ثبت برند – ثبت برند در ایران توسط متخصصین حرفه ای☑️☑️☑️

بعد از اینکه برند خود را تعیین کردید، ابتدا باید استعلام برند را گرفته تا مطمئن شوید پیش از آن به ثبت نرسیده باشد. الف- اسامی عام را نمی توان به نام علامت تجاری انتخاب نمود.زیرا این نوع کلمات جنبه عمومی داشته و مختص نوع بخصوصی از کالا نمی تواند باشد.مثلاَ کلمه شکلات را نمی توان برای محصول شکلات انتخاب نمود یا اینکه شکل ماهی را بدون آنکه حالت مخصوصی داشته باشد نمی توان برای کنسرو ماهی انتخاب نمود. اسامی و علائم مشهوری که شناخته شده هستند امکان ثبت ندارند این در حالیست که اسامی خاص و ساختگی برای ثبت مناسب هستند. علائم تجاری نباید گمراه کننده باشند یعنی به صورتی باشد که مصرف کننده را هنگام خرید گمراه کند. نام برند یا علامت تجاری نمی تواند از میان علائم رسمی دولتی و نشان کشورها انتخاب شود. ۳- در طبقات مصرفی و خاص نظیر طبقات مواد غذایی، آشامیدنی، سلولزی لوازم خانگی و ایمنی، آرایش و بهداشتی انتخاب و ثبت برند بسیار مشکل و دارای محدودیت انتخاب نام به دلیل تشابه می باشد. پس از پرداخت حق الثبت برند در سامانه این برند به شما تعلق می گیرد، اما نیاز است این موضوع به اطلاع عموم برسد. پس برای بار دوم به عنوان آگهی رسمی ثبت علامت تجاری در روزنامه رسمی چاپ می شود که این برند به نام شما ثبت شده است.

همچنین اطلاع رسانی با پیام مذکور در صورتی به دست شما خواهد رسید، که هنوز انتشار آگهی انجام نشده است. کارشناسان ثبت برند ثبتی نو با بهره گیری از تجربه و دانش لازم و نیز اطلاع کامل از همه قوانین مربوطه ، در این زمینه و دیگر زمینه های مشابه همراه شما هستند. همه دوست دارند تجربههای خوشایند یک بار دیگر تکرار شوند. لازم به ذکر است که جهت دریافت گواهی نهایی ثبت برند ( گواهی ۱۰ ساله ثبت نشان تجاری ) می بایست چند روز دیگر به این زمان اضافه نمود هرچند جزو فرآیند احتمالی ثبت برند محسوب نمی گردد. حفظ این اطلاعات جزو ملزومات مراجعات بعدی شما به شمار می آید. سامانه ثبت برند و شرکت ، شما در این سامانه می توانید درخواست ثبت برند و لوگو ، تمدید برند ، خرید برند و فروش آن ، ثبت شرکت و برند و کلیه امور مربوطه را انجام دهید ، امور مذکور توسط کارشناسان و وکلای معتبر از طریق سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بطور کاملا قانونی و مجاز به قیمت مصوب زمان بسیار کوتاه انجام می شود.

لازم به ذکر است که باید اصل یا کپی برابر اصل شده تمامی مدارکی را که به هنگام ثبت آنلاین اظهارنامه آپلود کرده اید به همراه داشته باشید. طبقه 24: مصنوعات نساجی و پارچهای که در طبقات دیگر ذکر نشدهاند، روتختیها، رومیزیها. علامت تجاری باید کالاها یا خدمات یک مؤسسه را از سایرین متمایز نماید و نباید مشابه با دیگر برندهای ثبت شده باشد. در نظر دارید در چه طبقه یا طبقاتی برندتان را ثبت نمایید؟ 2. کپی برابر اصل شده کارت ملی تمام افرادی که در شرکت مورد نظر حق امضا دارند. 1. کپی برابر اصل شده شناسنامه تمام افرادی که در شرکت مورد نظر حق امضا دارند. 7. اطلاعاتی همچون: آدرس، کد پستی، آدرس الکترونیکی، شماره تلفن همراه و شماره تلفن ثابت افرادی که در شرکت حق امضا دارند. 9- ثبت علامت به صورت حقوقی ( ایرانی و غیر ایرانی ) و حقیقی ( ایرانی و غیر ایرانی ) قابل انجام بوده، لذا می توان عنوان شرکت را جهت ثبت علامت به کار برد و یا از نام خانوادگی در کنار نامی دیگر جهت ثبت علامت مورد نظر استفاده کرد. از نظر مصرف کننده خرید از یک برند یعنی: کیفیت بالا ،خطر پذیری کمتر،سپردن مسئولیت به تولید کننده ،وسیله ای نمادین برای اظهار شخصیت .

طبقه ۷ – انواع ماشين و ماشينهاي افزار؛ انواع موتور (به استثناء موتور وسائط نقليه زميني)؛ قفل و بست حلقههاي اتصال قطعات ماشينها و قطعات انتقال قوه (به غير از اتصالات و اجراء انتقال قوه وسائط نقليه زميني)؛ لوازم و ابزار كشاورزي (به استثناي ابزارهاي دستي)؛ ماشين جوجه كشي. طبقه ۴ – روغنها و گريسهاي صنعتي؛ روانكنندهها، تركيبات گردگيري، مرطوب كردن و جذب رطوبت؛ انواع سوخت (شامل سوخت موتور) و مواد روشنايي؛ انواع شمع و فتيله چراغ. این هزینه ها شامل وکالتنامه وکیل، حق التمبر دادگستری و حق الزحمه موسسه می باشد که با توجه به تخصص و تعهد و سیاست هر موسسه متفاوت می باشد که بستگی نحوه ارائه خدمات دارد. علامت تجاری نمی تواند شامل واژه های عام و توصیف کننده باشند. قانون مدنی کشور علاوه بر بررسی هایی که کارشناسان اداره مالکیت معنوی کشور و سیستم های استعلام آنلاین برای عدم وجود برند مشابهی پیش از این برند انجام می دهند به افراد حقیقی و حقوقی این حق را داده است که اگر اعتراضی به ثبت برند پیشنهادی دارند و یا فکر می کنند که برند پیشنهادی مشابه برند و علامت تجاری آنهاست می تواند مراتب اعتراض خود را اعلام و درخواست کارشناسی مجدد نمایند. برای این کار صاحب شرکت باید درخواست تمدید برند تجاری را در سامانه الکترونیکی به ثبت برساند.

دیدگاهتان را بنویسید