ثبت برند – هزینه ثبت برند و علامت تجاری – ثبت نشان و لوگو فوری

اگر خودتان قصد ثبت برند را داشته باشید، باید از طریق سامانه اقدام کرده و اگر قصد داشته باشید از موسسه ای برای ثبت برندتان کمک بگیرید؛ با انتخاب موسسه ثبت کاف نیازی به مراجعه حضوری نداشته و می توانید از طریق سایت این موسسه اقدام کنید. اگر با ما همکاری می کنید دیگر نیازی نیست که خود اقدام به طی این مراحل کنید یا حضورا به مرکز مالکیت معنوی کشور بروید بلکه تمامی امور اداری، پرداخت هزینه های روزنامه رسمی، حق ثبت و تشکیل پرونده توسط موسسه کاج انجام می شود. 2. مدت زمان مرتبط با تشکیل پرونده فیزیکی علامت، پرداخت هزینه های رسمی نوبت و چاپ آن و الزاما سپری شدن 30 روز از تاریخ انتشار آن، پرداخت هزینه روزنامه رسمی کشور دوم و چاپ آن، پرداخت حق الثبت، مراجعه حضوری به اداره مالکیت معنوی و دریافت سند برند حداقل به 45 روز زمان نیاز دارد. 4. مدارک فیزیکی را به اداره رسانده و حق ثبت برند را بپردازید. برای اینکه برند خود را به ثبت برسانید و از مزیت های آن استفاده کنید، دو راه برای شما وجود دارد. بعد از آماده سازی مدارک و اطمینان از عدم وجود برندی مشابه، شما باید به سامانه ثبت برندهای تجاری مراجعه کرده و اطلاعات مورد نیاز را تکمیل کنید.

اگر قصد داشته باشید در نام برند خود از حروفی غیر از حروف فارسی استفاده کنید، باید کارت بازرگانی داشته باشید. اگر مدت زمان زیادی است که نام و یا نشان تجاری خاصی را دارید، در آن به فعالیت می پردازید، عملکرد شما در بخش بازاریابی، تبلیغات، کیفیت محصولات و خدمات مطلوب بوده و در میان مشتریان خود محبوبیت زیادی دارید و تا کنون اقدام به ثبت شرکت و نام تجاری خود نکرده اید، عملاً امکان سوء استفاده از برند خود را برای دیگران ایجاد کرده اید. بازرسان بعد از بررسی اطلاعات و مدارک ارائه شده نتیجه را به شما اعلام می کنند. درواقع برند و یا برندینگ که از آن به عنوان نشان تجاری یاد میشود، خاصیت و ماهیت شرکت را به ثبت میرساند و پس از ثبت آن، هیچ فرد و یا مجموعهای قادر نخواهد بود نشان تجاری ثبت شده را متعلق به خود بداند و یا از آن سوء استفاده کند.

در واقع می توان گفت برند به مجموعه ای از صفات، مفاهیم و ویژگی هایی گفته می شود که در یک نام خلاصه شده و ماهیت یک شرکت را نشان می دهد. ایجاد تناسب دقیق بین برندینگ موفق و بازگشت سرمایه اتفاقی مشکل است و در واقعیت امکان قیمت گذاری روی ارزش یک برند در حال پیشرفت، وجود ندارد. به همین دلیل قبل از اقدام به ثبت می توانید بررسی کنید که قیمت ثبت برند شما چقدر می شود. در کشورمان شما می توانید برند خود را به دو صورت حقیقی یا حقوقی به ثبت برسانید که برای هر کدام از این دو نوع، مدارک مختلفی در نظر گرفته شده است که می توانید با تهیه این مدارک و البته رعایت کردن تمامی شرایطی که در بالا به آن اشاره شد به راحتی برند خود را به ثبت برسانید. به طور کلی شما می توانید برند خود را به دو صورت حقیقی و یا حقوقی با رعایت کردن تمامی شرایط به ثبت برسانید که برای هر کدام از آن ها مدارک خاصی نیز در نظر گرفته شده است. در غیر اینصورت سودجویان و رقبا باعث میشوند که سرمایهگذاری شما در بازاریابی یک محصول به هدر رود.

انجام کار های اداری در کنار هزینه های جانبی بسیار زیادی که دارد معمولاً برای کسب و کار ها طاقت فرساست و زمان آن ها را نیز هدر می دهد. با بهترین و سریع ترین روش، به صورت قانونی با هزینه مناسب و اقتصادی به ثبت رساند. در صورتی که شرکت خود را به ثبت نرسانده اید و قصد دارید برند و لوگو تجاری خود را به صورت قانونی به ثبت برسانید، می تواند به صورت حقیقی این کار را انجام دهید که نیازمند مدارک زیر می باشد. در نظر داشته باشید در صورتی که قصد دارید برند خود را به صورت لاتین نیز به ثبت برسانید، باید ابتدا برای دریافت کارت بازرگانی حقیقی اقدام نموده و سپس کپی کارت را نیز همراه با دیگر مدارک ارائه نمایید. در این مورد فرد تا زمانی که سهامی در شرکت مورد نظر داشته باشد می تواند در امور مرتبط با آن برند دخالت داشته باشد ولی در صورت خروج از شرکت، هیچ حقی در قبال برند شرکت ندارد. پس از تکمیل فرم ها، اداره مالیت صنعتی، اظهار نامه و مدارک شما را با قوانینی که در مورد برند یا علامت تجاری آمده تطبیق می دهد. ثبت برند لاتین یعنی می توانید لوگو و یا برند خود را یا به صورت فارسی و یا لاتین ثبت کنید، اما اگر می خواهید به صورت لاتین برند شما به ثبت برسد می بایست کارت بازرگانی و عضویت در اتاق بازرگانی را به ثبت رسانیده باشید، پس جهت مشاوره در این زمینه می توانید با مشاورین ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید