ثبت برند – ثبت برند در ایران توسط متخصصین حرفه ای☑️☑️☑️

پس از درخواست گواهی ده ساله ظرف 2-3روز کاری گواهی صادر می گردد. 3. پس از طی یک ماه از صدور روزنامه رسمی اولیه وارد پرونده در سایت اداره مالکیت صنعتی شده توسط شماره اظهارنامه و رمز آن مبلغ نهایی بابت گواهی ده ساله انحصاری شده برند خود را به شکل آنلاین واریز نمایید. ساخت لوگو با رنگ و شکل خاص که باعث جذب مشتری شود . ثبت برند مغازه که ابتدایی ترین شکل فروشگاه است، قبل از هرنوع فروشگاه دیگری ترویج پیدا کرد. از مهم ترین مزایای ثبت برند برای شرکت ها می توان موارد زیر را ذکر نمود. اما با وجود مزایایی که برای ثبت برند برشمرده شد موانعی بر سر راه این امر مهم برای کارآفرینان وجود داشت. نمی دانستند چطور این مرحله را پشت سر بگذارند. سپس باید به بازبینی اطلاعات وارد شده و در صورت لزوم اصلاح آنها پرداخته و اطلاعات را تایید کنید. و از افرادی که از برند آنها تقلید و یا سوء استفاده نموده اند، شکایت کنند. استفاده از وکیل الزامی نمی باشد اما قطعا با بهره جویی از دانش و تخصص وکلا مراحل ثبت برند به آسانی برای شما انجام می گیرد.

برای ثبت علامت مورد نظر انتخاب نام و عنوان مناسب ، گامی موثر در جهت ثبت علامتی مطمئن و فاقد ایراد می باشد. سپس از طریق سایت یک ماه مدت زمان اعتراض نسبت به آگهی اول در نظر گرفته می شود. قانونی بودن برند یک شرکت به بانک ها و سرمایه گذاران این اطمینان را می دهد که تجارت آنها قابل اعتماد است. تا هم به شهرت و اعتبار آنها کمک نماید، هم در مقابل این واگذاری هزینه ای را دریافت کند. 5. برندهایی که عبارت به کار رفته آنها به صورت کلی یا عمومی باشد مانند پارچه و … در حقیقت شما با ثبت برند حق سوء استفاده یا کپی را از محصول و کالای خود سلب میکنید. در برند استفاده شود، تقاضای ثبت پذیرفته نخواهد شد . ۲- در راستای ماده ۸ آیین نامه اجرایی قانون ممنوعیت بکارگیری اسامی عناوین و اصطلاحات بیگانه (مصوب ۱۳۷۸ هیئت محترم وزیران) سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ضمن درج عبارت الزام به عدم عرضه کالاهای مورد نظر در داخل کشور در فرم اظهارنامه تقاضای ثبت (خود اظهاری)، شرط ارائه کارت بازرگانی را حذف کند.

طی 10 روز کاری پس از صدور روزنامه دوم به همراه نمونه کپی از کلیه اسناد ثبت علامت (آگهی تقاضای ثبت اولیه و روزنامه اول و آگهی ثبت دوم و روزنامه رسمی دوم) به اداره مالکیت صنعتی مراجعه کرده درخواست پروانه ده ساله انجام می پذیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای متن همراه ما باشید. برای صادرات یا واردات محصول حتما باید برند بین المللی داشته باشید تا بتوانید در سایه آن فعالیت های خود را به انجام برسانید. 2. اعتراض ثبت : چنانچه متقاضی قبل از ثبت و یا بعد از ثبت آن، بر فرآیند ثبت برند معترض باشد می تواند با دارا بودن شرایط زیر، اعتراض و درخواست بررسی مجدد نماید. 2. در صورتی که متقاضی یادداشت متقابلی ارسال نماید، اداره مالكیت صنعتی کپی آن را به معترض ارائه می دهد و با توجه به نظرات طرفین و مواد این قانون تصمیم به ثبت یا رد علامت می گیرد. هر گاه بخواهید برند یا نام فارسی به ثبت برسانید باید مجوزی بر مبنای این که فعالیتی مرتبط انجام می دهید را به اداره ثبت کشوری یا منطقه ای ارائه دهید، که برای ثبت برند شرکت این مجوز اساسنامه شرکت می باشد.

ممکن است هر فردی که قصد ثبت برند لاتین دارد کارت بازرگانی نداشته باشد. در اینجا نیز تفاوتهایی بین اشخاص حقیقی و حقوقی به لحاظ مدارک وجود دارد. آیا ثبت علامت تجاری ضرورت دارد؟ به عنوان مثال فرق بین یک برند که در 2 طبقه قرار است ثبت شود با برندی که در تمایمی طبقات یا مثلا 10 طبقه قرار است ثبت شود متفاوت است. مدارک لازم جهت ثبت برند و علائم تجاری، با توجه به برند شخصی یا شرکتی بودن متفاوت می باشد. ثبت علامت در این زمان به مالکان اصلی این خط تولید کمک خواهد کرد تا از فرد کلاهبردار شکایت کنند و بتوانند آبروی شرکت خود را بازگردانند. تمامی عرضه کنندگان کالا میتوانند محصولات خود را با ثبت برند با نام خود انجام دهند. و راحتتر میتوانند برای اخذ وام و اعتبار اقدام نمایند. برندها به صاحبان کسب و کار کمک میکنند محصولات خود را به راحتی و با ویژگیهای منحصر به فردشان معرفی نمایند و در عرصه رقابت تجاری بتوانند خود را از سایر رقبا متمایز کنند.

دیدگاهتان را بنویسید