ثبت برند – هزینه ثبت برند و علامت تجاری – ثبت نشان و لوگو فوری

در کشور ما ثبت برند شرکت، ثبت برند مواد غذایی، ثبت برند محصولات صنایع دستی و محصولات مرتبط با فناوری بیشتر رواج دارد. علامت جغرافیایی: کالا یا محصولاتی را معرفی می کند که مبدا آن کشور یا منطقه خاصی است. هنگامی که یک نام تجاری یا برند برای محصول خود انتخاب می کنید، در اداره مالکیت معنوی باید برند را به نام خود به ثبت برسانید. از این رو یک برند ثبت شده از زمان اخذ گواهی ثبت برند تا زمان انقضای آن 10 سال زمان داشته تا جایگاه خود را میان مصرف کنندگان پیدا کرده و بدین ترتیب به عرضه محصولات و خدمات خود در جامعه بپردازد . برند میتواند همان جایگاه کسبوکار در میان جامعه و در بین رقبا مختلف باشد. در این باره استقبال از برند شرکت های ورشکسته زیاد نیست اما شرکت هایی که به دلایل دیگر و حتی در اوج معروفیت برند تصمیم به انحلال شرکت می گیرند بسته به محبوبیت برند شان می توانند سود بالایی از واگذاری برند به شرکتی دیگر بدست آورند. در نظر داشته باشید در صورتی که قصد دارید برند خود را به صورت لاتین نیز به ثبت برسانید، باید ابتدا برای دریافت کارت بازرگانی حقیقی اقدام نموده و سپس کپی کارت را نیز همراه با دیگر مدارک ارائه نمایید.

اگر در علامت تجاری از حروف لاتین استفاده شده باشد، متقاضی باید فتوکپی کارت بازرگانی خود را ارائه دهد، در غیر اینصورت نیازی به ارائه آن نیست. در صورتی که اداره به دلیل رعایت الزامات قانونی و عدم وجود مشابه و یا عین برند درخواستی، علامت را قابل ثبت بداند، اجازه ی انتشار آگهی مربوط به آن را صادر می کند و در صورتی که در مدارک ارسالی و یا تنظیم محتوای اظهارنامه نقصی وجود داشته باشد ابلاغیه ی رفع نقص می فرستد. ثبت اظهارنامه مهمترین و اصلیترین مرحله در ثبت برند و علامت تجاری است. ثبت اظهارنامه مهمترین قدم در ثبت برند تجاری بوده و باید دقت کامل را در انجام آن به خرج داد. این مرحله نیز همانند مرحله پیشین دردسر خاصی نداشته و شما باید برخی تعهدات را مطالعه و آنها را قبول کنید. ممکن است در خصوص برخی دیگر از کالاها نیز یک تصویر منفی در ذهن داشته باشید.

اما ثبت برند مستلزم انجام برخی مراحل و صرف برخی هزینهها بوده که در ادامه قصد داریم به آموزش گام به گام ثبت برند بپردازیم. برند شما نمی تواند هم نام با یک مکان یا فرد مشهور در قرن حاضر باشد. هزینه روزنامه متفاوت است و یک میزان حداقلی و حداکثری دارد. داشتن این برند بدین معناست که یک شرکت از منابع جهانی برای رقابت برخوردار است و در برابر چالش هایی که برای حمایت از برند در سطح بین المللی وجود دارد پیروز گشته است. برند و نام تجاری شما همچون یک ویترین است. اما این تنها مشکلی نخواهد بود که با انتخاب اشتباه برند به وجود می آید. مزایای ثبت برند فراوان است و تنها به موارد مذکور محدود نمی شود، این مزایا در بسیاری از منابع ذکر شده و اهمیت این موضوع را خاطرنشان می کند. ثبت برند تنها مربوط به شرکتها و کسبوکارها نیست. بدین منظور ابتدا لازم است برند خود را در سامانه مربوط با نام اداره مالکیت صنعتی و معنوی به ثبت برسانید. با ثبت برند خود در روزنامه ها این اطمینان را به آن ها خواهید داد که شما در کار خود صداقت دارید. در واقع نشان شرکت و مؤسسین آن می باشد.

پس از تایید کارشناس آگهی تقاضای ثبت برند توسط اداره علائم صادر و در روزنامه رسمی منتشر می شود پس از طی 30 روز از انتشار آگهی تقاضای ثبت برند در صورت عدم اعتراض به ثبت برند مرحله دوم ثبت برند آغاز می گردد این مرحله شامل اخذ شماره ثبت برند و ثبت قطعی برند و اخذ آگهی رسمی برند مورد تقاضا می باشد که آگهی مذکور نیز در روزنامه رسمی منتشر می گردد. اما حالت دوم برای زمانی بوده که شما نسبت به وجود یک اظهارنامه دیگر در روزنامه رسمی اعتراض دارید. در مراحل ثبت برند نام نشان و علامت نباید مشابه نام های انتخابی در یک صنف باشد. علامت هایی که در ادامه خواهیم گفت ممنوع هستند. به این ترتیب که اظهارنامه هایی که از نظر زمانی زودتر ثبت شده باشند، از نظر بررسی و قرار گیری در روند و روال اداری، دارای تقدم هستند. در اینجا باید دو نکته را یادآوری کنیم. اگر برای اولین بار است که قصد ثبت اظهارنامه را دارید، گزینه اول را انتخاب کنید. هنگامی که قصد دارید برند خود را به ثبت کنید، در مسائل آن احتمالاً با این سؤال روبرو میشوید که برند خود را در چه طبقهی خاصی قصد دارید ثبت کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید