ثبت برند – ثبت برند در ایران توسط متخصصین حرفه ای☑️☑️☑️

در صورتی که شما یک محصول و یا خدماتی برای ارائه داشته باشید بهترین روش این است که برند ثبت کنید هیچ گاه برای ثبت برند اجباری در کار نبوده اما به دلیل اینکه دیگران به راحتی می توانند از کار شما سو استفاده و یا کپی برداری کنند و حتی زودتر از شما برند شما را با خدمات پایین و بی کیفیت برای خودشان ثبت کنند و حتی مدعی شوند و آنها زودتر دست به کار و ثبت کنند این شرایط موجب می شود که شما مجبور به ثبت شوید تا از تمام سو استفاده ای احتمالی جلوگیری و از همه مهم تر بتوانید کار خودتان را با نام و مشخصات خود ارائه دهید . نیاز می شود. به طوری که با مشاهده آنها بتوان آن شرکت را با تمام خدماتش به یاد آورد. ازآنجا که علائم در هر یک از این دسته ها با توجه به تمایز آنها متفاوت هستند، اهمیت دارد که الزامات و درجه حفاظت حقوقی یک علامت تجاری خاص به کدام دسته بستگی دارد. امروزه بین همه ی کسب و کار قطعا رقابت زیادی وجود دارد. اما ثبت علامت تجاری برای یک شرکت و یک کسب و کار اجباری نمی باشد.

هر تولید کننده یا صاحب کسب و کاری باید برای محصولات خود یک نام تجاری انتخاب کند تا کالاهای او توسط مشتریان شناخته و خریداری شوند. در واقع زمانی که شما کسب و کار و تجارت خود را راه اندازی کردید؛ باید برای هویت دار شدن کسب و کارتان، یک نام و علامتی در قالب برند ثبت تجاری کنید. 4. در صورتی که می خواهید برندتان را به صورت لاتین ثبت کنید باید کارت بازرگانی داشته باشید. 2. در صورتی که می خواهید برندتان را به صورت لاتین ثبت کنید باید کارت بازرگانی داشته باشید. این در حالی است که شما با انتخاب یک نام مناسب برای خود می توانید به سادگی در بازار کار محصول خود را به دیگران معرفی کنید. لذا هر متقاضی باید بتواند با آگاهی از شرایط و ملزومات ثبت آن و طی کردن فرآیندهایی، اقدام به ثبت علامت تجاری خود نماید. پس از اینکه از بابت آزاد بودن نام تجاری انتخابی خود مطمئن شدید؛ آن وقت است که باید برای ثبت آن هر چه زودتر اقدام کنید؛ در غیر این صورت ممکن است شرکت دیگری برای ثبت آن دست به کار شود. برای ثبت بین المللی بک برند همان طور که گفته شد باید ابتدا برند مورد نظر خود را در کشورتان به ثبت برسانید سپس از طریق سیستم مادرید به ثبت بین المللی آن اقدام نمایید.

برند با در نظر گرفتن تمامی شروط و قوانین ثبتی در اداره مالکیت صنعتی ثبت شده که نقطه عطفی برای راهیابی به اهداف شما خواهد بود. از این رو به شما پیشنهاد می دهیم که در ابتدا کشور مورد نظر خود را انتخاب کنید. از همین رو امکان دارد دو برند و علامت تجاری مشابه به دلیل اعتبار متفائتی که دارند بین مصرف کنندگان جایگاهی متفاوت داشته باشند . در نتیجه براساس این دو روش ما نیازمند تهیه مدارک و ارسال آن به اداره ی ثبت علامت تجاری هستیم. پس از آن باید هزینه های ثبتی و هم چنین هزینه چاپ و نشر دو روزنامه رسمی را هم پرداخت کنید و در نهایت برند شما ثبت و تصدیق نامه ثبت برند تقدیم شما می شود. در صورتی که با یک نام در حال فعالیت هستید و قصد دارید همان را ثبت کنید باید به مراحله دوم بروید. در صورت تمایل به ثبت سریع و تخصصی انواع برند و علامت تجاری می توانید با کارشناسان مجرب پایش تماس بگیرید. لذا باید این نشان و علامت تجاری براساس قوانین اداره ثبت شرکتها و علائم و اختراعات به ثبت رسمی برسد تا حق انحصار آن فقط مربوط به خود شخص و محصول و خدمت وی باشد.

به مدت 30 روز فرصت دارند که اعتراض رسمی خود را اعلام نمایند. این مدت با درخواست مالک آن برای دورههای متوالی ده ساله با پرداخت هزینه مقرر، قابل تمدید است. خاطر نشان می شویم که مدت زمان ثبت برند براساس نوع تقاضا و مدارک ارائه شده متمایز می باشد. پایه و اساس شروع هر فعالیت تجاری، انتخاب و ثبت نام تجاری (برند) آن برای جلوگیری از کپی برداری رقبا می باشد. لازم به ذکر است که نام تجاری که از قبل برای شرکت دیگری به ثبت رسیده؛ غیر قانونی نیست اما عرفا استفاده از نام تجاری رقبا مناسب نیست. زیرا او نمی داند که این محصول شرکت دیگری است و به دلیل نام مشابه آن را خریداری کرده است. پس از ثبت برند یا علامت تجاری طبق قانون ثبت علائم تجاری شخص یا شرکت حق انحصاری پیدا میکند. ممکن است به منظور دریافت منابع مالی یا وام از موسسات مالی استفاده شود که بطور فزایندهای از اهمیت علائم برای موفقیت کسب و کار آگاه میشوند.

دیدگاهتان را بنویسید