ثبت برند【نحوه سریع ثبت برند ✔️】- ارزان ترین ثبت برند✔️

ثبت برند به عنوان یکی از مراحل شناسایی برند مورد علاقه شما به اداره ثبت شرکتهاست که دارای مراحل مختلف بوده و برای این که بتوانید به یک وضعیت مطلوب برسید باید طبق فرمهای خواسته شده، مراحل را به خوبی انجام دهید. کلیه علامت های تجاری یا همان برند را می توان در شهر های مختلف ایران مثل: تهران، اصفهان، تبریز، شیراز و … ثبت کدام برند ها ممنوع می باشد؟ ثبت برند چه فایده ای دارد؟ با واردکردن اطلاعات و سپس مدارک و نهایی شدن ثبت نام شما این سامانه به شما شماره ای به نام شماره پیگیری خواهد داد که باید یادداشت نموده و از ان برای مراحل بعدی و پیگیری برند استفاده کنید. صرف شهرت و استفاده مقدم شما از یک برند، نمی تواند دلیل قطعی بر پیروزی شما در دادگاه باشد. اگر شخصی با عمل متقلبانه و سوء نیت خود باعث شود شهرت و تعداد مشتریان شما لطمه ببیند می توانید خسارت بگیرید. برند ثبت شده قابل فروش است و ارزش گذاری مالی آن بسته به میزان شهرت و سایر معیارها تعیین می شود. یکی از مهم ترین وجه تمایز های شما با سایر رقبا، بر اساس برند و نام تجاری است.

ولی اگر علامت تجاری شما به صورت لاتین باشد باید حتما از کارتــ بازرگانی را بگیرد. به طور کلی برند یا نام تجاری به دو صورت لاتین و غیر لاتین استفاده می شود. با داشتن برند ثبت شده، شما یک مزیت غیر قابل کپی دارید که تنها برای بنگاه تجاری شماست. توافق نامه مادرید: وابسته به ثبت بین المللی علائم که توسط سازمان مالکیت معنوی جهانی تنظیم شده است.سیستم مادرید متشکل ار تلفیق دو معاهده شکل گرفته است.به طور خلاصه در سیستم مادرید برای در خواست بین المللی علائم تجاری ،متقاضی فایل مدارک خود را WIPO دفتر بین المللی در ژنو ارسال می کند و در آن در خواست اعلام می کند که برای ثبت نام به دنبال یک از کشورهایی که عضو معاهدات ژنو هستند.در WIPO دفتر ثبت بین المللی علامت را صبت و سپس آن را به کشور های تعیین شده ارارسال می کند.ثبت نام در دفتر ثبت بین الملیلی یک پروسه اداری است که به این معناست که از آن علامت تجاری در خواست هایی را که دریافت میکند .اگر یک کشور ثبت یک علامت تجاری را رد کند.امتناع این کشور به WIPO ابلاغ و تصمیم این کشور در ثبت بین المللی را رد میشود.به عبارت دیگر ثبت نام بین المللی یک سیستم ایمن استو اما ثبت یا عدم ثبت آن در کشور تعیین شده معین می شود.

بنابراین اگر متقاضی ثبت لوگو و علائم تجاری هستید و یا بنا به هر دلیلی تصمیم به کسب اطلاعات مفید و کاربردی و کامل در این زمینه دارید، توصیه مینماییم مقاله حاضر که راهنمای ثبت برند بصورت کامل و حرفهای است را مطالعه نمایید. همچنین ثبت برند بصورت فارسی مستلزم داشتن کارت عضویت بازرگانی بوده و یا بایستی فرد دارای مجوز فعالیت اقتصادی باشد. ثبت برند بصورت لاتین مستلزم داشتن کارت بازرگانی است. مانند برند آدیداس که سیاه و سفید است. می تواند رنگ های گوناگون داشته باشد و یا سیاه و سفید باشد. شما با داشتن برند ثبت شده، با اطمینان خاطر در کشورهای دیگر تجارت می نمایید و در آنجا نیز امکان ثبت برند خواهید داشت. مهم ترین سوال، چطور می توان دست پیش را گرفت و اگر کسی به برند ما تعدی کرد، بتوان او را محکوم نمود؟ چطور می توان جلوی کپی شدن برند ما بر روی کالا و خدمات دیگران را گرفت؟ چطور می توان جلوی افرادی که بی اجازه با نام و علامت تجاری ما در بازار فعالیت می کنند را گرفت؟ می تواند شکل و کلمه باهم باشد یا تنها فقط یکی از آن ها وجود داشته باشد.

امروزه به خوبی می دانیم بخش قابل توجهی از کالا و خدمات به خاطر برندهای آن مورد خرید و فروش قرار می گیرند. شعارهای تبلیغاتی در بعضی از کشورها هم علامت تجاری محسوب می شود و در اداره های ملی ثبت علامت تجاری تحت عنوان برند ، ثبت می شوند . ثبت برند در ایران در اداره مالکیت معنوی کشور انجام می شود و تمامی مدارک باید به اداره واگذار شده تا تمامی امور به صورت قانونی انجام شود. چنانچه تمامِ مراحل بدونِ نقص طی شود، به شما پیامی با مضمونِ بلامانع بودنِ تقاضای ثبت برند شما ارسال می شود. طبقه 7 – انواع ماشين و ماشينهاي افزار؛ انواع موتور (به استثناء موتور وسائط نقليه زميني)؛ قفل و بست حلقههاي اتصال قطعات ماشينها و قطعات انتقال قوه (به غير از اتصالات و اجراء انتقال قوه وسائط نقليه زميني)؛ لوازم و ابزار كشاورزي (به استثناي ابزارهاي دستي)؛ ماشين جوجه كشي. 10. در آئین نامه ذیربط جهت کلیه ی اجناس، طبقاتی قائل و آن را به 36 قسمت نموده اند مثلاً طبقه 1 محصولات شیمیایی که در صنایع و علوم و عکاسی و کشاورزی و کود طبیعی و مصنوعی و مواد آب دادن فلزات و دباغی است و طبقه 23 انواع نخ و طبقه ی 24 انواع پارچه است.

دیدگاهتان را بنویسید