ثبت برند – ثبت برند در ایران توسط متخصصین حرفه ای☑️☑️☑️

1)کسانی که آن علامت را علامت تجارتی خود می دانند. در حقیقت هر شرکتی که اقدام به گزینش و ثبت علامت تجاری می کند محصولات خود را متمایز از سایر محصولات مشابه بازار می نماید. ابلاغیه ی رد اظهارنامه ثبت برند نیز زمانی اتفاق می افتد که در عنوان و یا تصویر علامت، الزامات قانونی رعایت نشده باشد یا اینکه پس از بررسی مشابه و یا عین علامت درخواستی برای کالاهای مورد نظر شما، قبلاً به نام شخص دیگری ثبت شده باشد وحالت دیگر نیز ممکن است زمانی پیش آید که بخشی از کالاها و یا خدمات قابل ثبت نباشد که در این صورت ابلاغیه ی رد بخشی از موارد خواسته شده در اظهارنامه صادر می شود. معترض باید علاوه بر ذکر اسم و شغل و اقامتگاه خود کلیه ی دلایل و مدارک خود را نیز توضیح داده و ضمیمه کند.اداره ی ثبت موظف است در ظرف ده روز از تاریخ وصول اعتراض نامه مراتب را به درخواست کننده ی ثبت ابلاغ کند. برندها و یا اسم هایی که معروف هستند. مثلا برای فعالیت در زمینه پوشاک نمی توان از اسم ” لباس” به عنوان برند استفاده کرد.

ممکن است شما در جستجوی کشوری باشید که با ایران مراوداتی ندارد و از این بابت شما را حمایت نخواهد کرد. پس درک این مساله از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است که همیشه سعی در افزایش ورودی خود باشید. نحوه ثبت برند در سایت مالکیت معنوی بسیار ساده و در عین حال مهم است و طی کردن مراحل آن برای افرادی به قوانین آشنایی دارند، ساده خواهد بود. البته کامل شدن تمام مراحل مرتبط با آن به طور متوسط دو ماه طول می کشد اما اگر متقاضی طی این راحل اشتباهی کند، مجبور به طی کردن دوباره مراحل پرونده می شود و این زمان چندین برابر این زمان ادامه پیدا می کند. بعد از این که اظهارنامه خود را تکمیل کردید آن را تحویل اداره ثبت علائم تجاری دهید در این نوبت کارشناسان حاضر در اداره ثبت علائم تجاری نسبت به تایید و یا رد کردن این اظهارنامه اقدام می کنند و به شما اطلاع می دهند. ثبت علامت تجاری توسط افراد یا شرکت هایی انجام می شود که در خط تولید یا فروش محصولی فعالیت می کنند. به همین علت به همه متقاضیان نصیحت می شود که کمک حرفه ای از طرف مشاوران حقوقی دریافت کنند. در ضمن، تاریخ ابلاغیه ای که در خلاصه پرونده رؤیت می شود به منزله ی تاریخ ابلاغ قانونی تلقی می شود.

ثبت برند نیز باعث می شود تولید کنندگان انگیزه ای برای سرمایه گذاری در کیفیت کالاهای خود داشته باشند. روند کاری ثبت علامت تجاری خود را نیز می توانید با ارجاع به همین سامانه اینترنتی، بخش ثبت درخواست ها پیگیری نمایید. برای ثبت علامت تجاری مواد غذایی نیز مثل دیگر برندها به اداره مالکیت معنوی یا سامانه آن مراجعه می کنید و یا در صورت دلخواه کار را به وکیل می سپارید تا آن را به انجام برساند. وقتی اظهارنامه برای اداره مالکیت معنوی فرستاده شد و کارشناس های این اداره تشخیص دادند که علامت تجاری مطابق قوانین انتخاب شده، تاجر باید درخواست خود را به اطلاع عموم برساند. پس بسیار مهم است که لوگوی شما راحت در ذهن مخاطب بماند تا مشتری شما را با این علامت بشناسد. ثبت برند مهم ترین بخش در زمینه برندسازی است، زیرا اگر به صورت قانونی این کار را انجام ندهیم تمامی زحمات و تلاش های ما در گذشته بی نتیجه خواهد ماند. در واقع با ثبت علامت تجاری می توان جلوی برخی از سوء استفاده های احتمالی را گرفت، زیرا اگر برند ما به صورت رسمی و قانونی ثبت نشده باشد هر شخص و یا سازمانی می تواند از محصولات و خدمات ما استفاده کند و آن را به نام خود معرفی کند.

در برخی موارد، حفاظت از ثبت برند میتواند به فراتر از کلمات، نمادها و عبارات گسترش یابد تا جنبه های دیگری از محصول مانند رنگ آن یا بسته بندی آن را شامل شود. وقتی فرد یک ایده جدید را به کار می برد و مطابق آن یک کالای جدید به بازار عرضه می کند، باید از ایده و اختراع خود محافظت کند. مراحل ثبت برند هم مانند دیگر کارهای ثبتی از مراحل مختلفی تشکیل شده است و هر شخص می بایست به نوبت این مراحل ثبت لوگو و علامت را به اجراء درآورد. در صورتی که علامت مخالف مقررات قانونی باشد. در حقیقت برند همان اسمی است که محصولات تجاری با آن شناخته می شود و لوگو علامتی است که با آن نمایان می شود.برند باعث شناخته شدن کالا می شود و در صورتی که کالایی کیفیت خود را ثابت کند، تقاضای خرید این برند زیاد می شود. در صورتی که اداره ی مالکیت صنعتی تشخیص دهد که شرایط مندرج در این قانون رعایت شده است علامت را ثبت کرده و آگهی مربوط به ثبت آن را منتشر و گواهینامه ی ثبت را به نام متقاضی صادر می نماید.

دیدگاهتان را بنویسید