ثبت برند – ثبت برند در ایران توسط متخصصین حرفه ای☑️☑️☑️

6. تعیین طبقات بین المللی کالا و خدمات مدنظر که قصد ثبت برند در آن را دارند. اداره مالکیت معنوی واقع در تهران مرجعی است که از کل ایران تقاضای ثبت برند را دریافت می نماید. در این سایت استعلام ثبت برند سابقه ثبتی را به صورت صد در صد بیان نمی کند اما با درصد بالایی میزان مشابهت را نشان می دهد. با ثبت برند نام و نشان تجاری خود، می توانید مانع از سو استفاده سود جویان از کالا های خود باشید. برند در واقع چیزی است که هرکس با دیدن، شنیدن، لمس کردن یا حتا چشیدن و بوییدن آن، به یاد ویژگی های مورد نظر سازندهی آن می افتد. نکتهی قابل توجه در این بخش آن است که کالای مورد نظر خود را باید از بخش محصولات سایت انتخاب کنید. از این رو همواره برندهایی محبوب بوده اند که اکثریت افراد جامعه آنها را ارزشمند می دانند. اداره مالکیت صنعتی که یک نهاد دولتی زیر نظر سازمان ثبت اسناد و املاک کل کشور است برای حماست از مالکیت معنوی اشخاص بر اساس قوانین بین المللی تصمیم گیری می کند. چنانچه قصد ثبت داخلی یا خارجی داشته باشیم هر کدام از این درخواست ها به اداره کل مربوطه واصل می گردد.

چنانچه عمل صادرات توسط شخص متقاضی ثبت برند انجام می گیرد لازم است کارت بازرگانی داشته باشد. دادگاه با جلب نظر کارشناس متخصص به موضوع رسیدگی و رای لازم را صادر مینماید که طرفین دعوا (متقاضی ثبت برند به عنوان خواهان و اداره ثبت علائم تجاری به عنوان خوانده دعوا) حق دارند تا در زمان قانونی به این رای اعتراض کنند. متصدی این امر سازمان روزنامه رسمی کشور است که با هزینه متقاضی آگهی را چاپ می کند. ایجاد فروشگاه اینترنتی قطعا فروش شما را چند برابر خواهد نمود ولی متاسفانه شاهد سوء استفاده از نام و علامت تجاری و حتی نام دامنه در فضای مجازی هستیم، توصیه ما همواره ثبت برند فروشگاه اینترنتی در اولین قدم بوده است. حتی آن کسب و کارهایی که دارای فعالیت در فضای اینترنت نبودند شروع به ایجاد سایت و فروشگاه اینترنتی نمودند که قطعا همراه با ثبت برند فروشگاه اینترنتی بوده است. مشخصا برای اپلیکیشن یا فضای مجازی که تهیه کرده ایم مثل سایت ثبت برند می کنیم.

ثبت برند فروشگاه اقدامی است که دارندگان فروشگاه در ابتدای مسیر کسب و کار خود به آن فکر می کنند. واریز هزینهها، ثبت اظهارنامه و پیگیری تمامی درخواستها نیز به صورت الکترونیکی و از طریق پورتال امکانپذیر است. برخلاف تصور عموم مردم ایران ثبت برند بدون جواز کسب نیز ممکن است. پس برای ثبت کردن برند یک شرکت ابتدا برند و شرکت را به طور قانونی ثبت کرده و بعد از برند در شرکت خود استفاده می کنیم. آن را چای بنامند؟ بعد از انتخاب نام برند، شاید از نظر خودتان برندی که برای شرکت یا واحد صنعتی، تولیدی یا خدماتی خود در نظر گرفته اید برند تک و منحصر به فردی باشد و تا به حال مشابه به آن را ندیده باشید؛ اما شما نمی توانید این ادعا را داشته باشید که تمام برندهای ثبت شده در حوزه فعالیت خود را جهت مشابهت با برند خودتان، بررسی و به این نتیجه رسیده اید که نام که انتخاب کرده اید تک است. در نهایت در صورتی که تمامی موارد مورد تایید کارشناس باشد، پیام صدور آگهی نوبت اول (تقاضای ثبت) برای متقاضی ارسال میشود. هزینه ارسال اظهارنامه، هزینه دو نوبت روزنامه رسمی، هزینه صدور سند برند، هزینه تشکیل پرونده، هزینه وکیل، هزینه مکاتبات اداری با کارشناس مانند استمهال و از این قبیل.

سایت استعلام ثبت برند مرکز مالکیت معنوی که در آنجا اظهارنامه ارسال شده و پرونده الکترونیک تشکیل می گردد. مجموعه این قوانین در سطح کشوری و بین المللی تنها برای حفاظت برند از شرکتهای می باشد که حاصل دست رنج چندساله آن ها باعث ایجاد این نام یا نماد شده است. این برند می تواند نام فروشگاه یا لوگوی فروشگاه باشد. این امر نه تنها سود شخص/شرکت را کاهش خواهد داد و مشتریان را گمراه خواهد کرد بلکه به شهرت و وجهه آسیب خواهد زد ، بخصوص اگر محصول رقیب کیفیت نازلی داشته باشد. با گذشت یک ماه از تایید برند انتخابی شما، قادر خواهید بود نام آن را در سامانه ببینید. برندهای دلخواه یا خیالی به لحاظ ذاتی متمایز هستند، یعنی قادر به شناسایی یک محصول اساسی اند و دارای درجه بالایی از حفاظت هستند. 3. ثبت علامت تجاری مورد نظر به نام خود توسط شخص یا اشخاصی (عمداً یا سهواً). مدت زمان این حفاظت متفاوت است ولی قابل تمدیدشدن می باشد محافظت آرم تجاری توسط مراجع قانونی که در اکثر نظام ها اجازه ی متوقف کردن و تخلف در این زمینه را دارند تایید میشود از دیدگاه دیگرعلائم تجاری با وسعت بخشیدن و دادن سود اقتصادی به صاحبان آ نها در سطح جهانی سرمایه گذاری می کنند و این ابتکار را ترویج میدهند حفاظت نام و علائم تجاری و همچنین مانع تلاش های رقبای غیر منصف مثل متقلبان و سود جویان برای استفاده از علائم مشخص به منظور مصولات ارائه خدمات نامرغوب و بی کیفیت و یا متفاوت می شوند این نظام آگاهی و امکان سرمایه گذاری جهت تولید خرید و فروش کالا ها و خدمات را در منصفانه ترین شرایط ممکن به مردم می دهد و از این راه تجارت بین المللی را تسهیل می کند.

دیدگاهتان را بنویسید