ثبت برند با کمترین هزینه در کوتاه ترین زمان ممکن – ثبت کاف

الف- اسامی عام را نمی توان به نام علامت تجاری انتخاب نمود.زیرا این نوع کلمات جنبه عمومی داشته و مختص نوع بخصوصی از کالا نمی تواند باشد.مثلاَ کلمه شکلات را نمی توان برای محصول شکلات انتخاب نمود یا اینکه شکل ماهی را بدون آنکه حالت مخصوصی داشته باشد نمی توان برای کنسرو ماهی انتخاب نمود. ماده 123- هر کس محصولی را که دارای برند مجعول یا تقلیدی بوده یا دارای علامتی است که من غیر حق استعمال شده است از ایران صادر و یا به مملکت وارده کند، به حبس از سه ماه تا سه سال محکوم می شود. تکمیل و تسلیم فرم اظهارنامه ثبت علامت تجاری به اداره ثبت شرکت ها ومالکیت صنعتی در تهران و به اداره ثبت محل فعالیت در شهرستان ها مشتمل بر مشخصات متقاضی و نوع علامت و کالا یا خدمت مورد نظر که در سه نسخه تنظیم می شود. این اتفاق در مواردی نظیر عدم اقدام به موقع برای رفع نواقص اعلامی (مورد قبلی)، وجود تشابه در برند مورد تقاضا با برندی که قبلاً در همان طبقه و زمینه برای شخص دیگری به ثبت رسیده است و یا حتی زودتر تقاضا شده (ولو یک روز زودتر تقاضا شده) و در حال طی کرد مراحل ثبت برند از سوی متقاضی آن است، عدم طبقهبندی صحیح برند با توجه به مجوز فعالیت، عدم انجام صحیح مراحل ثبت برند که در بالا بصورت مشروح ذکر کردیم و مواردی نظیر آن است.

بنابراین، با توجه به جدول طبقه بندی کالا، هرگاه برای نوعی کالای مشخص علامتی از طبقه ای خاص استفاده شود، شخص دیگری که پس از انتخاب علامت مذکور بخواهد برای کالای خود از نوع مشابه از طبقه مزبور و از همان علامت قبلی استفاده کند، با ممنوعیت استفاده و ثبت برند مواجه خواهد شد. این ویژگی ها باعث می شود که جایگاه با ارزشی پیدا کنید و بتوانید بالاترین قیمت را برای محصولات خود پیشنهاد دهید. ج- نشانی های ساده مانند خط مستقیم و اشکال هندسی یا رنگ های عادی نباید به عنوان علامت اختیار شوند مگر آنکه از ترکیب آن ها تصویر ابتکاری پیدا شود. 1. نکته مهم در ثبت برند، اختیاری بودن آن است مگر در مواردی که دولت آن را الزامی قرار دهد. طرحی ایده آل است که بتوان بدون ایجاد هیچ گونه تغییر در شکل و مفهوم آن، به شکل تمام رنگی یا سیاه و سفید آن را چاپ نمود و مورد استفاده قرار گیرد. در صورتی که شما یک محصول و یا خدماتی برای ارائه داشته باشید بهترین روش این است که برند ثبت کنید هیچ گاه برای ثبت برند اجباری در کار نبوده اما به دلیل اینکه دیگران به راحتی می توانند از کار شما سو استفاده و یا کپی برداری کنند و حتی زودتر از شما برند شما را با خدمات پایین و بی کیفیت برای خودشان ثبت کنند و حتی مدعی شوند و آنها زودتر دست به کار و ثبت کنند این شرایط موجب می شود که شما مجبور به ثبت شوید تا از تمام سو استفاده ای احتمالی جلوگیری و از همه مهم تر بتوانید کار خودتان را با نام و مشخصات خود ارائه دهید .

مدت اعتبار حمایت از برند تجاری،10 سال از تاریخ ثبت اظهارنامه در اداره مالکیت های صنعتی می باشد که هر 10 سال قابل تمدید است و چنانچه ظرف 10 سال تمدید نگردد و 6 ماه از تاریخ اعتبار گذشته باشد صاحب گواهینامه می بایست جهت ثبت نام و علامت تجاری خود دوباره اقدام نماید. 5. به موجب ماده 12 قانون ثبت و علائم و اختراعات: “برند تجاری قابل نقل و انتقال است ولی انتقال آن در مقابل اشخاص ثالث وقتی معتبر خواهد بود که موافق مقررات این قانون به ثبت رسیده باشد”. برای ثبت برند باید از ترکیبی از نام، سمبل، نشانه، طرح، شعار، علامت استفاده کرد یا ترکیبی که موجب شناسایی محصول، تمایز آن از سایر محصولات و انتقال یک مفهوم یا احساس به مخاطب شود. مالک یا مالکین حقیقی باید مبلغ 200 هزار ریال پرداخت کنند که به ازای هر طبقه اضافه، به میزان 20 هزار ریال به آن افزوده میشود.

شما میتوانید خودتان مراحلی را که در این مطلب عنوان میشود طی کنید. شما چه به صورت غیر حضوری و چه حضوری که بخواهید با مجموعه ای همکاری کنید باید حتما قرارداد برند مهر شده روی سربرگ آن مجموعه با شما بسته شود. 10. در آئین نامه ذیربط جهت کلیه ی اجناس، طبقاتی قائل و آن را به 36 قسمت نموده اند مثلاً طبقه 1 محصولات شیمیایی که در صنایع و علوم و عکاسی و کشاورزی و کود طبیعی و مصنوعی و مواد آب دادن فلزات و دباغی است و طبقه 23 انواع نخ و طبقه ی 24 انواع پارچه است. بسیاری از کمپانی ها، برندینگ را به عنوان یک بودجه برای بخش بازاریابی خود در نظر می گیرند، در حالی که اگر به درستی بررسی کنید متوجه می شوید، یک برندینگ دقیق و کامل چگونه بر رفتار خریدران تاثیر می گذارد. علائمی که قبلاً خود یا مشابه آن به ثبت رسیده باشد. علامت پیشنهادی جهت ثبت در صورت احراز شرایط فوق در روزنامه رسمی کشور منتشر می شود و چنانچه ظرف مدت یک ماه از انتشار آگهی، دعوی یا اعتراضی از طرف اشخاص ذی نفع به عمل نیاید اداره ثبت علامت مورد تقاضا را به نام متقاضی در دفتر مخصوص به ثبت رسانیده و گواهی ثبت را به درخواست کننده تسلیم می نماید.

دیدگاهتان را بنویسید