آموزش گام به گام ثبت برند را اینجا بخوانید

طی 30 روز از تاریخ انتشار آگهی روزنامه اگر اعتراضی در این خصوص مطرح نشود، می توانید هزینه حق الثبت را پرداخت و برند را در روزنامه دوم آگهی نمایید. کاهش هزینه های ایاب و ذهاب و تشکیل پرونده و در کنار آن مدیریت بهتر زمان می تواند همگی عاملی باشند تا استفاده شما از تجربه و تخصصی تیم حقوقی پایدار ثبت باعث شود تا بتوانید با کمترین هزینه ثبت برند و اطمینان بالا یک برند با کیفیت و ماندگار را ثبت نمایید. برای داشتن یک برند موفق و تاثیر گذار بهترین راه این است که قبل از اقدام برای طراحی یک برند برای محصولات و خدمات خود از مشاورین و متخصصین این حوزه در موسسه حقوقی ویونا مشورت گرفته و با تخصص این کارشناسان اقدام نمایید که از همه نظر موافق اصول و رویکرد های شما بوده و بتواند وجهه و اعتبار بالایی برای شما به همراه داشته باشد. یک طراح لوگو باید نکات قابل توجهی را مد نظر قرار دهد تا حاصل کار یک لوگوی ارزشمند و با اعتبار باشد. انتخاب یک لوگوی مناسب که جذاب و مشتری پسند و قابل درک باشد.

با اینکه اکثر کسب و کارها به اهمیت استقاده از علائم تجاری به منظور تمیز دادن محصولاتشان از محصولات رقبا پی بردهاند، همه آنها اهمیت حمایت از علائم تجاری از طریق ثبت را درک نکردهاند. از طریق تحقیق و بررسی شبکه های اجتماعی می توان متوجه شد که کدام خریدار با اهداف و ارزش های کمپانی شما مطابقت دارد. 1. ثبت برند تجاری به نحوی حق استفاده از محصول را به شرکت یا واحد خدماتی شما محدود میکند. اما مسئله ای که وجود دارد این است که نام و لوگوی یک شرکت تجاری نباید کپی باشد. ثبت برند قطعی برای رقابت بهتر در بازار و امور تجاری امری بدیهی است ، برند و لوگوی تجاری خود را به درستی ثبت کنید. پس از آن، پیشنویسی از اطلاعات ثبت شده به کاربر نشان داده میشود که باید آن را تایید کرده و اقرارنامه را چاپ کند. باید نامی انتخاب کنید که بتوانید با آن سالها فعالیت کرده و بین مشتریان و رقبا معروف شوید. موجب ایجاد یک هویت خاص در ذهن مشتریان می شود. 10. سند ثبت نام تجاری موجب تمایز شما از رقبا و انحصاری شدن کالا و خدمات شما میگردد. 6. یک لوگو تجاری زیبا و معتبر موجب ماندگاری بیشتر شما در ذهن مشتریانتان شده و درنتیجه فروش شما را افزایش میدهد.

5. ثبت نام تجاری موجب افزایش فروش خدمات یا کالای شما میشود و تاثیر زیادی بر سود شما خواهد داشت. 2. ثبت برند موجب حفظ و تلاش برای بهبود کیفیت محصول میگردد. ثبت برند قطعی شرکت ها را تشویق می کند در حفظ و بهبود کیفیت محصولات قدم بردارند. در حال حاضر دیجیتال مارکتینگ به دلیل هزینه پایین و ورودی زیاد مورد توجه بسیاری از شرکت هاست و تمامی کسب و کارهای سنتی نیز باید از این روش استفاده کنند تا ورودی و درآمد خود را افزایش دهند. برای انتخاب لوگو یا انتخاب لوگوتایپ از طرح های ساده و قابل فهم و در عین حال قابل فهم استفاده شود. یکی از نکات حائز اهمیت پس از ثبت برند در داخل ایران ، ثبت برند در جامعه بین المللی یا جامعه جهانی می باشد ، ثبت برند به صورت بین المللی به صورت ثبت در معاهدات بین المللی می باشد. برندهای لاتین برندها یا نام هایی هستند که در آنها حروف لاتین به کار می رود و ملاک ثبت آن در اداره مالکیت صنعتی و معنوی اخذ مجوز فعالیت مرتبط به انضمام کارت بازرگانی مرتبط می باشد.لازم به ذکر است که ثبت برند های معروف که به اسامی مشهوره شهرت یافته اند خلاف قوانین بین المللی می باشد و غیر قابل ثبت نیز هستند.

معاهدات معتبر برای ثبت برند های جهانی شامل پروتکل مادرید ، معاهده لیسبون و کنوانسیون مادرید می باشد.در معاهده مادرید حدود ۸۶ کشور که شامل کشور ایران و عدم حضور کشور عراق می باشد حضور دارند.یکی از نکات مهم در خصوص ثبت بین المللی این است که اصولا تحریم ها برند یا نام تجاری را تحت تاثیر قرار نخواهد داد.حتی شهر ها هم از این قاعده مستثنی نیستند.در صورتی که نام شهر در این معاهدات به ثبت رسیده باشد می تواند تحریم ها را دور بزند.تا به امروز تبریز اولین شهری است که برای ثبت برند اقدام نموده است.جهت ثبت برند به صورت بین المللی ابتدا باید برند در نقطه مبدا ثبت شود سپس به معاهده مادرید ( ثبت جهانی) ارجاع گردد. در صورتی که قصد داشته باشید برند خود را که قبلا ثبت کرده اید، تمدید کنید و از مزیت های آن دوباره استفاده کنید نیاز یه پرداخت هزینه مجدد ندارید و فقط با پرداخت هزینه های اندک برای خدماتی که ارائه می شود می توانید این کار را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید