ثبت برند🥇【شرایط ثبت برند✔️】- موسسه حقوقی پایش

برای اطلاعات بیشتر از نکات ثبت برند میتوانید مطلب چگونه برند خود را ثبت کنیم و همچنین مطلب چه برند هایی ثبت می شوند و چه برند هایی ثبت نمی شوند؟ در واقع بدون داشتن نام تجاری مناسب کسی شما و کسب و کار شما را نمی شناسد و شما نمی توانید خود را به مشتریان تان معرفی کنید. ولی اگر علامت تجاری شما به صورت لاتین باشد باید حتما از کارتــ بازرگانی را بگیرد. لازم به ذکر است که در فرم مذکور باید فهرستی از خدمات و کالایی که از این علامت استفاده میکنند درج شود. مدت زمان ثبت برند از گام اول تا دریافت سند 10 ساله چقدر است؟ هزینه ارسال اظهارنامه، هزینه دو نوبت روزنامه رسمی، هزینه صدور سند برند، هزینه تشکیل پرونده، هزینه وکیل، هزینه مکاتبات اداری با کارشناس مانند استمهال و از این قبیل. پس از پرداخت هزینه حق الثبت، با مراجعه به اداره ثبت علامت تجاری، قادر به دریافت سند برند و لوگو خود هستید. آن را نزد خود حتما نگهداری کنید. شرایطی که برای ثبت برند مورد نیاز است اینکه برای برند انتخابی خود در طبقه ی که می خواهید آن را ثبت کنید باید مجوزی مبنی بر اجازه نامه یا همان مجوز فعالیت در آن حوزه ی کاری داشته باشید و بر همین اساس آن را از طریق مراجع ذی صلاح دریافت و سپس برای اخذ برند به اداره ی علامت تجاری ارسال نمایید .

پس از تکمیل فرم برای شماره ای که در سایت ثبت کرده اید، پیامکی مبنی بر ثبت درخواست و اظهارنامه برای شما ارسال می شود. در جهت تکمیل اظهارنامه فوق می توان از دو روش اقدام به کار کرد، اول اینکه، فرد متقاضی با مراجعه مستقیم به اداره ثبت علائم تجاری، درخواست ثبت علامت تجاری می نماید. این نام و نشان علامتی تجاری است که مختص آن شرکت بوده و باید به اسم آن شرکت به ثبت برسد؛ لذا شرکت ها جهت به دست آوردن بازار کار، تجارت کالا، خدمات رسانی با کیفیت و سریع تر، به ثبت برند شرکت خود اقدام می کنند. هویت برند چیزی فراتر از لوگو و علامت است. تاکنون با ۳۱ طبقه از طبقات برند آشنا شدید و تا حد زیادی نسبت به مواردی که برای شما کاربرد دارد آگاه شدید. پس از انتخاب برند با در نظر گرفتن قواعد و قوانین انتخاب نام برند باید نسبت به استعلام نام برند اقدام نمایید چراکه یکی از ویژگی های مهم برند تکراری نبودن و جدید بودن آن است . کارشناس معینه پرونده را بررسی و در صورت عدم وصول اعتراض نسبت به تقاضای ثبت علامت تجارتی دستور پرداخت حق الثبت علامت تجارتی را صادر و اقدام به تهیه آگهی ثبت علامت تجارتی مینماید و ضمن گواهی مراتب را به نظر مسئول اداره رسانده و مسئول اداره پس از بررسی و امضا به ماشین نویسی ارجاع میدهد.

۹- مسئول اداره پس از وصول تقاضا و روزنامه رسمی، دستور ضمیمه شدن به پرونده را صادر و به کارشناس مربوطه ارجاع می نماید. تذکر ۱- در صورتی که کارشناس در موقع رسیدگی ملاحظه نماید که علامت متقاضی قبلا ثبت شده یا مشابهت با علائم ثبت شده دارد اخطار رد علامت را تهیه و بنظر مسئول ادا می رساند. ۶- کارشناس مربوطه در ظرف ۱۵ روز به تقاضای وارده رسیدگی و در صورت عدم ملاحظه سابقه ثبت و یا مشابهت با علایم ثبت شده و تعیین طبقه کالا اقدام به تهیه پیش نویس آگهی تقاضای ثبت علامت تجارتی می نماید. ۷-و مسئول اداره پیش نویس اگهی تقاضای ثبت علامت تجارتی را امضا و به ماشین ارجاع و پس از تحریر اگهی مذکور آن را امضا مینماید. بعد از دانتخاب علامت مورد نظرتان آن را از طریق استعلام سایت اداره یک استعلامی مبنی بر اینکه آیا امکان ثبت وجود دارد یا خیر را مشخص سپس یک اظهارنامه مبنی بر اظهارنامه ثبت علامت پر کرده علامت مورد نظر را به همراه آن درسایت آپلود . اولین قدم در ثبت برند،انتخاب یک اسم یا نشان منحصر به فرد یا ترکیبی از این دو می باشد.زیرا این برند، معرف محصول مورد نظر است و قرار بر این است که در تمام تبلیغات و سمینارها و جلسات به طور مداوم تکرار شود.کوچکترین شباهت برند درخواستی با سایر برند های ثبت شده موجب رد اظهارنامه خواهد شد.

هزینه ثبت اولیه پرونده که بر طبق تعداد طبقات متفاوت می باشد از 24 هزار تومان برای یک طبقه و به ازای هر طبقه بیشتر این هزینه بیشتر می شود. این آگهی که یک نمونه از سے درخواستی به آن الصاق شده ضمن ثبت در دفتر اندیکاتور توسط مسئول این امر، حویل متقاضی می گردد تا به روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران (به نشانی تهران پارک شهر خیابان بهشت ساختمان دادگستری جمهوری اسلامی ایران) برده شود. تذکر ۲ – سه قطعه از تصاویر مذکور در محل مخصوص اظهارنامه، اظهارنامه نه علامت تجارتی الصاق گردد. 2. اگر علامت مورد درخواست بصورت تصویر یا نوشته خاصی باشد ۱۰ قطعه از تصویر یا نوشته مذکور بهمراه اظهارنامه تحویل اداره مالکیت صنعتی گردد. تذکر ۱ – به تعداد هر طبقه اضافی یک قطعه تصویر مذکور باید اضافه گردد. تذکر – متقاضی قبل از مراجعه به روزنامه رسمی باید اقدام به تهیه کلیشه تصویر علامت مربوطه نماید و سپس کلیشه مذکور را بهمراه آگهی تحویل روزنامه رسمی نماید.

دیدگاهتان را بنویسید