ثبت برند : در سریع ترین زمان توسط موسسه حقوقی های ثبت – Hisabt.com

در مطلب بالا هزینه هایی را بیان کردیم که مرکز مالکیت معنوی برای ثبت برند از شما دریافت می کند و باید بدانید که از این هزینه ها مبلغی به شرکت ارائه دهنده خدمات نمی رسد، اما به هر حال کارشناسان ما برای آن که خدماتی را به شما ارائه دهند، هزینه مشخصی را دریافت می کنند که این هزینه ها متناسب با خدماتی است که به شما ارائه خواهد شد، به همین دلیل برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید. ازاین رو ما به شما موسساتی را پیشنهاد می کنیم که با تیم حرفه ای ثبتی و به صورت تضمینی می توانند به شما مشاوره های لازم را بدهند. برای اینکه این حالت پیش بیاید لازم است تا این مدارک و اسناد مورد نیاز تهیه شده و همچنین اظهارنامه ثبت نام تجاری به صورت صحیح و دقیق تنظیم شده و همچنین طبقه بندی برند مورد نظر به صورت کامل به اداره علائم تجاری ابلاغ گردد. علامت تجاری یا ثبت برند مصرف کننده را در انتخاب کالای مورد نظر مساعدت می نماید، به گونه ای که هزینه مصرف کننده در انتخاب کالای مورد نیاز به طور قابل ملاحظه ای کاهش یابد. در این مرحله کارشناسان استعلام برند شما با توجه به اسم و شکل برند همچنین طبقاتی که نیاز به ثبت دارد را انجام می دهند و امکان میزان موفقیت ثبت آن را در کوتاهترین زمان به شما اطلاع میدهند.

نخستین گام در این امر، پرکردن فرم اظهارنامه علامت تجاری نزد اداره مالکیت صنعتی می باشد که امور مربوط به ثبت علائم تجاری را به عهده دارد. تقریباً تمامی کشورهای جهان، علائم تجاری را ثبت و حمایت میکنند هر اداره ملی یا منطقه ای ثبت علامت تجاری، مجموعه ای از اطلاعات علامتهای تجاری ثبت شده را نگهداری می کنند که شامل اطلاعات کامل درخواستی برای تمام علائم ثبت شده، تمدید شده، جستجوها و اعتراضات توسط اشخاص ثالث، می باشد. انتخاب فقط چند محصول: سعی کنید تمرکز شما بر ارائه محصولات و خدمات حوزه مربوط به خود پراکنده نشود و در ابتدای کار بر قسمتی از حوزه متمرکز باشید تا بتوانید مناسب ترین شیوه ها را به مشتریان خود ارائه کنید. زمانی که برند شما به صورت رسمی به ثبت رسیده باشد، قطعاً مشتریان بیشتری به شما اعتماد کرده و در صورتی که از خدمات شما رضایت بالایی داشته باشند، خدمات و تولیدات شما را به دیگر مشتریان نیز معرفی می کنند. امروزه یکی از مهم ترین اصول تجاری در بازاریابی ، تبلیغات و شناساندن محصولات و خدمات به مشتریان و کسب شهرت است که برند تجاری این کار را برای شما انجام می دهد .

بموجب مقررات ثبت بین المللی علائم تجاری (سيستم مادريد)، علامت با توجه به قوانين داخلي هركشور مورد بررسي قرارميگيرد وسپس وارد طريق بين المللي خود ميشود يعني ثبت بين المللي علائم تجاري درمرحله اول با ثبت ملي دراداره كشور مبداء صورت مي گيرد وسپس بصورت اتوماتيك با تعيين كشورهاي مورد نظردرسطح بين المللي انجام ميشود امتيازاين سيستم اينست كه متقاضي با تسليم يك اظهارنامه بين المللي از طریق اداره مالکیت صنعتی به وایپو ميتواند درصورت تمايل در85 كشورعضو موافقتنامه و پروتکل مادرید يا تعدادي ازآنها بسته به انتخاب خود حمايت ازعلامت تجاري خود را درخواست وكسب نمايد. ازطریق اداره مالکیت صنعتی امکان پذیر می باشد. خاطر نشان میشود در سال 1400 تمامی عملیات ثبت برند به صورت سامانه بر خط بوده و پذیرش و ثبت اظهارنامه به صورت حضوری امکان پذیر نیست و سپس اظهارنامه ثبت برند را تکمیل نمایند. به عنوان مثال تصور کنید که شما در بازار به خرید و فروش چای مشغول هستید.

انجام تبلیغات مختلف: برای دیده شدن برند خود می توانید از روش های مختلف برای تبلیغات استفاده کنید توجه کنید که نوع تبلیغ اهمیت زیادی دارد زیرا در صورت مناسب نبودن ممکن است نتیجه عکس بدهد. به منظور ثبت علامت تجاری(ثبت برند)، اولین قدم شناخت کامل کلاس های مندرج می باشد که برند مورد نظر را می توان در هر کدام از آنها ثبت کرد. یک علامت تجاری باید خاص و متمایز کننده باشد بطوریکه مصرف کنندگان با دیدن آن علامت محصول مورد نظر را شناخته و همچنین آن را از سایر علائــــم تجاری و دیگر محصولات که با آن علائم تجاری معرفی میشوند را تشخیص دهند. علامت تجاری یا همان ثبت برند مهم ترین وسیله ی تمایز بخش میان کالاها و خدمات شرکت های مختلف است و رسالت آن هر روز بیشتر از گذشته گسترش می یابد. اگر معاهده كنوانسيون پاریس، به منظورحمايت از علامت تجاری(برند) درسطح بين المللي تصویب نمی شد و برخی از کشورها عضو آن نمیشدند، صاحب علامت(برند) (شخص حقيقي يا حقوقي) ميبايست بطور جداگانه تعدادي تقاضانامه را در ادارات كشورهاي مختلف عضو به زبانهاي گوناگون با پرداخت هزينه هاي متفاوت و صرف زمان طولاني، توديع نمايد.(البته اکنون هم برخی از کشورهای حاشیه خلیج فارس و کشورهای کوچک همسایه مثل امارات و دبی هم که عضو این معاهده نیستند باید از داخل خاک آن کشور اقدام کرد.

دیدگاهتان را بنویسید