ثبت برند راهنمای کامل و کاربردی – افق نیکان

بنابراین متقاضی باید معلوم کند جنس مورد تقاضای او با کدام یک از طبقاتی که در آئین نامه ی ذکر شده مطابقت دارد و برای هر طبقه حق الثبت جداگانه باید پرداخت نماید. لازم به ذکر است موسسه حقوقی ونک با بیش از 15000 ثبت برند و علامت تجاری بزرگترین موسسه حقوقی کشور در این حوزه می باشد که بسیاری از برند های نام آشنای کشور را تاکنون به ثبت رسانده و توانسته به لطف ایزد منان به جامعه تولید کنندگان و عرضه کنندگان کالا و خدمات کشور ، ارائه شایسته خدمت نماید. همچنین می توانید برای ثبت موسسه نیز از این شرکت کمک بگیرید. 12. علامت یا نام تجاری که به شکل گمراه کننده شبیه یک نام و یا علامت تجاری متعلق به موسسه دیگر باشد. تمامی عرضه کنندگان کالا میتوانند محصولات خود را با ثبت برند با نام خود انجام دهند. و طی مراحل مختلفی انجام میگیرد. در این صورت شما حتی در صورت آگاه شدن از این موضوع نیز نمی توانید برای مقابله با آن اقدام قانونی نمایید چرا که زمانی مطابق قانون تجارت کشور استفاده از برندی خاص منحصر به شرکت شماست که با طی روال قانونی آن را به ثبت رسانده باشید. شما میتوانید خودتان مراحلی را که در این مطلب عنوان میشود طی کنید.

به عنوان مثال، رنگ صورتی از عایق پشم شیشه یا شکل منحصر به فرد بطری کوکاکولا ممکن است به عنوان ویژگی های شناسایی خدمت یاد شود. غفلت شما از ثبت علامت تجاری منحصر به فرد خود این امکان تقلب و سو استفاده را به افراد دیگر می دهد، تا از بازار پر سود شما به نفع خود استفاده کنند. یکی از دغدغه های متقاضیان ثبت برند و علامت تجاری جستجو برای انتخاب شرکت ثبت برند مجرب و کاربلد برای واگذاری امور حقوقی و اخذ مشاوره های مناسب در راه ثبت برند خود می باشد . 7 – شباهت نزدیک به 50 درصد با نام های تجاری دیگر امکان ثبت علامت را بسیار ضعیف می کند. علامت تجاری در کنار نام و نشان تجاری معرف خدمات و محصولات شرکت ها و اشخاص می باشد. به دلیل پیچیدگیهای خاصی که مراحل ثبت برند و ثبت علامت تجاری دارد و به منظور آگاهی هرچه بیشتر شما متقاضیان گرامی، در این نوشته بصورت کاملاً ساده و البته جامع و کامل، تمام مراحل لازم برای ثبت لوگو و برند را در ۷ گام ساده شرح دادهایم. 2- برای ثبت برند و علامت تجاری می بایست ابتدا ثبت نام و به سایت وارد شوید.

در صورتی که ثبت نام برند تجاری مورد نظر از سوی تمامی افراد تعیین شده، مجاز اعلام شود؛ در این حالت وارد بخش دوم ثبت نام برند تجاری می شود. بنابراین، از آنجا که یک برند، معرف هویت کالا و خدمات تجاری ارائه شده است، انتخاب درست و سپس ثبت آن، اهمیت ویژه ای دارد. خاطر نشان میشود در سال 1400 تمامی عملیات ثبت برند به صورت سامانه بر خط بوده و پذیرش و ثبت اظهارنامه به صورت حضوری امکان پذیر نیست و سپس اظهارنامه ثبت برند را تکمیل نمایند. قبل از اینکه به گامهای مراحل و نحوه ثبت برند و علامت تجاری بپردازیم لازم است بدانید که در سال 1400 تمامی مراحل به صورت الکترونیکی انجام میپذیرد و در صورتیکه در هر مرحله متقاضی اطلاعات را به درستی وارد نکند ، ارزیاب با درج و اعلام نقصی پرونده ، کار متقاضی را عودت داده و گاها این عملیات تا بیش از یکسال زمان خواهد برد پس با دقت تک تک مراحل را دنبال نمایید تا در صورتیکه خودتان بخواهید اقدام به ثبت برند و علامت تجاری نمایید بتوانید در کوتاه ترین زمان ممکنه به انجام آن مبادرت ورزید .

حال اگر مدارک ارسای ناقص باشد و یا موارد قانونی رعایت نشده باشد، درخواست متقاضی مردود می شود. اگر شما جز افرادی هستید که در حوزه ی تجارت موفق هستید و از کسب و کار پر رونق برخوردار هستید. پس از ورود اطلاعات لازمه در مورد مالک برند کلید ثبت نهایی و درخواست بررسی را فشرده و نتیجه اطلاعات غالبا پس از بررسی کارشناسان مربوطه حداکثر ظرف دوهفته در سامانه قرارداده میشود . ثبت برند تجاری یک کار کاملا تخصصی است که شرکت رامونا می تواند آن را برایتان به طور تضمینی و با در کوتاه ترین زمان ممکن انجام دهد. در نتیجه در انجام همه ی امور ثبتی و حقوقی توانایی و مهارت خاص خود را دارد . این برند یکی از مهم ترین برندهایی است که می توان با طراحی سایت آن را ایجاد کرد. یکی از این موارد میزان هزینه تعریف شده برای ثبت برند به حساب می آید. در این صورت وقت و هزینه ی شخص تلف خواهد شد. در ادامه با مراحل انجام این کار بیشتر آشنا خواهید شد. مراحل ثبت برند و علامت تجاری بایستی دقیقا مطابق شیوه نامه اداره اختراعات و ثبت علایم انجام شده تا بتوانید به صورت قانونی برند را به نام متقاضی ثبت نمود.

دیدگاهتان را بنویسید