ثبت برند راهنمای کامل و کاربردی – افق نیکان

دلیل نپذیریفتن این علائم این است که کسی نتواند از شهرت و تلاش دیگری سوء استفاده کند. لازم به ذکر است که مدارک ثبت نام برند اشخاص حقیقی با مدارک اشخاص حقوقی و شرکت ها متفاوت می باشد. در صورت وجود چندین اکانت با نام تجاری انتخابی شما، روی علامت تجاری انتخابی خط قرمز بکشید. در صورت داشتن احتمال بالای ثبت نام تجاری شما، در کوتاه ترین زمان با کمترین هزینه و بهترین خدمات برندتان را ثبت می کنیم، پس به نام سابقه ما اعتماد کنید. اگر برای کسب اطلاعات در این زمینه مشتاق هستید، تا پایان متن با ما همراه باشید. چنانچه در مراحل ثبت برند که در بالا به تفصیل ذکر گردید دقت لازم را نداشته باشید و در مواردی مانند تهیه مدارک و اطلاعات لازم و تکمیل دقیق اظهارنامه و مواردی مانند آن دچار اشتباه شده باشید، با اخطار رفع نقص مواجه می شوید و در اینصورت ۳۰ روز زمان دارید تا موارد مطروحه و نواقص اعلامی را برطرف نمایید در غیر اینصورت اظهارنامه ثبت علامت تجاری شما رد خواهد شد. پس در صورتی که هنوز یک نام برای برند تجاری خود انتخاب نکرده اید؛ طبق نکته های بالا یک علامت تجاری مناسبی انتخاب کنید.

پس همیشه سعی کنید که زیبا کار کنید و خود را به دیگران زیبا نشان دهید این مساله تاثیر بسیار مثبتی در ذهن مشتریان به همراه خواهد داشت. در واقع ثبت برند یا همان علامت تجاری در بیشتر موارد به دلیل حفاظت از حقوق و گسترش تجارت انجام می پذیرد. در واقع علامت تجاری شرکت باید به یاد ماندنی و جذاب باشد. برای استعلام اینترنتی و کاملا رایگان نامی که انتخاب کردید؛ به بخش «جستجو در پروندههای علائم تجاری» رجوع و فیلد های آن را پر کنید. علاوه بر این باید نامی که انتخاب کرده اید را در شبکه های اجتماعی هم جستجو کنید. سپس تمامی گام های سریع و کم هزینه برای ثبت برند را توضیح خواهیم داد تا راهنمای مناسب شما در روند ثبت برند و علامت تجاری باشد. بخش اول: مدت زمان حدودی بررسی 3 کارشناس و ریاست اداره علامت تجاری وابلاغ نظر او که به طور معمول حدود یک ماه و یا کمتر می باشد و در صورتی که علامت تجاری مدنظر از جانب هر نفر بدون اشکال و نقص تشخیص داده شود زمان سپری شدن قسمت دوم فرا می رسد. پس از تایید کارشناس آگهی تقاضای ثبت برند توسط اداره علائم صادر و در روزنامه رسمی منتشر می شود پس از طی 30 روز از انتشار آگهی تقاضای ثبت برند در صورت عدم اعتراض به ثبت برند مرحله دوم ثبت برند آغاز می گردد این مرحله شامل اخذ شماره ثبت برند و ثبت قطعی برند و اخذ آگهی رسمی برند مورد تقاضا می باشد که آگهی مذکور نیز در روزنامه رسمی منتشر می گردد.

در دنیای امروزی ثبت برند تجاری یکی از موضوعات مهم و حساس برای کسب و کارهایی است که می خواهند خود را از مشکلات اقتصادی رها کنند. در صورتی که در دسترس نبود؛ بهتر است قید آن نام را بزنید. همچنین اگر در مورد مراحل، مدارک مورد نیاز و هزینه ثبت انوع علائم تجاری نیاز به راهنمایی و مشاوره دارید میتوانید به راحتی از طریق تماس با شماره ۴۳۰۰۰۴۳۰-۰۲۱ با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی مشهور مشاوره تخصصی رایگان داشته باشید. ما به صورت رایگان به شما مشاوره می دهیم تا هم کشور مناسبی را برای کسب و کار خود انتخاب کنید. همچنین این سامانه ، برای حمایت از مشتریان خود امکاناتی نظیر راهنمای ثبت شرکت ، راهنمای ثبت برند ، راهنمای انتخاب نام شرکت ، راهنمای انتخاب نام برند ، پرسش و پاسخ ثبتی ، ثبت علامت و ثبت شرکت آنلاین ، استعلام قیمت ثبت و همچنین مشاوره آنلاین را فراهم آورده است. در واقع نام شرکت می تواند چند کلمه ای باشد اما نام برند مختصر و کوتاه تر است و در واقع با نام برند است که به دیگران معرفی می شود. در غیر این صورت نام تجاری آزاد و در اختیار عموم قرار می گیرد. همچنین نام هایی که حاوی اسامی غیر اسلامی غیر اخلاقی باشند؛ غیر قابل ثبت می باشد.

به طور مثال در صورتی که در حوزه فروش شکلات فعالیت دارید؛ اختصاص نام شیرین به عنوان نام برند غیر ممکن می باشد. لازم به ذکر است که در صورت فوت کردن صاحب شرکت، برند تجاری را به هیچ عنوان نمی توان به شخص دیگری واگذار و یا انتقال داد. در ادامه به نکاتی که باید در هنگام انتخاب نام برند تجاری یک شرکت، دقت شود؛ توضیحاتی داده شده است. در اینجا نحوه ثبت نام برند در ایران را در ۵ مرحله به طور شفاف توضیح داده شده است. در اینجا بایستی هزینه روزنامه رسمی برای آگهی درخواست ثبت برند را بپردازید. آرم انتخاب شده نباید با موازین اخلاقی و اجتماعی مخالفتی داشته باشد و از تمام نکاتی که در بالا به آن ها اشاره کردیم باید تبعیت کند. پس در حال انتخاب یک برند هستید؛ با ابزار آنلاینی مانند Name Cheap بررسی کنید که آیا دامنه ی آن هم در دسترس است یا خیر. اما در صورتی که در آینده بخواهید کسب و کار خودتان را توسعه دهید؛ قطعا دچار مشکل خواهید شد. برخی از شرکت ها که مدیران آن تصمیم به انحلال شرکت گرفته باشند در صورتی که برند خود را ثبت نموده اند به هنگام انحلال می توانند آن را به شرکتی دیگر واگذار کنند.

دیدگاهتان را بنویسید