ثبت برند قطعی همراه با موسسه حقوقی تدبیر پویان رهام

ثبت لوگو در واقع همان ثبت علائم تجاری است با این تفاوت که همراه اسم برند یک لوگو و نشان تجاری نیز هنگام ارسال درخواست، ارسال می شود. با توجه به این موضوع، می توان دریافت، در صورتی که شخص حقیقی یا حقوقی، اقدام به ثبت برند خود و فعالیت بر اساس آن نماید، دیگر فعالیت های مشابه و حتی غیر مشابه، به هیچ وجه، حق انتخاب برند انتخابی وی را نخواهند داشت مگر اینکه به طور رسمی، از شخص حقیقی یا نماینده حقوقی مالک برند، کسب اجازه نموده باشند. ثبت طرح صنعتی در تهران مستلزم داشتن یک طرح جدید و خلاثانه است، منظظور از طرح صنعتی هر نوع تغییراتی در ظاهر یک محصول یا حتی بسته بندی آن است از این رو برای اینکه طرح صنعتی مورد ثبت قرار گیرد باید طی اظهارنامه ثبت برند به اداره مالکیت صنعتی برای بررسی ثبت شود. شرایطی که برای ثبت برند مورد نیاز است اینکه برای برند انتخابی خود در طبقه ی که می خواهید آن را ثبت کنید باید مجوزی مبنی بر اجازه نامه یا همان مجوز فعالیت در آن حوزه ی کاری داشته باشید و بر همین اساس آن را از طریق مراجع ذی صلاح دریافت و سپس برای اخذ برند به اداره ی علامت تجاری ارسال نمایید .

در صورتی می توان یک طرح یا علامت را به عنوان برند به ثبت رساند که آن محصول با خدمت نسبت به سایر محصولات متمایز باشند. در این رابطه باید بگوییم که قوانین و مقررات هر کشوری با دیگر کشورها می تواند تفاوت ها یا شباهت های بسیاری داشته باشد. به طور کلی می توان گفت که برند تجاری، یک علامت اختصاری است که هر شرکتی جهت معرفی خدمات و یا کالاهای خود از آن استفاده می کند. هم چنین شکل و شمایل فضای تبلیغاتی شما هم چون وب سایت در ثبت برند از تاثیر زیادی برخوردار است، پس سعی کنید بسته زیباسازی سایت خود را فعال کنید تا زمانی که مشتری وارد سایت شما می شود، احساس خوشایندی به وی دست بدهد. در صورتی که هنوز، در سامانه مالکیت معنوی، ثبت نام نیستید، ابتدا اقدام به ثبت نام خود، در سامانه نمایید. لازم است برای ثبت علاوه بر مدارک مخترع، ادعا نامه و توصیف نامه ای برای ثبت اختراع تنظیم نمایید. همچنین شما برای کلیه موار فوق می توانید قبل از انجام روند ثبت نسبت به استعلام ثبت علامت و برند، استعلام ثبت اختراع، استعلام ثبت طرح صنعتی در بانک جستجوی ثبت موارد فوق اقدام نمایید.

اشخاص مجاز به استفاده از برند های ثبت شده نیستند و در صورت مشاهده این موضوع می توانید از مراجع قضایی اقدام به شکایت کنید. بعد از این که اظهارنامه خود را تکمیل کردید آن را تحویل اداره ثبت علائم تجاری دهید در این نوبت کارشناسان حاضر در اداره ثبت علائم تجاری نسبت به تایید و یا رد کردن این اظهارنامه اقدام می کنند و به شما اطلاع می دهند. چنانچه شخص حقیقی یا حقوقی ای اقدام به انتخاب یک برند و فعالیت بر اساس آن نماید، برای به رسمیت شناخته شدن آن در مراجع قضایی و قانونی، حتما باید از طریق قانونی و با پر کردن اظهارنامه ثبت علامت تجاری یا همان برند، آن را ثبت کرده باشد. پروسه ثبت برند یکی از پیچیده ترین پروسه های موجود در خدمات ثبتی می باشد که متقاضی حتمأ باید پروسه را با کمک مشاور حقوقی انجام دهد زیرا اکثر درخواستها بنا به دو دلیل منجر به صدور اخطار از طرف اداره علامت می شود اول عدم صحیح پر کردن آیتم های درخواست ثبت اظهارنامه نام تجاری و دوم شباهت یا عینیت برند مورد درخواست با برندهای ثبتی موجود در اداره ثبت علائم تجاری. مقصود از ثبت برند، عبارت است از اقدام به ثبت برند مورد نظر، در مرجع قانونی آن، با طی کردن مراحل و تشریفات لازم که همانند ثبت اختراع ، نحوه و مراحل مخصوص به خود را دارد.

بنابراین، از آنجا که یک برند، معرف هویت کالا و خدمات تجاری ارائه شده است، انتخاب درست و سپس ثبت آن، اهمیت ویژه ای دارد. ثبت یک برند فواید و آثار مثبت بسیاری دارد که به بررسی آن خالی از لطف نیست. مرحله دوم مربوط به هزینه روزنامه نوبت اول برند است. حالا مسئوله این است چگونه می توانید اقدام به ثبت برند کنید. با ثبت برند دیگر آسوده خواهید بود که شخصی یا شرکت دیگری از نام تجاری یا برند شما به نفع خود استفاده نمی کنید و در صورتی هم این اتفاق رخ دهد، به سادگی می توانید از طریق مراجع قضایی اقدام کنید. برند ها به صورت نوشته تجاری یا لوگو تایپ یا نوشته تجاری و لوگو جداگانه مورد استفاده قرار می گیرند. همانطور که می دانید یک برند دارای ارزش تجاری برای کالا و خدمات بوده و می تواند شامل عناصر بازاریابی و عوامل مربوط به ضمانت و کیفیت محصولات در بین مشتریان گردد. ثبت برند بین المللی مساوی با گسترش تجارت خود در کشورهای مشترک در سیستم مادرید است. با این تفاسیر از آنجایی که شرکت و یک کسب و کار تجاری با یک برند معرفی می شود؛ در این صورت باید بسیار هوشمندانه انتخاب شود و در صورت لزوم باید چندین نام را برای برند خود به ثبت برساند.

دیدگاهتان را بنویسید