ثبت برند【نحوه سریع ثبت برند ✔️】- ارزان ترین ثبت برند✔️

مرکز مالکیت معنوی ادارهایست که فعالیتهای مربوط به ثبت برند و اختراع و طرحهای صنعتی را انجام میدهد. ثبت برند تجاری در ایران نیز مانند سایر فعالیتهای ثبتی پیچیدگیهای مخصوص خود را دارد. اگر این برند یا علامت یا اسم آن را ثبت نکنید ؛ اشخاص و شرکت های دیگر می توانند محصولی مشابه محصول شما تولید کنند و از حسن شهرت آن سوء استفاده کنند. در صورتی که این برند قبلا ثبت شده باشد، شما نمیتوانید آن را ثبت کنید و درخواست ثبت برند شما رد میشود. برند یا مارک یا برند تجاری نشان دیداری است که اشخاص با آن نشان ، خدمات یا محصولات خود را در میان مردم به نمایش می گذارند و مردم با دیدن آن علامت به یاد شرکت مربوطه می افتند. حالت سوم نیز وجود دارد که به عنوان بدترین حالت ممکن از آن یاد می کنیم این مورد معمولاً در مواردی پیش می آید که به عنوان مثال فرد متقاضی نسبت به رفع نواقص اعلام شده از سمت سازمان مربوطه دیر اقدام نماید و یا اینکه برای ثبت نام تجاری مورد نظر شما قبلاً تشابهی در برند دیگر در همان طبقه و زمینه که توسط شخص دیگری به ثبت رسیده وجود داشته باشد.

ثبت برند یا همان علائم تجاری اهمیت بسیار زیادی دارد, زیرا با این کار امکان سوء استفاده از برند شما از بین می رود. علائمی که بسیار شبیه علامت هایی باشند که در طبقات دیگر ثبت شده اند. سامانه استعلام ثبت برند در مرکز مالکیت معنوی، برندهای ثبتشده را به شما نشان خواهد داد. استعلام برند این امکان را به شما میدهد که ببینید برند مورد نظر شما قبلا ثبت شده است یا خیر. این مسئله می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد. کلمات و عبارات ، حروف و اعداد و یا حتی علامت و نشان هایی که به صورت رنگی یا سیاه و سفید توسط متقاضیان ارائه می شود که نمایانگر ویژگی های خاص یک محصول است را جزو علائم تجاری قابل ثبت به حساب می آورند. با وجود اینکه برند نشانهای از هویت کالا و خدمات است و شناساندن آن در جامعه صرف هزینه و زمان زیادی است، اداره ثبت با این اقدام خود سبب از بین رفتن تلاش و زحمات شخصی میشود که برند را برای اولین بار به نام خود به ثبت رسانده است. در کل این را بدانید که پرداختی شما مقطعی خواهد بود.

نکتهای که شاید افراد را به اشتباه بیندازد این است که ثبت برند تجاری در شهرهای مختلف فرایند یا مدارک مختلفی نمیخواهد. تمام اینها برای این است که شما به هدف خود برسید. وقتی میخواهید برند خود را ثبت کنید باید مطمئن شوید که قبلا این برند به ثبت نرسیده باشد. تنها تفاوتی که وجود دارد این است که برای ثبت شرکت یا ثبت برند در هرکدام از شهرهای مورد نظر باید به اداره مربوطه در همان شهر مراجعه کرد و مدارک و اطلاعات را به آن اداره تحویل داد. برای مثال برند کاله از برند میهن به وسیله علامت تجاری مشخص آن به سادگی از هم متمایز می شود . تعرفهها و هزینه ثبت برند در ثبتیار شفاف و مشخص است. کارشناسان ثبتیار در تمامی مراحل ثبت برند تجاری شما در خدمت شما هستند. کارشناسان ثبتیار در تمام این مراحل در خدمت شما هستند. مراحل ثبت برند و لوگو شامل انتخاب نام، مراحل ثبت آن و پرداخت هزینه های مربوطه است. پس در نتیجه ثبت برند نیاز به یک مجوز فعالیت مطابق بر رشته فعالیت متقاضی دارد که این مجوزها شامل جواز کسب- جواز تولید-پروانه بهره برداری-کارت بازرگانی- گواهی فعالیت صنعتی یا بازرگانی می باشد. در ادامه این متن همراه ما باشید تا نکات مهمی را در حوزه ثبت برند، علائم و لوگو تجاری بازگو کنیم.

این نکات نه تنها برای ثبت برند انگلیسی است برای هر برندی که ریشه غیر فارسی دارد، لازم الرعایه می باشد. یک مورد اساسی برای به ثبت رساندن برند آگاهی در این زمینه است. پس از پرداخت حق الثبت برند در سامانه این برند به شما تعلق می گیرد، اما نیاز است این موضوع به اطلاع عموم برسد. این مرحله، در ثبت شرکتها نیز وجود دارد. در این صورت هرگونه کپیبرداری از برند شما قابل پیگیری است. برای آگاهی از جزئیات این هزینهها میتوانید مطلب «هزینه ثبت برند در ثبتیار» را ملاحظه کنید. خبرخوش برای صاحبان برند این است که دیجی کالا امکانی را برای فروشندگان فراهم کرده تا نام و مشخصات برند یا علامت تجاری خود را درج کرده و محصولات را تحت نام برند خود به فروش برسانند. یکی از این حمایتها این است که وقتی برند خود را ثبت میکنید دیگران نمیتوانند از آن سوءاستفاده کنند. مراحل ثبت برند و لوگو به طور خلاصه عبارت است از انتخاب نام، مراحل ثبت آن و پرداخت هزینه های مربوطه. به این معنی که در مراحل ثبت یک شرکت نیز استعلام شرکت و اینکه قبلا به ثبت نرسیده باشد ضروری است.

دیدگاهتان را بنویسید