ثبت برند : در سریع ترین زمان توسط موسسه حقوقی های ثبت – Hisabt.com

برای اشخاص حقوقی لازم است یک معرفی نامه بر روی سربرگ شرکت یا وکالتنامه رسمی وکیل ارائه شود. در صورتی که در مدارک لازم برای شخص حقوقی همه ی مدارک و مجوزها باید به نام شخصیت حقوقی یعنی شرکت باشد و طبقه ی مورد نظر برای ثبت می بایست در موضوع شرکت بیان گردد. عین علامتی که پیش از این به نام شخص یا شرکت دیگری ثبت شده باشد و یا شخص دیگری قبلا تقاضای ثبت داده و تاریخ تقاضای آن فرد مقدم باشد و یا دارای حق تقدم ثبت باشد. واژههای عام. : ثبت کلمه پکیج به عنوان برندی برای پکیج های دیواری امکان پذیر نیست زیرا به همه انواع آن اشاره دارد. امروزه باتوجه به افزایش رقابت ها در بازارهای دنیا و ایران، همه ی شرکت ها به دنبال راهی برای گسترش بازار خود هستند. مثلا ارسال کپی اساسنامه شرکت لازم خواهد بود. و سپس تقاضانامه را در دو نسخه توسط مالک برند ثبت شده یا نماینده قانونی آن مهیا و سپس بعد از امضا به مرجع ثبت ارسال کند. تمامی مراحل ارائهی اظهارنامه، اعتراض، انجام اصلاحات و ارسال مدارک نیز در همین سامانه صورت میگیرد. این شخص فقط باید از میان اشخاص حقیقی وارد شده در مراحل قبلی، انتخاب شود.

این امر نه تنها مشتریان را گمراه خواهد کرد بلکه به حسن شهرت و وجهه صاحب علامت خدشه وارد کرده بخصوص اگر محصول رقیب کیفیت پایین تری داشته باشد. مشروط بر آن كه عرفاً ميان استفاده از علامت و مالك علامت معروف ارتباط وجود داشته و ثبت آن به منافع مالك علامت قبلي لطمه وارد سازد. 6. پس از ثبت برند بین المللی و با قراردادن علامت مخصوص بالای نام تجاری خود، اعتبار بین المللی به دست خواهید آورد. یک برند باید کلیه احساسات، مفاهیم و ویژگی های نام شرکتی که به آن تعلق دارد را بتواند نشان دهد. بخش دوم بررسی برند تجاری: همانطور که در مرحله ثبت نام برند تجاری در ایران مطلع شدید؛ پس از ثبت نام برند الکترونیکی، باید به صورت فیزیکی پرونده ی اسناد ثبت نام برند را تهیه و به اداره مالکیت معنوی تحویل داد. به عنوان مثال می توان از استاندارد های کیفی ISO 9000 که در جهان شناخته شده اند نام برد.

تعداد علائمی که در سطح جهان می توان به ثبت رساند تقریبا نامحدود می باشند و ممکن است از یک یا چند حرف و عدد تشکیل شده باشند. ثبت برند بین المللی یا به اصطلاح ثبت مادرید راه حل مناسب و مقرون به صرفه برای ثبت و مدیریت علائم تجاری در سراسر جهان می باشد. برند خوب باید بتواند به خواسته مشتریان ارزش دهد و به ارزشها پایبند بماند. روند ثبت اختراع با ارائه اظهارنامه شروع می شود و در صورت تایید باید در روزنامه رسمی آگهی ثبت اختراع انتشار یابد. در واقع در قانون ما برای ثبت کردن یک نشانه تجاری از کلمه علامت تجاری استفاده می شود که مترادف همان برند در خارج از کشور است و مردم معمولا آن را با نام برند می شناسند. به دلیل اینکه ایران یکی از اعضای رسمی عضو کنوانسیون پاریس می باشد هر علامت تجاری ثبت شده در ایران قابلیت ثبت در سیستم بین الملل را نیز دارد. مواردی نظیر داروهای ویژهای که در موارد پزشکی مورد استفاده قرار میگیرند، مواد غذایی که دارای ظروف ویژهای هستند و همچنین نوشیدنیها باید از علامت تجاری استفاده نمایند. نشان یا علامت تجاری (Trade Mark)،علامتی با رنگ،شکل،حرف،شعار،آهنگ و تصاویر خاص می باشد.این نکته را همواره باید در نظر داشته باشید که نام تجاری یا برند همواره میبایست با علامت تجاری همان محصول همخوانی داشته باشد شخصی که به ثبت برند می پردازد ، این اطمینان را دارد که شخص دیگری نمی تواند از آن نام و نشان استفاده نماید.نشان تجاری تصویری است که یک شرکت یا سازمان از خود یا محصولش، آن چنان که هست ارائه می دهد، اما برند بعنوان هویت تجاری محصول قلمداد می شود.از جمله عواملی که در شناخت کامل یک برند موثر هستند می توان به بسته بندی، نوع ارائه ی محصول، مخاطبان محصول، کیفیت آن، تبلیغات، تجربه ها و…

چه نوع علائم تجاری بین المللی را می توان ثبت کرد؟ برای مثال، عرضه مارگارین به بازار با علامت تجاری که تصویر یک گاو داشته باشد مردود خواهد شد چون علامت موجب گمراهی مصرف کنندگان خواهد شد و مصرف کنندگان به احتمال، تصور خواهند کرد که این علامت به محصولات لبنی مرتبط است. به علاوه می توان از علامت تجاری ثبت شده برای دریافت تسهیلات بانکی نیز استفاده نمود که خود نشان از اهمیت بالای ثبت برند دارد. تبلیغاتی که با کم ترین هزینه بهترین ورودی را به شما بدهد. درواقع با این کار مردم را از آینده برند خود آگاه خواهید کرد و جذب مشتری از همین زمان آغاز خواهد شد. برای ثبت برند ما نیاز به ارائه مدارکی داریم که در ادامه این مدارک را به شما معرفی خواهیم کرد. هنگامی که قصد دارید برند خود را به ثبت کنید، در مسائل آن احتمالاً با این سؤال روبرو میشوید که برند خود را در چه طبقهی خاصی قصد دارید ثبت کنید؟ عين يا تقليد نشان نظامي، پرچم، يا ساير نشانهاي مملكتي يا نام يا نام اختصاري يا حروف اول يك نام يا نشان رسمي متعلق به كشور، سازمانهاي بينالدولي يا سازمان هايي كه تحت كنوانسيون هاي بينالمللي تأسيس شدهاند، بوده يا موارد مذكور يكي از اجزاء آن علامت باشد، مگر آن كه توسط مقام صلاحيتدار كشور مربوط يا سازمان ذيربط اجازه استفاده از آن صادر شود.

دیدگاهتان را بنویسید