ثبت برند【نحوه سریع ثبت برند ✔️】- ارزان ترین ثبت برند✔️

علائمی که متضاد با نظم عمومی و اخلاق حسنه هستند. خلاف موازين شرعي يا نظم عمومي يا اخلاق حسنه باشد. ثبت نشان تجاری و ثبت لوگویی که با اخلاق و نظم عمومی مغایرت دارد، رد خواهد شد. واژه ها، حروف، شماره ها، طرحها، تصاویر و سمبل های عمومی و ترکیبی از اینها که نشان دهنده ویژگی های محصول باشد را می توان برای ثبت علامت تجاری استفاده نمود.در برخی کشورها اصوات، علائم بویایی و طرحهای سه بعدی نیز قابلیت ثبت به عنوان برند را دارند. 1. عنوان مناسبی انتخاب کرده و برای ثبت آن درخواست دهید. می تواند گزینه مناسبی برای ثبت برندتان باشد. در اصل ثبت بین الملل به این معناست که می توان برند مذکور را در کشورهای عضو کنونسیون مادرید با پرداخت هزینه های قانونی در هر کشور به صورت جداگانه ثبت نمود. امروزه اغلب صاحبان حرف و مشاغل می دانند که داشتن یک اسم و نشان تجاری ماندگار چه تاثیری بر کسب و کار آنها خواهد داشت اما تعداد زیادی از همین افراد هنوز به اهمیت ثبت علامت و حفاظت از آن پی نبرده اند. یک ایده هیچ وجود فیزیکی ندارد که از آن محافظت شود پس مالکیت معنوی به این معنی است که این فرد صاحب این ایده است و افراد دیگر نمی توانند از ایده مشابهی استفاده کنند.

اگر یکی از رقیبان از علامت تجاری یکسان یا مشابه علامت تجاری استفاده کند، ممکن است مشتریان تصور کنند آن محصول متعلق به همان شرکت است و در نتیجه کالای رقیب را خریداری کند. برای مثال، عرضه مارگارین به بازار با علامت تجاری که تصویر یک گاو داشته باشد مردود خواهد شد چون علامت موجب گمراهی مصرف کنندگان خواهد شد و مصرف کنندگان به احتمال، تصور خواهند کرد که این علامت به محصولات لبنی مرتبط است. اگر علامت تجاری به ثبت نرسد، رقبا از همان علامت یا علامتی که شباهت آن با علامت مزبور به اندازهای است که موجب تصور غلط مشتری گردد. عين علامتي باشد كه قبلاً به نام مالك ديگري ثبت شده و يا تاريخ تقاضاي ثبت آن مقدم يا داراي حق تقدم براي همان كالا و خدمات و يا براي كالا و خدماتي است كه بهلحاظ ارتباط و شباهت موجب فريب و گمراهي شود. عين يا شبيه آن قبلاً براي خدمات غيرمشابه ثبت و معروف شده باشد. می توانید با پیگیری های مداوم در ارتباط با مشتریان خود آن ها را به سیستم و کسب و کار خود وفادار سازید و از این طریق مشتری های وفادار و همیشگی خود را بیشتر کنید، هم چنین کلیه این مشتریان که به شما اعتماد کرده برای شما مشتری دیگر به همراه خواهند آورد و این مساله می تواند سود شما را دوچندان کند.

بعلاوه، اعطای اجازه استفاده از یک علامت تجاری ثبت شده به شرکتهای ثالث بسیار آسانتر است و در نتیجه میتواند منبع درآمد بیشتری برای شرکت/شخص بوجود آورد یا اساس انعقاد یک موافقت نامه اعطای نمایندگی فروش باشد. در دنیای امروزی با گسترش حمل و نقل های بین المللی تولید کنندگان در تمام دنیا می توانند محصولات خود را در عرصه جهانی عرضه کنند و در تلاش هستند تا کسب و کار خود را در عرصه های بین الملل به فروش برسانند و برای این کار و برای جلوگیری از هر گونه کپی و تقلب و یا هر مشکل احتمالی دیگری نیاز است که شما از برند و نام تجاری خود حفاظت نمایید تا کسب و کاری که برای ان تلاش نموده اید به خطر نیافتد. در دنیای امروزی ثبت برند تجاری یکی از موضوعات مهم و حساس برای کسب و کارهایی است که می خواهند خود را از مشکلات اقتصادی رها کنند. نماد ثبت برند جهانی R می باشد و این علامت نشانی از هویت جهانی برند شما دارد. بدین منظور بهترین راه استعلام نام انتخابی شما از طریق وکیل خواهد بود. برخی از افراد نمی دانند در مدت زمان یک ماه چگونه از ثبت کامل برند خود مطمئن شوند.

در واقع نوبت شما و این موضوع که اظهارنامه علامت تجاری چند نفر پیش از شما در صف انتظار بررسی است، تعیین کننده مدت زمان ثبت نهایی برند مورد نظر شما خواهد بود. پس از مراجعه به این آدرس ابتدا باید از میان لینکهای سمت راست، ثبت نام را انتخاب کرده و مراحل را طبق راهنما اجرا کرد. حتماً باید مجوزی به نام شخص متقاضی برای ثبت برند ارائه شود. لازم به ذکر است در همین مرحله میتوانید چند نفر را بهعنوان مالک نام تجاری مشخص کنید و برای هرکدام سهم مالکیت در نظر بگیرید. 13.پروانه بهره برداری به چه کار می آید؟ پروانه بهر برداری در رابطه با کارگاههای تولیدی و کارخانه ها توسط وزارت صنایع صادر می گردد. تعداد علائمی که در سطح جهان می توان به ثبت رساند تقریبا نامحدود می باشند و ممکن است از یک یا چند حرف و عدد تشکیل شده باشند. در اینجا نحوه ثبت نام برند در ایران را در ۵ مرحله به طور شفاف توضیح داده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید