ثبت برند تجاری و راهنمای دقیق هزینه ثبت علائم تجاری سال 1400

با توجه به بند ۲ ماده ۴۷ قانون ثبت که ثبت شرکتنامه را الزامی دانسته آیا این امر منحصر به شرکتهای تجاری است و یا شامل قراردادهای مدنی که بر مبنای مضاربه و یا به نحو دیگر تنظیم شده باشد نیز میگردد؛ مثلاً، چند نفر پیشهور که صاحب پیشه واحدی هستند شرکتنامه عادی تنظیم و مشغول به کار میشوند، آیا این شرکتنامه در صورت حدوث اختلاف قابل استناد در محاکم میباشد یا خیر؟ خیر، همان طور که در بالا اشاره شد ثبت علائم تجاری به دو صورت شخصی ( حقیقی ) و یا شرکتی ( حقوقی ) امکان پذیر است . استعلام برند این امکان را به شما میدهد که ببینید برند مورد نظر شما قبلا ثبت شده است یا خیر. ثبت برند یا همان علائم تجاری اهمیت بسیار زیادی دارد, زیرا با این کار امکان سوء استفاده از برند شما از بین می رود. به گزارش گروه بازرگانی خبرگزاری دانشجو، امروزه برای رقابت بهتر در بازار و امور تجاری بهتر است، برند و لوگوی تجاری خود را ثبت کنید. 3. چنانچه متقاضی ثبت برند ، برای ثبت علامت تجاری خود از حروف انگلیسی استفاده کرده باشد می بایست کپی کارت بازرگانی خود را حتماً ارائه دهد؛ در غیر اینصورت نیاز به آن نیست.

برای هر امری در حوزهی ثبت شرکت، ثبت برند، کارت بازرگانی و … کارشناسان ثبتیار در تمامی مراحل ثبت برند تجاری شما در خدمت شما هستند. ثبت برند تجاری در ایران نیز مانند سایر فعالیتهای ثبتی پیچیدگیهای مخصوص خود را دارد. مرکز مالکیت معنوی ادارهایست که فعالیتهای مربوط به ثبت برند و اختراع و طرحهای صنعتی را انجام میدهد. راه تایید اکانت کاربری این است که با برگهای که خود سامانه پس از ثبت نام در اختیار شما قرار میدهد به یکی از دفاتر اسناد رسمی در سراسر ایران مراجعه و اقدام به اخذ گواهی امضاء نمایید. شرکتی را تصور کنید که مراحل ثبت شرکت خود را در اداره ثبت شرکتها انجام داده است و اکنون به صورت قانونی به فعالیت خود ادامه میدهد. وقتی شما محصولی تولید می کنید ، محصول خود را با برند و مارک خاصی به بازار عرضه می کنید. یکی از این حمایتها این است که وقتی برند خود را ثبت میکنید دیگران نمیتوانند از آن سوءاستفاده کنند. اگر برندی به نام این شرکت به ثبت نرسیده باشد، میتواند پس از ثبت شرکت اقدامات مربوط به ثبت برند تجاری خود را نیز انجام بدهد. برند یا مارک یا برند تجاری نشان دیداری است که اشخاص با آن نشان ، خدمات یا محصولات خود را در میان مردم به نمایش می گذارند و مردم با دیدن آن علامت به یاد شرکت مربوطه می افتند.

لوگو یا برند باید منحصر به فرد بوده و فعالیت های مربوطه را به خوبی نشان دهد؛ یعنی هر فردی با شنیدن نام یا دیدن تصویر آن متوجه فعالیت و تجارت شرکت یا شخص شود. یعنی برای ثبت برند لزوما نیازی به ثبت شرکت نیست. یا پس از گذشت مدتی فعالیت، وقتی مطمئن شد که میتواند با موفقیت وارد رقابت با سایر شرکتها شود، آنگاه نسبت به ثبت برند خود اقدام کند. وقتی میخواهید برند خود را ثبت کنید باید مطمئن شوید که قبلا این برند به ثبت نرسیده باشد. وقتی مدارک شما نقص داشته باشد یا اینکه صحت مدارک مشخص نباشد ممکن است درخواست شما رد شود. در صورتی که این برند قبلا ثبت شده باشد، شما نمیتوانید آن را ثبت کنید و درخواست ثبت برند شما رد میشود. برای آگاهی از جزئیات این هزینهها میتوانید مطلب «هزینه ثبت برند در ثبتیار» را ملاحظه کنید. اینکه برای کسب و کار چه نامی به عنوان برند تجاری انتخاب شود؛ در ادامه مطرح شده است. اگر یکی از رقیبان از علامت تجاری یکسان یا مشابه علامت تجاری استفاده کند ، ممکن است مشتریان تصور کنند آن محصول متعلق به همان شرکت است و در نتیجه کالای رقیب را خریداری کند.

، از کوچکترین تا بزرگترین کارها، ثبت یار همیشه و همه جا در کنار شما عزیزان است. با ثبت برند تجاری خود در مرکز مالکیت معنوی میتوانید از حمایتهای قانونی این حوزه بهرهمند شوید. با اینکه اکثر کسب و کارها به اهمیت استقاده از علائم تجاری به منظور تمیز دادن محصولاتشان از محصولات رقبا پی بردهاند. امروزه بیشتر صاحبین کسب و کار برای خود برند داشته اند که به ندرت اسمی پیدا می شود که قبلا ثبت نشده باشد و باید به اسم های خاص و جدید رو آورد. بعد از ثبت شرکت با توجه به نوع فعالیت خود به احتمال زیاد به ثبت برند و علامت تجاری کسب و کار یا خدماتی که عرضه می کنید نیاز پیدا خواهید کرد. لازم به ذکر است که برند ثبت شده دارای اعتبار ده ساله میباشد و پس از گذشت ده سال به مدت ۶ ماه فرصت آن را خواهید داشت که ثبت علامت تجاری خود را تائید نمایید. پس از ثبت برند در روزنامه رسمی چه خواهد شد؟

دیدگاهتان را بنویسید