برند چیست و ثبت آن چگونه انجام می شود؟

منظور ما از ثبت برند، اظهارنامه و درخواستی است که شما به سامانه اداره مالکیت صنعتی ارائه می دهید و با قبول شدن آن دو آگهی با فاصله زمانی مشخص در روزنامه چاپ می کنید که باید بدون اعتراض به پایان برسند. در این میان متقاضی باید دو بار این ثبت علامت تجاری را در روزنامه به عموم اطلاع دهد که آن موارد نیز مقداری هزینه دربر خواهد داشت. در این قسمت راهنمایی جامع و دستورالعملی به صورت تصویری برای آموزش ثبت لوگو برای شما عزیزان ارائه شده است که می توانند پس از گذراندن این مراحل و تکمیل فرم های درخواست شده، اقدام به ثبت علامت تجاری یا لوگوی خود کنند. البته در هنگام ثبت برند تان باید تصمیم بگیرید و انتخاب نمایید که برندتان در چه طبقه ای می خواهید ثبت شود. اولین گام این است که اظهارنامه خود را تکمیل کرده باشید، تکمیل کردن اظهارنامه نیاز به تجربه و تخصص دارد و بهتر است جهت مشاوره در این زمینه با مشاورین ما ارتباط بگیرید. برای کسب اطلاع دقیق از میزان تعرفه ها و برآورد تقریبی درخواست شما می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید. کلمه های غیرمرتبط با حرفه و گمراه کننده را نمی توانید انتخاب کنید، به عنوان مثال شما در کار پارچه فروشی هستید، اما از مصالح ساختمانی در برند خود استفاده می کنید!

در زمینه ثبت برند باید پس از ورود به سامانه وارد بخش ثبت نام شوید. 5. پرونده شما در نوبت بررسی کارشناسان علائم تجاری اداره مالکیت معنوی قرار می گیرد و در صورت پذیرش از جانب این افراد لوگوی شما قابل ثبت می باشد. مراحل ثبت برند در ایران چیست؟ ثبت برند تجاری و راهنمای دقیق هزینه ثبت نام تجاری سال 1400، اگر صاحب یک کسب و کار هستید یا به تازگی قرار است صاحب کسب و کاری شوید، حتما تا به حال ثبت برند تجاری به گوشتان خورده است و به همین دلیل نیاز به آموزش جامع و اطلاع از قیمت ها داشته باشید. این را بدانید که تنها با یکبار مراجعه به این موسسات و ارائه مدارک برند و علامت تجاری خود ، آن ها امور را برای رسیدگی و اجرایی کردن پیگیری کرده و دیگر نیازی به پرداخت هزینه های اضافی ثبتی و حقوقی ارز سمت شما نمی باشد . برند یا لوگو همان نشان تجاری و علامت معرفی شما در بازار و در میان مشتری ها و در عرصه ی ملی و جهانی خواهد بود. پس بسیار مهم است که به چه کسی طراحی لوگوی یا نشان تجاری خود را می سپارید و او چگونه این کار را انجام خواهد داد.

تیم تخصصی ثبت برند موسسه حقوقی فردا در کلیه مراحل ثبت برند از ابتدا تا انتها در کنار شما بوده و کلیه امور مربوطه را با کمترین هزینه و زمان به انجام خواهند رسانید. 4. اگر مشکل یا نقصی در پرونده باشد به شما ارجاع داده می شود که برطرف کنید. در صورتی که فرد اقدام کننده تسلطی بر این امر نداشته باشد، این فرآیند می تواند تا یک سال زمان ببرد. نام برند باید در انحصار شخص تولید کننده باشد. هر ذی نفع می تواند از دادگاه، ابطال ثبت برند را درخواست نماید. پس از صدور گواهی 10 ساله، می توانند سند لوگوی ثبت شده خود را از اداره مالکیت معنوی به صورت حضوری دریافت کنند. به صورت کامل می پردازيم. تمام موارد و گام های زیر را به طور کامل انجام دهید. پروسه ی ثبت لوگو حداقل 2 ماه کاری زمان میبرد چرا که باید بررسی های لازم در خصوص منحصر به فرد بودن آن لوگو و نام تجاری برند مربوطه انجام شود. وارد نشود از اجرای ثبت علامت در ایران الصاق برچسب نامبرده معاف می باشد. اگر درخواست ثبت برند به دلیل اهانت و سو نیت باشد، حتی اگر ثبت شده باشد، بعدها امکان فسخ شدن آن وجود دارد.

6. پرداخت هزینه ثبت لوگو برندی که تقاضای آن یک بار از سوی کارشناسان رد شود شانس بسیار کمی برای ثبت شدن در دفعات بعدی دارد. در بخش انتخاب کالا بر اساس مجوزهای موجود، در صورت مطلع بودن از شماره طبقه کالای درخواستی عنوان» شماره کالای درخواستی را می دانم «را گزينش کرده در غير اين صورت گزينه دوم را انتخاب نماييد و نام محصول را واردمی نماييد تا طبقه مربوط به آن محصول برای شما مشخص شود. پس از ثبت برند تجاری اشخاص دیگر حق ندارند بدون اجازه شما از برند تجاری تان استفاده کنند و اگر بر خلاف این باشد شما می توانید از سوء استفاده گر شکایت کرده و با او برخورد قانونی کنید . پس از ده سال شما می توانید مجدداً برای تمدید اعتبار برند خود اقدام نمایید. پس از کسب اطلاع از قابل ثبت رساندن نشان یا آرم مورد نظر خود، قدم بعدی تهیه مدارک مورد نیاز برای ثبت لوگو می باشد. برای همین خلاقیت در کار طراحی لوگو و طراحی نشان تجاری بسیار حائز اهمیت است. در مرحله ورود اطلاعات وكيل يا نماينده قانوني، اگر فردی برای ثبت برند خود به وكيل مراجعه نمايد آنگاه گزينه وکيل دادگستری باید انتخاب شود و در غير اين صورت با انتخاب گزينه يکی از مديران «يک نفر از ميان شرکا يا مديران شرکت به عنوان متقاضی ثبت برند معرفی گردد.

دیدگاهتان را بنویسید