ثبت برند تجاری|علامت نشان اسم تجاری|شرکت داران|88888822

هزینه به ثبت رساندن اظهارنامه در صورت انتخاب هر طبقه: حدود 20 هزار تومان. هزینه تکمیل و ثبت نام اولیه در سامانه اداره مالکیت معنوی، توسط کارشناسان خبره و مجرب ثبت اریکه مبلغ 400 هزار تومان است. مرجع ثبت؛ علائم تجاری کلیه اشخاص حقیقی یا حقوقی در اداره ثبت علائم تجاری که از توابع اداره کل مالکیت صنعتی است، در تهران ثبت میشود. با وجود اینکه ایران تحت کنوانسیون مادرید است اما تا اداره ثبت ایران بخواهد اسناد را در اختیار آنها قرار دهند بیش از پنج سال به طول میکشد و آنقدر اداره ثبت کار را به تعویق میاندازد که خود شاکی پشیمان میشود. ممکن است برندی در یک طبقه برای کالاهای مختلف ثبت شود که از نظر قانونی امکان پذیر است اما ثبت یک برند برای یک کالای مشابه تخلف است که به وفور در اداره ثبت این اتفاق صورت میگیرد. برخی از اشخاص برای دور زدن قانون یک اسم به اصل علامت تجاری که قبلا ثبت شده است اضافه میکنند که این کار تخلف به شمار میآید ولی اداره ثبت توجهای نمیکنند. در بحث پوشاک به فراوانی ثبت یک برند به نام چندین نفر وجود دارد و اکنون پروندههای زیادی از شکایت متقاضیان در خصوص این تخلف در قوه قضائیه وجود دارد.

اختیار یک نام تجاری به هنگام ثبت شرکت یا موسسه، اجباری است. اولین قدم برای ثبت یک برند انتخاب نامی مناسب می باشد لازم به ذکر است که از اسامی مشهور و یا نام جغرافیایی نمی توانید استفاده کنید زیرا در این صورت موجب رد اظهارنامه برند شما می گردد. چنانچه عمل صادرات توسط شخص متقاضی ثبت برند انجام می گیرد لازم است کارت بازرگانی داشته باشد. مشخص کردن بازار هدف ، میزان سهمی که از بازار هدف می خواهید ، چقدر در آمد برای برندتان پیش بینی می کنید و … ثبتی نو به جهت ارتقاء آگاهی متقاضیان، آموزش تصویری ثبت برند را به صورت یک فایل پی دی اف آماده کرده است که در این قسمت می توانید آن را مشاهده کنید. هنوز آییننامهای خاص و ادارهای مخصوص جهت ثبت این دسته از نامها تصویب و دایر نشده است. امروزه بیشتر صاحبین کسب و کار برای خود برند داشته اند که به ندرت اسمی پیدا می شود که قبلا ثبت نشده باشد و باید به اسم های خاص و جدید رو آورد. تلاش کرده است تا اطلاعات دقیق و مهمی نسبت به ثبت علامت تجاری، ثبت برند، ثبت لوگو، ثبت نام تجاری و دیگر موارد به موکلین خود اطلاع رسانی و در صورتی که آنها نیاز به ثبت علامت تجاری داشتند، از مرحله 0 تا 100 آنها را راهنمایی و مجری باشد.

نام کاربری و رمز عبور را باید به دقت نگه دارید زیرا برای پیگیری های بعدی و دریافت اطلاعات لازم، به آن نیاز خواهید داشت. پس سعی کنید با انتخاب یک نام خلاقانه برای برند خودتان که شامل اسامی خاص و اسامی مشاهیر و یا نامه جغرافیایی نباشد، شانس ثبت برند خود را بالاتر ببرید. ثبت اظهارنامه علامت تجاری، دارای 4 مرحله کلی بوده که هر کدام از این مراحل جزئیات خاص خود را دارند. نام تجاری قابل انتقال است یعنی در صورتی که فردی نام تجاری داشته باشد می توانند آن را به فردی یا شرکت دیگری از طریق تنظیم سند صلح در دفترخانه منتقل کنند و طی نمودن مراحل اداری در اداره ثبت شرکتها نیز به عهد موسسه است . با توجه به اینکه یک برند خارجی ممکن است در ایران به ثبت برسد، برندهای ایران تحت کنوانسیون مادرید هستند، ممکن است برندی در کشوری به ثبت رسیده و در ایران نیز به نام شخص دیگری ثبت شود که به دلیل عدم پیگیری صاحب برند معمولا شکایتی صورت نمیگیرد. به دلیل وجود تعداد بی اندازه زیاد محصولات مختلف در بازار و برندهای زیاد، گاهی یادآوری یک نام بسیار سخت است.

زمانی که این مشکل به وجود میآید برای ثبت نام تجاری شما سی روز زمان دارید تا تمامی نواقصی که اعلام شده را برطرف نمایید و در صورتی که در مدت مورد نظر این کار را انجام ندهید اظهارنامه مربوط به ثبت نام تجاری مورد نظر شما به صورت کامل رد می گردد. و دیگر احتمالات که بصورت جزئی در این مرحله به شما اعلام می شود. در مقابل انتقال نام تجاری تقریباً غیرممکن است و در صورت امکان نیز انتقال نام تجاری باید همراه با انتقال شرکت یا بخشی از آن باشد که با نام تجاری شناخته میشود. در ثبت برند ممکن است یک علامت تجاری به نام شریک فرد نیز به ثبت برسد اما امکان ندارد که در همان طبقه از کالا نام برند به نام چندین نفر به ثبت برسد. فقدان این ارتباط موجب شده، گاه نام یک شرکت یا موسسه بهعنوان علامت تجاری انتخابشده و به نام فرد دیگری ثبت شود و یا بالعکس. موضوع ثبت علامت و استفاده از آن بر روی انواع محصول به حدی در جامعه جایگاه ویژه ای دارد که برخی افراد استفاده از برند خاصی را نشان از ویژگی ها و خلقیات به خصوص در فرد مصرف کننده می دانند. 2: بارگذاری ضمائم: در این مرحله برخی ضمائم مورد نیاز برای ثبت برند مورد نظر ثبت میشوند.

دیدگاهتان را بنویسید