ثبت برند تجاری و راهنمای دقیق هزینه ثبت علائم تجاری سال 1400

9- ثبت علامت به صورت حقوقی ( ایرانی و غیر ایرانی ) و حقیقی ( ایرانی و غیر ایرانی ) قابل انجام بوده، لذا می توان عنوان شرکت را جهت ثبت علامت به کار برد و یا از نام خانوادگی در کنار نامی دیگر جهت ثبت علامت مورد نظر استفاده کرد. واژه های عام: به عنوان مثال کلمه رایانه و یا کتاب به تنهایی قابل ثبت نیستند زیرا این کلمات واژه هایی عام برای کلیه محصولات با این نام هستند. نشان جغرافیایی نشانی است که مبدا کالایی را به قلمرو ، منطقه یا ناحیه ای از کشور منتسب می سازد، مشروط بر اینکه کیفیت و مرغوبیت ، شهرت یا سایر خصوصیات کالا اساسا قابل انتساب به مبدا جغرافیایی آن باشد. همه چیزهایی که مشتری درباره هویت تجاری شما اعم از حس، تجربه و تداعی های ذهنی باید بداند و یا احساس به درک آن کند، در برگیرنده مجموعه این فعالیت ها می شود. هر برند باید کاملا خاص و خلاقانه بوده و از سایر برندها متمایز باشد. زیرا امکان تصمیم گیری به تغییر و یا به هر دلیلی انتخاب تصمیم اشتباه در زمینه ثبت برند و علامت تجاری در سال های فعالیت وجود خواهد داشت بهتر است این امور را برای کاستن هزینه های ثبتی خود و صرفه جویی در زمان به کارشناسان خبره و قابل اطمینان بسپارید.

ازاین رو ما به شما موسساتی را پیشنهاد می کنیم که با تیم حرفه ای ثبتی و به صورت تضمینی می توانند به شما مشاوره های لازم را بدهند. در قانون تجارت کشور طبقه بندی علامت تجاری در 45 طبقه صورت گرفته است که طبقات 1 تا 34 مخصوص محصولات و کالاها و طبقات 35 تا 45 طبقات مخصوص خدمات هستند. در کشور ایران، مطابق بند الف و ب ماده 30 قانون جدید ثبت علائم مصوب سال 1386، تنها به ثبت رساندن علائمی که قابل رویت باشد پذیرفته می شود. علامت تجاری، قابلیت نقل وانتقال دارد و باید طبق مقررات قانون ثبت علائم و اختراعات ایران به ثبت برسد.بنابراین تفویض اجازه ی استفاده از علامت تجاری ثبت شده به شرکتهای ثالثی داده می شود که می تواند منبع درآمد بیشتری برای شرکت یا شخص ایجاد نمایند و یا اساس انعقاد یک موافقت نامه ی اعطای نمایندگی فروش باشد. یک ابزار ضروری جهت بازاریابی نیز به شمار می رود. برای انتخاب شرکت ثبت برند باید به مواردی همچون رزومه های موفق و نیز سابقه موسسات ثبت برند توجه کنید که بهترین و گویا ترین روش برای اشنایی با نحوه انجام امور حقوقی این نوع شرکت ها می باشد. برای آسان شدن امور می توانید انتخاب بهترین نام و متناسب با فعالیت خود را به کارشناسان مجرب ثبت علائم تجاری ایلیا بسپارید.

برای استعلام برند بصورت کاملاً رایگان، فوری و آنلاین و در هر زمانی از شبانه روز میتوانید از طریق کلیک بر روی آیکون زیر، وارد مرحله مربوطه شوید و بدون نیاز به داشتن تجربه و دانشی خاص، برند مورد تقاضای خود را در طبقه مورد نظرتان استعلام نمایید و چنانچه «عین و یا شبیه» برند مورد نظرتان قبلاً برندی ثبت نشده بود، آنگاه با خیالی آسوده مراحل ثبت برند را آغاز نمایید. مدارک مورد نیاز را آماده نموده و آن ها را اسکن نمایید تا در حین انجام کار دچار مشکل نگردید. البته همه مورد ذکر شده بالا با فرض بر این است که شما کلیه مدارک لازم برای ثبت برند را نیز آماده داشته باشید. در واقع، با ثبت برند قطعی حق استفاده از آن برای اشخاص ثالث نیز فراهم خواهد شد. پس از واریز هزینه مربوط به روزنامه رسمی نوبت اول تقاضای ثبت برند پیشنهادی شما شاید پس از یک هفته به چاپ برسد. در ادامه به بیان میزان هزینه پرداختی برای هر یک از اشخاص خواهیم پرداخت. در ادامه این دسته از نام ها را ذکر کرده ایم. از این رو پرداختن به آن بسیار حائز اهمیت بوده که باید قبل از ثبت و پی ریزی طرح اولیه برند آن را از طریق استعلام برند آنالیز کرده تا در میانه راه باعث اشتباه و نتیجه منفی در ثبت برند و علائم تجاری شما نشود .

با استعلام برند قبل از ثبت در وب سایت ما، می توانید به راحتی و بدون صرف زمان یا هزینه، از وجود یا عدم وجود مشابهت در برند پیشنهادی خود با سایر برندهای ثبت شده تا به حال اطمینان حاصل کنید. از نمونه برندهای ثبت شده در مجموعه ایلیا می توان به برند 202، آلبورا، سه نان، زرماکارون ، بیمکث اشاره کرد. حتی در مواردی هم دیده شده که به دلیل ثبت زودتر شخص سو استفاده گر ، موسسین و ارائه دهندگان آن خدمت تمامی تلاش های خود را در سال های قبل از دست داده اند و در واقع ورشکست شده اند . پس هرچه سریع تر اقدامات ثبت برند خود را شروع کنید به اهداف بلند مدت خود در حرفه تان نزدیک تر می شوید. بین برند حقیقی و حقوقی در مدارک مورد نیاز آن تفاوت وجود دارد. در صورتی که نیاز به راهنمای ثبت مادرید دارید روی لینک کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید