ثبت برند – ثبت برند در ایران توسط متخصصین حرفه ای☑️☑️☑️

هنگامی که یک نام تجاری یا برند برای خود داشته باشید. مرحلهی آخر، پرداخت هزینهی ثبت اظهارنامه است که در حال حاضر برای شخصیتهای حقیقی، ۲۰ هزار ریال و برای شخصیتهای حقوقی، ۴۰ هزار ریال در نظر گرفته شده است. ۶ سانتیمتر در بخش پیوستها بارگزاری شود. در صورتی که اشکالی در ضمیمههای ارسال شده یا مجتوای اظهارنامه باشد، کارشناس سامانه یک اخطار رفع نقص را برای متقاضی ارسال میکند و او ۳۰ روز فرصت دارد تا نسبت به رفع نواقص اقدام کرده و بار دیگر از بخش ارائهی اظهارنامه و زیرمجموعهی درخواست پاسخ به اخطار نسبت به ارسال مدارک صحیح اقدام کند. ارائه مدارک دال بر فعالیت در رشته مربوط به عنوان مثال جواز اعلامیه تأسیس از صنایع یا پروانه بهره برداری صنایع یا پروانه ساخت وزارت بهداشت درمان وآموزش پزشکی یا پروانه کسب و … برند یا علامت تجاری (Trade Mark) ، علامتی با رنگ ، شکل ، حرف ، شعار ، آهنگ و تصاویر خاص می باشد و از این رو ثبت برند کسب و کارتان مهم تلقی میگردد. در این صورت به طبع نباید با مدارک و مراحل ثبت برند در کشور ایران برای تاسیس شرکت در کشورهای دیگر اقدام کرد. البته آنها در صورت تمایل میتوانند یک وکیل را بهعنوان نماینده معرفی کنند.

حتی دفاتر حقوقی را نیز میتوان بهعنوان نمایندهی قانونی در این مرحله معرفی کرد. لازم به ذکر است در همین مرحله میتوانید چند نفر را بهعنوان مالک نام تجاری مشخص کنید و برای هرکدام سهم مالکیت در نظر بگیرید. بهعنوان مثال برای ثبت برند بهنام شخصیت حقوقی، هم خود شخصیت حقوقی و هم شخصی حقیقی مانند مدیرعامل دارای حق امضا، باید در این سامانه ثبتنام کرده باشند. بهعلاوه،برای ثبت علامتی که از حروف انگلیسی در آن استفاده شده است، باید کارت بازرگانی را بهعنوان مجوز خود ارائه کنید. نکتهی مهم دیگر این که در هر مرحله از وارد کردن اطلاعات، میتوان از دکمهی ثبت موقت استفاده کرده و شمارهی رهگیری دریافت کرد. مسلماً هیچ شرکتی دوست ندارد بعد از سالها تلاش برای یافتن بازار فروش مناسب محصول خود، براحتی این بازار را از دست بدهد. در زمینه ثبت برند باید پس از ورود به سامانه وارد بخش ثبت نام شوید. مراحل پیچیدهتر مانند مالکیتهایی با حضور دانشگاها، اتباع خارجی، درخواستهای اصلاح و موارد مشابه، قطعا نیاز به آشنایی بیشتر با قوانین ثبتی دارد در صورت نیاز به مشاوره در زمینه قوانین ثبتی از مشاوران برتر کارمنتو در هر زمان و مکان کمک بگیرید. اولین مرحله برای ثبت برند، ثبتنام متقاضی در سامانهی مرکز مالکیت معنوی به آدرس بالا است.

همچنین این هزینه برای متقاضی بسته به حقیقی و حقوقی بودن نیز متفاوت است. این شخص فقط باید از میان اشخاص حقیقی وارد شده در مراحل قبلی، انتخاب شود. به همین دلیل اظهارنامه به عنوان مدرکی فوق العاده ارزشمند محسوب می شود که در زمان های خاص به سهامداران کمک خواهد کرد. به طور حتما شرکت و یا سازمانی که برند شود، پولدار هم می شود و این دو رابطه بسیار نزدیکی با همدیگر دارند. در معاهده مادرید حدود ۸۶ کشور که شامل کشور ایران و عدم حضور کشور عراق می باشد حضور دارند. پس از این مرحله، اطلاعات مورد نیاز بسته به انتخاب نوع شخصیت باید در فرم زیر وارد شوند. فراموش نکنید تمامی افرادی که میخواهند نامشان در اظهارنامهی ثبت برند موجود باشد، باید در این سامانه ثبت نام کرده باشند. ما در این آموزش، حالت ثبت اظهارنامه جدید را بررسی میکنیم. یا شخصیت حقیقی یا ترکیبی از این موارد وارد کرد. بسته به نوع ثبت نام، شخصیت حقیقی ایرانی یا غیر ایرانی و شخصیت حقوقی ایرانی یا غیر ایرانی را میتوانید انتخاب کنید.

شما باید مواردی جزئی همچون نحوهی تلفظ نام، حروف موجود در تصاویر، سهبعدی بودن یا دوبعدی بودن، رنگها، توصیف طرح و معنی کلمههای درخواستی را در این بخش وارد کنید. سامانهی ثبت برند در این بخش، ریزترین جزئیات طرح را نیز از متقاضی درخواست میکند. چرا مدت زمان ثبت برند در ایران به نسبت ثبت شرکت طولانیتر است؟ البته کسانی که ادعای قبت زودتر برند را داشته باشند میتوانند با مراجعه به مراجع قانونی نسبت به شکایت و درخواست بررسی، اقدام کنند. عملیات در نظر گرفته شده در سامانه ۴ نوع است که اظهارنامه جدید، اعتراض، اضافه کردن کالا به اظهارنامه و تغییر علامت را شامل میشود. تمامی مراحل ارائهی اظهارنامه، اعتراض، انجام اصلاحات و ارسال مدارک نیز در همین سامانه صورت میگیرد. طبقه 18: چرم و چرم مصنوعی و کالاهای ساخته شده از این مواد که در طبقات ذکر نشده اند، پوست حیوانات، چمدان ها و کیف و کیسه های مسافرتی، چترها، چترهای آفتابگیر و عصاهای مخصوص راه رفتن، شلاق ها، زین، یراق، زین برگ و سراجی. طبقه 2 – رنگ، روغن؛ جلا؛ لاك؛ موادضدرنگ زدگي و جلوگيري كننده از فاسد شدن چوب؛ مواد رنگي؛ مواد تثبيت رنگ، رزين يا صمغهاي خام طبيعي؛ فلزات به صورت پودر يا ورق براي نقاشان ساختمان، چاپگرها و هنرمندان.

دیدگاهتان را بنویسید