ثبت برند راهنمای کامل و کاربردی – افق نیکان

در مرحله اول باید هزینه اظهارنامه ثبت برند را پرداخت نمایید. ثبت علامت تجاری هم برای اشخاص حقیقی امکان پذیر است و هم برای اشخاص حقوقی بنابراین هر کدام از این متقاضیان باید شرایط ثبت علامت تجاری را داشته باشند. لازم به ذکر است که هزینه مربوط به حق الثبت در ازای یک طبقه برای متقاضیان حقیقی، ۱۲۰۰۰۰ تومان و برای شخص حقوقی ۲۴۰۰۰۰ تومان می باشد. علاوه بر اینکه مجوز باید با موضوع مربوط به طبقات ثبت علامت تجاری مرتبط باشد. در صورتی می توان یک طرح یا علامت را به عنوان برند به ثبت رساند که آن محصول با خدمت نسبت به سایر محصولات متمایز باشند. ثبت برند نحوه ی انجام و مراحل آن یکی از دغدغه های کارآفرینان و افرادی می باشد که محصولی تولید کرده یا شرکتی ثبت کرده اند و می خواهند محصول تولید شده ی خود را با یک نام تجاری معین به همگان معرفی نمایند. خیلی از افرادی که تازه وارد بازار می شوند یا محصول یا خدماتی را برای ارائه دارند از اعتبار برند های مطرح در موضوع مورد فعالیت سوء استفاده می کنند. طی 35 الی 45 روز طرح صنعتی مورد بررسی و در صورت تایید ثبت طرح صنعتی در تهران آگهی ثبت آن در روزنامه رسمی انتشار خواهد یافت.

در غیر این صورت، با مشکل به رسمیت شناخته نشدن برند، در نهاد های رسمی یا عدم امکان شکایت، هنگام سوء استفاده دیگران، از نام تجاری خود، روبرو خواهند شد. نحوه و مراحل ثبت برند، با مراجعه به سامانه مالکیت معنوی و ثبت نام در این سامانه می باشد. این وجه تمایز می تواند کاملا واضح با منطقی باشد یا اینکه قابل لمس و دیدن نباشد و بصورت معنوی باشد. که هزینه آن ارتباط مستقیمی با اندازه و رنگ و شکل آن دارد. ثبت یک برند فواید و آثار مثبت بسیاری دارد که به بررسی آن خالی از لطف نیست. استفاده از برند به معنای استفاده از هویت و تمام ارزش و انحصار یک امتیاز از یک کالا یا خدمات خاص است. آیا تمام شرکت ها به ثبت برند نیاز دارند؟ در مرحله اول باید اظهارنامه ثبت نامی خود را تحویل کارشناسان ثبت علائم تجاری بدهید، برای تنظیم اظهارنامه، کارشناسان شرکت نیک پارس، این کار را در سریع ترین زمان ممکن برای شما انجام می دهند. شما برای ثبت علائم تجاری باید حداقل 35 روز زمان در نظر بگیرید تا درخواست شما به بررسی کارشناسان ثبت مالکیت صنعتی انجام شود.

همانگونه که گفتیم، برند، یک نام رسمی و تجاری بوده که کسب و کار فرد، با آن، معرفی می شود و اهمیت آن، به اندازه ای می باشد که موادی از قانون ثبت طرح های صنعتی، اختراعات و علائم تجاری، به آن اختصاص داده شده است. در این قسمت، نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کرده و گزینه ورود به سامانه را انتخاب کنید. بعد از گذشت مدت 30 روزه لازم است هزینه ثبت علامت تجاری را پرداخت نمایید تا شماره ثبت آن صادر شود و آگهی ثبت علامت تجاری در روزنامه رسمی انتشار یابد. اگر علامت تجاری یا برند شما مورد تایید قرار بگیرد حداکثر از تاریخ ابلاغ طی 30 روز باید در روزنامه رسمی انتشار یابد. به شما قول می دهیم اگر این محتوا را کامل بخوانید کاملا مراحل ثبت برند برای شما شفاف می شود. پس حتما در انتخاب نام با مشاور و کارشناس ثبت برند در ارتباط باشید تا در انتخاب نام مناسب راهنمایی های لازم را دریافت نمایید. ۶- استفاده از نام مناطق جغرافیایی در کنار نام تجاری غیر قابل ثبت می باشد.

از این رو به شما پیشنهاد می دهیم که در ابتدا کشور مورد نظر خود را انتخاب کنید. ابتدا باید برند مورد نظر خود را انتخاب نمایید. چنانچه شخص حقیقی یا حقوقی ای اقدام به انتخاب یک برند و فعالیت بر اساس آن نماید، برای به رسمیت شناخته شدن آن در مراجع قضایی و قانونی، حتما باید از طریق قانونی و با پر کردن اظهارنامه ثبت علامت تجاری یا همان برند، آن را ثبت کرده باشد. به منظور این کار می توانید از طریق روش های ارتباطی با ما بصورت رایگان، مشاوره ثبت برند و لوگو را دریافت کنید. از این رو، در این مقاله، قصد داریم، به بررسی این موضوع بپردازیم که منظور از ثبت برند چیست و نحوه و مراحل ثبت آن، چگونه است؛ سپس، مدارک و شرایط لازم برای ثبت یک علامت تجاری را بگویم و توضیح دهیم، چه برندهایی را نمی توان انتخاب کرد. منظور از ثبت برند چیست؟ این قانون، در مواد خود، مدارک و شرایط لازم ثبت برند، مراحل و نحوه ثبت، همچنین، مراجع صالح، جهت این موضوع را مشخص کرده و از همین رو، در این قسمت، قصد داریم با کمک قانون مذکور، توضیح دهیم که برند یا علامت تجاری چیست و مقصود از ثبت برند، چه می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید