورها حتی شعارهای تبلیغاتی نیز کاملا انحصاری هستند. حتی مجموعه های خدماتی نیز هم اکنون با برند خاص خود در بازار فعالیت خواهند داشت. به ثبت برند در کشورهای دیگر، ثبت مادرید نیز گفته می شود که در این شرایط باید به صورت بین المللی برای ثبت برند خود اقدام کنید. در ادامه ثبت شرکت کریم خان، برند را از ۷ دیدگاه مورد بررسی قرار می دهد.

ثبت برند تجاری است که به صورت لوگو به مشتریان نشان داده می شود و افراد بلافاصله با دیدن این لوگو و علامت تجاری به فکر کسب و کار ما می افتند. لوگو و یا علامت تجاری در واقع انتخاب نشانهای است که مخاطبان با دیدن آن به یاد برند شما بیفتند. برند در واقع چیزی است که هرکس با دیدن، شنیدن، لمس کردن یا حتا چشیدن و بوییدن آن، به یاد ویژگی های مورد نظر سازندهی آن می افتد. با استفاده از سیستم مادرید این کار انجام می شود . شما میتوانید از کلمات، حروف، اعداد، اشکال هندسی، عکس و یا ترکیبی از این موارد برای ساخت و طراحی لوگو خود استفاده کنید. شما میتوانید ثبت برند را هم به صورت شخصی و هم به صورت شرکتی انجام دهید. ثبت برند بین المللی مساوی با گسترش تجارت خود در کشورهای مشترک در سیستم مادرید است. برخی از افراد نمی دانند در مدت زمان یک ماه چگونه از ثبت کامل برند خود مطمئن شوند. لازم است که شما این مدارک را در مدت زمان اعلام شده در اختیار کارشناس ما بگذارید . علامت تجاری در حافظهی بصری افراد باقی میماند و دستاوردهای مثبتی در دراز مدت برای شما دارد. طبق ماده 32 قانون علامت در ثبت برند و علامت تجاری شما از برخی از علامتها برای برند خود نمیتوانید استفاده کنید.

در این مرحله باید تحقیق کنید که مشابه یا عین برند شما برندی ثبت نشده باشد باید استعلام برند گرفت تا متوجه این موضوع شد. لوگوی طراحی شده عین لوگوی مالک دیگری باشد و یا مالکی پیش از شما تقاضای ثبت آن را داشته باشد. بعد از به ثبت رساندن یک شخصیت حقوقی و حتی شخص حقیقی، صاحبان شرکت ها یا اشخاص برای برخورداری از یک سری مزایا مانند اخذ نمایندگی و یا استفاده از تسهیلات بانکی و همینطور معرفی محصولات خود نیاز دارند تا برندی را برای محصولات خود انتخاب کرده و آن را به ثبت برسانند. امروزه، صاحبان تمامی مشاغل برند خود را به ثبت رسانده و جهت ثبت برند دوم، سوم، و غیره برای محصولات خود در حال برنامه ریزی می باشند. تصور کنید برندی وجود نداشت و هر کس محصولات شرکت خود را بی هیچ نشانی وارد بازار می کرد. نامی که قرار است در بازار با آن شناخته شوید. هر بازرگانی یا فعالیتی که محصول خود را به بازار عرضه می کند قادر است به ثبت برند قطعی برای محصول خود، بپردازد.. در صورتی که برند مربوطه در حوزه فعالیتی درخواستی تان قبلا به ثبت رسیده باشد امکان ثبت آن وجود ندارد .

دیدگاهتان را بنویسید