ثبت برند【نحوه سریع ثبت برند ✔️】- ارزان ترین ثبت برند✔️

در ادامه مطلب از هزینه ثبت برند در تصویر زیر طبقات ۳۲ تا ۴۵ را به شما معرفی کردیم. در ادامه به نکات مهمی در خصوص علامت تجاری و همچنین استعلام ثبت برند اشاره خواهیم کرد. در این قسمت اطلاعات مربوطه به شخص صاحب برند را وارد نموده و در این فرم اگر متقاضی شخص حقیقی باشد قسمت مربوطه و اگر متقاضی ثبت برند و علامت تجاری شخص حقوقی باشد بایستی اطلاعات مربوط به آن را وارد کرد. چه برندی را نمی توان ثبت کرد؟ این را بدانید که تنها با یکبار مراجعه به این موسسات و ارائه مدارک برند و علامت تجاری خود ، آن ها امور را برای رسیدگی و اجرایی کردن پیگیری کرده و دیگر نیازی به پرداخت هزینه های اضافی ثبتی و حقوقی ارز سمت شما نمی باشد . بارها این موضوع پیش آمده که شما یک کالا را بدون توجه به ویژگیهای مندرج بر روی آن و بدون تحقیق انتخاب کرده و حتی آن را به دیگران نیز معرفی کردهاید.

توجه داشته باشید که این معرفی تنها مزیت ثبت برند نیست و همین موضوع مزیت های بسیار دیگری هم برای شما به دنبال دارد. در کشور ایران، مطابق بند الف و ب ماده 30 قانون جدید ثبت علائم مصوب سال 1386، تنها به ثبت رساندن علائمی که قابل رویت باشد پذیرفته می شود. ثبت برند تنها مربوط به شرکتها و کسبوکارها نیست. این وب سایت به سازمان رسمی ثبت اسناد و املاک کشور ایران تعلق دارد. در این مقاله به مزیت های کلی که ثبت علامت تجاری دارد، اشاره شده است، هم چنین مواردی که باعث می شود هر چه سریعتر برند خود را ثبت کنیم نیز آورده شده و به مراحل و مدارکی که برای ثبت علامت تجاری در سازمان اسناد و املاک کشور ، مورد نیاز می باشد، پرداخته شده است. 3. ثبت علامت تجاری مورد نظر به نام خود توسط شخص یا اشخاصی (عمداً یا سهواً). با توجه به این موضوع، می توان دریافت، در صورتی که شخص حقیقی یا حقوقی، اقدام به ثبت برند خود و فعالیت بر اساس آن نماید، دیگر فعالیت های مشابه و حتی غیر مشابه، به هیچ وجه، حق انتخاب برند انتخابی وی را نخواهند داشت مگر اینکه به طور رسمی، از شخص حقیقی یا نماینده حقوقی مالک برند، کسب اجازه نموده باشند.

هزینه ثبت برند متغیر است و آن هم به چند دلیل بستگی دارد . لازم به ذکر است که جهت دریافت گواهی نهایی ثبت برند ( گواهی 10 ساله ثبت نشان تجاری ) می بایست چند روز دیگر به این زمان اضافه نمود هرچند جزو فرآیند احتمالی ثبت برند محسوب نمی گردد. قسمت اصلی ثبت برند، همین فاز اول است و بعد از تأیید رئیس اداره قطعا برند شما ثبت می شود و شما در پایان این مرحله مالک برند محسوب می شوید. نکته : از تاریخ انتشار روزنامه رسمی مرحله اول برای اسخاص ثالث 30 روز فرصت وجود دارد که اگر ثبت علامت تقاضا شده را مغایر با حقوق قانونی خود می دانند نسبت به آن رسما اعتراض نمایند. حال شما باید هزینه روزنامه رسمی در نوبت اول را پرداخت کنید که حدودا بعد از یک هفته روزنامه چاپ و به آدرس شما ارسال می شود. پس از آن که اظهار نامه ثبت برند و علامت تجاری توسط کارشناسان اداره مالکیت معنوی بررسی شد و فاقد نقص بود ،پیامکی مبنی بر این که ثبت علامت تجاری شما مانعی ندارد ارسال می شود.

معروف شدن یک برند خاص باعث ارتقاء آن کسبوکار در جنبههای گوناگون میشود. این قانون، دربردارنده تعریف برند یا علامت تجاری، مراحل و شرایط و مدارک لازم، برای ثبت یک برند است. جمع آوری مدارک و تحویل به ورود به سایت مرکز مالکیت معنوی وارد قسمت ثبت اظهارنامه علامت تجاری شوید. از این رو اشخاص برای دریافت خدمات مربوط به ثبت علائم تجاری و ثبت برند، ثبت اختراع، ثبت طرح صنعتی باید به سیستم اداره ثبت شرکت ها ورود پیدا کنند. از این رو سوء استفاده ها و برخی سود جویی ها از اعتبار برند ها و نماد های تجاری موجب بروز قوانین مالکیت معنوی در این زمینه شد. تصور نمایید که مدّت زیادی است با نام و یا نشان تجاری خاصی به فعالیت میپردازید و به دلیل عملکرد خوبی که در بخش بازاریابی، تبلیغات، کیفیت کالاها، محصولات و یا خدمات خود داشتهاید و همچنین به علت احترام به حقوق مشتریانتان، بازار خیلی خوب و پر سودی برای خود فراهم آورده اید و در بین مشتریانتان دارای محبوبیت زیادی شدهاید، اما اگر برند و یا علامت تجاری خود را به ثبت نرسانده باشید، با دستان خودتان امکان سوء استفاده از برند خود را فراهم آوردهاید.

دیدگاهتان را بنویسید