ثبت برند تجاری و راهنمای دقیق هزینه ثبت علائم تجاری سال 1400

معمولا مدت زمانی که برای این کار در نظر گرفته شده است چیزی در حدود ۶۰ روز است و ممکن است برخی از افراد اصلا از کارهای اداری و گذراندن وقت خود در صف اداری خوششان نیاید پس می توانند صفر تا صد این کار را به دست مشاورین ما بسپارند تا در کوتاه ترین زمان، ثبت علامت شما را انجام دهند. به عنوان مثال ثبت نام سازه مقاوم قابل استفاده نیست و باید پسوند با پیشوندی داشته باشد. همچنین خدماتی چون ثبت برند و ثبت اختراع و طرح صنعتی در سیستم مادرید نیز قابل انجام است. با ثبت علامت تجاری محصولات و یا خدمات متمایز و قابل تشخیص می شوند. بنابراین، از آنجا که یک برند، معرف هویت کالا و خدمات تجاری ارائه شده است، انتخاب درست و سپس ثبت آن، اهمیت ویژه ای دارد. استفاده از برند به معنای استفاده از هویت و تمام ارزش و انحصار یک امتیاز از یک کالا یا خدمات خاص است. نشان تجاری تصویری است که یک شرکت یا سازمان از خود یا محصولش ، آن چنان که هست ارائه می دهد ، اما برند بعنوان هویت تجاری محصول قلمداد می شود. به همین دلیل به شما پیشنهاد می دهیم که ادامه مطالب را از دست ندهید و هم چنان با ما همراه باشید.

طبقه 7 – انواع ماشين و ماشينهاي افزار؛ انواع موتور (به استثناء موتور وسائط نقليه زميني)؛ قفل و بست حلقههاي اتصال قطعات ماشينها و قطعات انتقال قوه (به غير از اتصالات و اجراء انتقال قوه وسائط نقليه زميني)؛ لوازم و ابزار كشاورزي (به استثناي ابزارهاي دستي)؛ ماشين جوجه كشي. طبقه 16 – كاغذ، مقوا و كالاهاي ساخته شده از آنها كه در طبقات ديگر ذكر نشدهاند؛ مطالب چاپ شده، مواد صحافي؛ عكس؛ نوشتافزار؛ چسب براي مصارف تحريري يا خانگي؛ لوازم نقاشي؛ قلم مو نقاشي؛ ماشين تحرير و لوازم ملزومات دفتري (به استثناي مبلمان) مواد آموزشي و تدريس ( به استثناي دستگاهها)؛ مواد پلاستيكي براي بستهبندي (كه در ساير طبقات ذكر نشدهاند)؛ حروف و كليشه چاپ. مدت زمان اعتبار برند ثبت شده ۱۰ سال است که بعد از به اتمام رسیدن این زمان تا ۶ ماه میتوان برای تمدید برند اقدام نمود. ثبت علامت تجاری هم برای اشخاص حقیقی امکان پذیر است و هم برای اشخاص حقوقی بنابراین هر کدام از این متقاضیان باید شرایط ثبت علامت تجاری را داشته باشند. اختراع به هر چیزی که جدید و نوع باشد گفته می شود. طرح صنعتی مربوط به ظاهر شیء است اما احختراع به هر نوع تغییر در اصول فنی اطلاق می شود.

بر این اساس، چنانچه کسی، قصد داشته باشد، اقدام به انتخاب یک برند و ثبت آن نماید، باید در حدود مقررات قانون ثبت اختراعات، طرح های صنعتی و علائم تجاری عمل کند. اشخاصی که به دنبال انجام فعالیت تجاری هستند خوب می دانند بدون داشتن برند نمی توانند با برند های مطرح در بازار رقابت داشته باشند. اما یک نام تجاری می تواند سمبل موارد پیچیده تری هم باشد مانند : ماهیت محصول ، شخصیت محصول و فرهنگ استفاده از محصول و شخصیت استفاده کننده از محصول. در قسمت قبل، در خصوص ثبت برند، توضیح دادیم و گفتیم که جهت انحصاری کردن یک برند، باید اقدام به ثبت آن نمود. برند باید به طور رسمی به ثبت برسد و برندی قابلیت به ثبت رسیدن را دارد که نوین بوده و قبلاً توسط شخص و یا شرکتی به ثبت نرسیده باشد . حتی اگر در مرحله اول برند شما مورد تایید کارشناسان ثبت مالکیت صنعتی قرار بگیرد نیز باید 30 روز برای انتشار روزنامه رسمی زمان در نظر داشته باشید و حداقل باید سه ماه برای ثبت برند در تهران زمان صرف کنید. در ادامه با کلیۀ خدمات مالکیت صنعتی آشنا خواهید شد.

پس از پایان مراحل، کد رهگیری را دریافت خواهید کرد و در صورت تایید مدارک توسط کارشناس مربوطه، دو نسخه قرارداد به آدرس شما ارسال خواهد شد. ثبت برند لاتین یعنی می توانید لوگو و یا برند خود را یا به صورت فارسی و یا لاتین ثبت کنید، اما اگر می خواهید به صورت لاتین برند شما به ثبت برسد می بایست کارت بازرگانی و عضویت در اتاق بازرگانی را به ثبت رسانیده باشید، پس جهت مشاوره در این زمینه می توانید با مشاورین ما در ارتباط باشید. برندهایی که با شنیدن آن به یاد علامت تجاری دیگری می افتیم، یعنی وقتی دو برند اسمی نزدیک به هم دارند، تایید نخواهند شد چون در صورت تایید برند دوم، حقوق صاحب برند اولیه و مشهور از بین خواهد رفت. به طور کلی برند یا نام تجاری به دو صورت لاتین و غیر لاتین استفاده می شود. در صورتی که هنوز، در سامانه مالکیت معنوی، ثبت نام نیستید، ابتدا اقدام به ثبت نام خود، در سامانه نمایید. همچنین شما برای کلیه موار فوق می توانید قبل از انجام روند ثبت نسبت به استعلام ثبت علامت و برند، استعلام ثبت اختراع، استعلام ثبت طرح صنعتی در بانک جستجوی ثبت موارد فوق اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید