ثبت برند🥇【شرایط ثبت برند✔️】- موسسه حقوقی پایش

پس در صورتی که قصد ثبت علامت تجاری برای شرکت خود را دارد؛ قبل از هر چیز باید امکان ثبت شدن آن را بررسی کنید. علاوه بر این برای وارد کردن اطلاعات شخص حقوقی در سامانه اداره مالکیت معنوی نیز باید به طور تقریبی مبلغ 175 هزار تومان پرداخت شود. در این قسمت اطلاعات مربوطه به شخص صاحب برند را وارد نموده و در این فرم اگر متقاضی شخص حقیقی باشد قسمت مربوطه و اگر متقاضی ثبت برند و علامت تجاری شخص حقوقی باشد بایستی اطلاعات مربوط به آن را وارد کرد. ثبت نشان تجاری به ثبت کردن لوگو یا برند اشاره می کند. در ادامه به نکات مهمی در خصوص علامت تجاری و همچنین استعلام ثبت برند اشاره خواهیم کرد. این امر درصد رد اظهارنامه ثبت برند شما را به صورت قابل توجهی کاهش خواهد داد. اظهارنامه به عنوان سندی رسمی و قابل ارائه به مراکز قضایی در صورت بروز اختلاف فیمابین شرکا و سهام داران می باشد و نحوه تکمیل آن باید کاملا دقیق باشد.

جهت محافظت از علامت تجاری، پس از آنکه برند شما با توجه به ارائه مدارک لازم و اظهارنامه ثبت شد، دفاتر ملی و ناحیهای از برند شما محافظت میکند. اما قبل از آن بهتر است بدانیم که اساسا منظور از ثبت برند چیست؟ به این منظور زمانی که شما قصد اضافه کردن برند جدید خودتان را دارید، باید در زمان درج کالای خود در قسمت برند، درخواست برند جدید را انتخاب کرده و پس از درج برند منتظر بمانید تا برند شما توسط کارشناسان دیجی کالا تأیید شود. قسمت اصلی ثبت برند، همین فاز اول است و بعد از تأیید رئیس اداره قطعا برند شما ثبت می شود و شما در پایان این مرحله مالک برند محسوب می شوید. ممکن است در خصوص برخی دیگر از کالاها نیز یک تصویر منفی در ذهن داشته باشید. شما میتوانید برای کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت نشان تجاری و ثبت شرکت با مشاورین ما در ارتباط باشید .

در خصوص هزینه ثبت برند نیز با ثبت بینش تماس حاصل نمایید. یک برند به معنای هویت و آشنایی مخاطبین و مصرف کنندگان با موضوع فعالیت شما می باشد. تصویر مجوز فعالیت همچون جواز تاسیس ، پروانه بهره برداری و … شخص متقاضی ثبت برند و ثبت علامت تجاری باید در هر زمینه ای که مجوز فعالیت دارد علامت را در همان زمینه ثبت کند. تصویر مجوز فعالیت شرکت همچون جواز تاسیس ، پروانه بهره برداری و … اما به علت مزایایی که دارد، تجار و شرکت های تجاری ترجیح می دهند علائم خود را ثبت نمایند. توصیه میکنم قبل از شروع مراحل تمامی مدارک مورد نیاز برای طی مراحل را اسکن و آماده نمایید و در سایز های استاندارد فشرده سازی کنید. اسامی که برای شرکت ها در اداره ثبت شرکت ها به ثبت می رسد ، تنها در ثبت اسم سایر شرکت ها مورد حمایت اداره ثبت شرکت هاست و برای اداره مالکیت صنعتی قابل استناد نیست. البته با رعایت یک سوم اندازه نوشته کلمه لاتین نسبت به اندازه عنوان فارسی آن هر دو در یک لوگو قابل ثبت است و نیازی به کارت بازرگانی جهت ثبت برند لاتین ندارد. آیا نحوه انجام مراحل ثبت برند مهم است ؟

هزینه ی ثبت برند چقدر است ؟ برای جلوگیری از هدر رفت وقت و هزینه ای که می خواهید صرف ثبت یک برند ثبت شده بکنید، بهتر است قبل از ثبت از وب سایت ما استعلام بگیرید تا مطمئن شوید که مشابه برند شما قبلا ثبت نشده است. برای تمامی مراحل ثبت برند فقط باید به اداره مالکیت معنوی برویم که این اداره فقط در تهران مستقر است تمامی اظهارنامه های دیگر در شهرستان ها از طریق سامانه اینترنتی این اداره ثبت می شود . قبل از انجام ثبت نشان لازم است کلیه مدارک و فرم های پیوستی را اسکن کنید. به دلیل آنکه هر روزه تعداد زیادی اظهارنامه ثبت علامت تجاری به این اداره ارسال می شود و از طرفی تعداد کارشناسان اداره مالکیت معنوی محدود است، طبیعتاً با صف های طولانی بررسی اظهارنامههای ثبت علامت تجاری مواجه هستیم و گاهاً مشاهده میشود که بررسی این اظهارنامهها توسط کارشناسان چند ماه به طول میانجامد که اگر در هنگام تنظیم و ارسال آنها دقت لازم را معمول نداشته باشید یا موارد قانونی را رعایت نکرده باشید، با اخطار رفع نقص یا بدتر از آن با اخطار رد اظهارنامه مواجه میشوید که این امر موجب تلف شدن وقت و هزینه شما میشود.

دیدگاهتان را بنویسید