ثبت برند • موسسه ثبت کارن

یعنی برای ثبت برند لزوما نیازی به ثبت شرکت نیست. در بین تمامی این اسامی که در علم حقوق به نام برند مشهورند و روز به روز بر تعدادشان افزوده میشود، میشنویم که فلان محصول یک برند از کیفیت بهتری نسبت به رقبای خود برخوردار است یا از این برند خاص کالایی خریداری کنید، بهتر است یا … یا پس از گذشت مدتی فعالیت، وقتی مطمئن شد که میتواند با موفقیت وارد رقابت با سایر شرکتها شود، آنگاه نسبت به ثبت برند خود اقدام کند. ۲٫ استعلام برند به چه صورت است ؟ هر یکی از اشخاص حقیقی و حقوقی که خدمات یا محصولات خود را دارند میتوانند نسبت به ثبت برند تجاری در ایران اقدام کنند. پیش از این در مطالب مجله ثبتیار با ثبت برند و لوگو آشنا شدیم. در این مطلب ضمن پاسخ به این پرسش با چگونگی ثبت برند تجاری در ایران آشنا میشوید پس ما را تا انتهای این مقاله همراهی کنید. برخی از موفقیتهای این صنعت نظیر پایداری در دوران تحریم، دومین منبع درآمد صادراتی کشور در محصولات غیرنفتی و برخی از موفقیتهای اخیر نوآورانه بهویژه در ثبت برند فناوری پرد، نشان میدهد تلاشهای یادگیری در صنعت فولاد تا حدودی موفق بوده است.

با وجود این، از فرصت تقاضا در صنعت فولاد برای توسعه توانمندی فناورانه استفاده بهینه نشده است. در بعد پنجرههای فرصت فناوری نیز ظهور فناوری میدرکس و تسلط شرکتهای فنی-مهندسی بر آن مهمترین پنجره فرصت در نوآوری این صنعت بوده است. اگر در این فرصت ۳۰ روزه اعتراضی به اداره مالکیت ارسال نشود، امکان پرداخت هزینه روزنامه رسمی نوبت دوم فراهم میگردد. بخش دوم: مدت زمان تشکیل پرونده علامت و پرداخت هزینه های روزنامه رسمی نوبت و چاپ آن و سپری شدن 30روز از تاریخ چاپ و انتشار آن، پرداخت هزینه روزنامه رسمی دوم و چاپ آن، پرداخت هزینه های ثبتی، مراجعه حضوری به اداره مالکیت معنوی و اخذ تصدیق برند که همه ی این موارد تحت هیچ شرایطی از 45 روز کمتر نمی باشد. ابتدا باید بدانید نام برندتان چیست ایا نیاز به طراحی دارد بعد از آن نوبت به قرار گرفتن نام برند شما در رسته ی کاری مورد نظر دارد ، که آیا در آن طبقه ثبت شده یا خیر که برای این کار باید وارد سایت استعلام شوید و استعلامات مورد نظر را انجام دهید این کار را با پرکردن اظهار نامه و ارسال آن به اداره ثبت علامت تجاری میسر است . مدت زمان گواهی 10 ساله علامت تجاری قابل تمدید است و شرکت ها می توانند با پرداخت هزینه مربوطه به مراجع قانونی برند مورد نظر را برای شرکت خود تمدید کنند.

استعلام برند این امکان را به شما میدهد که ببینید برند مورد نظر شما قبلا ثبت شده است یا خیر. در قانون ایران، برند تا زمانی که ثبت نشده باشد، برای شما مورد حمایت قانونی قرار نمی گیرد. در صورتی که این برند قبلا ثبت شده باشد، شما نمیتوانید آن را ثبت کنید و درخواست ثبت برند شما رد میشود. بنابراین استعلام برند سبب صرفه جویی در هزینه و زمان ثبت آن خواهد بود. اگر متقاضی شخص حقوقی باشد، هزینه معادل۴۰۰٫۰۰۰ تومان. اگر شما نیز می خواهید نام شرکت و برند خود را جهانی کنید پس با ما همراه باشید. یکی از این حمایتها این است که وقتی برند خود را ثبت میکنید دیگران نمیتوانند از آن سوءاستفاده کنند. وقتی میخواهید برند خود را ثبت کنید باید مطمئن شوید که قبلا این برند به ثبت نرسیده باشد. در حال حاضر صاحبان کسب و کارهای مختلف، نسبت به عملکرد های بازاریابی از دانش بالا تری برخوردار هستند و به تبع گرایش بیش تری نسبت به موضوع برند سازی دارند.

نام برند باید نسبت به سایر محصولات و خدمات مشابه خودش متفاوت باشد و به راحتی از بین آن ها قابل شناسایی باشد. سامانه استعلام ثبت برند در مرکز مالکیت معنوی، برندهای ثبتشده را به شما نشان خواهد داد. با ثبت برند تجاری خود در مرکز مالکیت معنوی میتوانید از حمایتهای قانونی این حوزه بهرهمند شوید. اگر برندی به نام این شرکت به ثبت نرسیده باشد، میتواند پس از ثبت شرکت اقدامات مربوط به ثبت برند تجاری خود را نیز انجام بدهد. مرکز مالکیت معنوی ادارهایست که فعالیتهای مربوط به ثبت برند و اختراع و طرحهای صنعتی را انجام میدهد. د ـ عین یا تقلید نشان نظامی، پرچم، یا سایر نشانهای مملکتی یا نام یا نام اختصاری یا حروف اول یک نام یا نشان رسمی متعلق به کشور، سازمانهای بینالدولی یا سازمانهایی که تحت کنوانسیونهای بینالمللی تأسیس شدهاند، بوده یا موارد مذکور یکی از اجزاء آن علامت باشد، مگر آن که توسط مقام صلاحیتدار کشور مربوط یا سازمان ذیربط اجازه استفاده از آن صادر شود. برند ابزار بازاریابی و اساس ایجاد وجهه و شهرت شرکتها هستند و اجازه استفاده از آنها به اشخاص ثالث داده میشود و منبع مستقیم درآمد از محل حق امتیازها میباشند. برای مشخص نمودن حوزه فعالیت و سهولت در اخذ علائم تجاری، طبقات ثبت برند به صورت بین المللی مشخص شده اند و متقاضی می تواند طبقه کالای خود را از بین موارد زیر انتخاب کند.

دیدگاهتان را بنویسید