تعریف برند، مراحل ثبت و مدارک مورد نیاز، هزینه های ثبتی و پروسه انجام کار

اگر یک مصرف کننده مثلا از کوکاکولا استفاده میکند می تواند براحتی کمبود کیفیت را پیدا کند. این اسم برای یک برند پذیرفته نخواهد شد. ثبت برند برای مشاغل زیادی از اصول اولیه کار به حساب می آید چون حقوق کار و تجارت فرد و شرکت زمانی متعلق به او می باشد که نام تجاری خود را ثبت کرده باشد. برای ثبت برند چکار باید کرد؟ برای ارائه بهترین خدمات، مقاله پیش رو به بررسی قواعد و مقررات ثبت برند پرداخته است تا به سوالات شما عزیزان در این زمینه پاسخ داده شود. این لیست طبقات برند توسط مرکز مالکیت معنوی آماده شده است. در این زمان وام هایی که بانک ها یا دیگر موسسات مالی ارائه می دهند از اولویت های سهامداران شرکت ها است و داشتن برند معتبر دریافت کمک های مالی موسسات را ممکن می کند. بخاطر پیچیده بودن امور ثبتی از ثبت برند در حیطه کاری خود دست کشیده اید؟ اما حداقل زمانی که باید در نظر بگیرید حدود 70 روز کاری خواهد بود. ما در مقاله تخصصی زیر به شرح موضوع ثبت برند خواهیم پرداخت تا راهنمای فوری و تخصصی شما در رابطه با مدارک، شرایط به همراه هزینه های ثبتی و مراحل ثبت برند باشد تا با ارائه آن راهنمای متقاضیانی که می خواهند فرآیند ثبت علامت و برند تجاری خود را به ثبت برسانند می شویم.

حقی که برای ثبت برند در هر طبقه نیاز به پرداخت دارد، حدود 240 هزار تومان تعیین شده است. نکته قابل توجه در ثبت برند که از اهمیت بالایی برخوردار است انتخاب نامی است که حتی المقدور با اسامی ثبتی درگذشته اختلاف زیادی داشته باشد این نکته دو امتیاز مثبت برای متقاضی به ارمغان می آورد اول اینکه پروسه ثبت برند تسهیل شده و به راحتی قابلیت ثبت پیدا می کنند دوم اینکه از اختلاف منافع با برندهای ثبت شده که در صنف شما فعال هستند جلوگیری می نماید. در ادامه به مثال هایی از برند و مالکیت محصولات در قدیم می پردازیم. با ورود به سایت میتوانید در قسمت آگهیهای قانونی با انتخاب علامت تجاری به عنوان یک نوع آگهی با ذکر نام مورد نظر و اطلاعات آن فرم را پرکرده و جستجو کنید. پس کلا هزینه های ثبت با توجه به مواردی مانند قیمت چند نوبت آگهی، هزینه های بررسی، هزینه وکیل و یا مابالتفاوت هزینه ها جهت ثبت در تمام یا بخشی از طبقات مختلف را شامل می شود. کپی برابر اصل شده کارت ملی تمام افرادی اعم از مدیران، سهامداران یا شرکا که در شرکت مورد نظر حق امضا دارند.

بخش ثبت انواع درخواست (رفع نقص، پرداخت حق الثبت، تمدید، انتقال و …) امکان پذیر است. در مثال بالا اگر بعد از شهرت خط تولید لباس ورزشی مورد نظر، اگر فردی تصمیم به ثبت کردن آن برند بگیرد، احتمال این وجود دارد که فردی که این لباس ها را در اصل طراحی کرده تمام حق خودش در ارتباط با کار خود را از دست بدهد. اگر نام انتخابی تمام ویژگی های لازم و قوانین را دارا بود، با کامل کردن اسناد لازم در سایت مالکیت معنوی عضو شده و اقدام به ثبت نام تجاری خود می کنید. با داشتن یک علامت تجاری خوب، تعداد بیشتری از بازدیدکنندگان تبلیغات شما به مشتری تبدیل و بازدهی تبلیغات شما بیشتر میشود. مدارک لازم برای ثبت برند حقیقی : کارت ملی، کپی برابر با اصل جواز فعالیت مانند پروانه بهره برداری، پروانه ی ساخت یا جواز کسب، کپی شناسنامه، تاییدیه ها و جوازهایی که از طرف دولت یا سازمانی صادر شده باشد، تصویر لوگو در ابعاد ۶ در ۶ و در صورت استفاده از حروف لاتین در لوگوی برند داشتن کارت بازرگانی الزامی می باشد. این مواد تاثیر زیادی در سلامت جسمی مردم دارند پس طبیعی است که کشور از شرکت ها انتظار داشته باشد تا از همان ابتدا مسئولیت تمام موارد حقوقی محصولات خود را بر عهده بگیرند که فقط در صورت داشتن یک اسم تجاری ممکن است.

۲- قبل از اقدام به ثبت نام مورد نظر در طبقات درخواستی مورد استعلام و تمام ابعاد حقوقی آن بررسی و در صورت قابلیت ثبت نسبت به طی فرآیند ثبت اقدام خواهد شد در غیر اینصورت از موکل نام جدیدی درخواست می شود. آیا تمام شرکت ها به ثبت برند نیاز دارند؟ هنگامی که اظهارنامه برند و علامت تجاری خود را در سامانه ارسال می نمایید این اظهارنامه در نوبت و صف بررسی کارشناسان (۳ کارشناس) و همچنین رئیس اداره علائم تجاری در سامانه مرکز مالکیت معنوی قرار می گیرد و در واقع نوبت شما و این موضوع که اظهارنامه علامت تجاری چند نفر قبل از شما در صف انتظار بررسی است، تعیین کننده مدت زمان ثبت نهایی برند مورد نظرتان است. ما در شرکت ثبت فوری می توانیم این فرآیند را تضمین کنیم و مراحل حقوقی ثبت را از جانب شما به انجام برسانیم. افرادی که علاقه دارند تا کارهای حقوقی خود در حوزه ثبت را به ما بسپارند می توانند به دفتر ما در شریعتی مراجعه کنند و یا برای مشورت در مورد نحوه انجام کارها با شماره تماس های موجود در سایت ما تماس بگیرند. پس از صدور روزنامه رسمی اول ۳۱ روز زمان برای اعتراضات وجود خواهد داشت تا اگر کسی ادعایی در خصوص علامت تجاری مورد درخواستی شما داشته باشد اعتراض خود را اعلام کند.

دیدگاهتان را بنویسید