ثبت برند – هزینه ثبت برند و علامت تجاری – ثبت نشان و لوگو فوری

به همین دلیل ما نمی توانیم در رابطه با همه کشورها مطلبی را به طور یقین بیان کنیم. در حالت دیگر اگر با پیامی به شکل آمادگی برای ارسال روبه رو شدید، یعنی هزینه به طور کامل پرداخت شده است. این در حالی است که برای طبقات اضافی هم باید حق الثبت بیشتری بپردازید. با توجه به مطالب بالا به خوبی می توان به این موضوع پی برد که برای ثبت یک برند یا نام تجاری باید چه هزینه ای صرف کرد. یعنی نمی توان یک نام تجاری یا همان برند را برای خود انتخاب کنیم. با توجه به تعداد طبقهای که برای ثبت برند خود انتخاب مینمایید و همچنین با لحاظ این موضوع که تصمیم به ثبت علامت تجاری برای شخص حقیقی و یا حقوقی را دارید، هزینه ثبت برند متغیر و متفاوت خواهد بود. توجه داشته باشید که این معرفی تنها مزیت ثبت برند نیست و همین موضوع مزیت های بسیار دیگری هم برای شما به دنبال دارد. برای ثبت یک برند در ابتدا باید اظهارنامه ثبت کنید و این موضوع هم هزینه های خاصی را به دنبال خواهد داشت. برند یا نشان تجاری به منظور تفکیک یک محصول از میان محصولات یا خدمات موجود در بازار برای مصرف کننده می باشد.

نام منتخب شده باید دارای بار معنایی مشخصی باشد و لوگوی آن نیز طراحی شده باشد، پس اولین مرحله برای درج علامت و یک نشان، طراحی یک نشان گرافیکی منحصر به فرد و جذاب می باشد. باید اشاره داشته باشیم که بر اساس جدول طبقه بندی کالا، زمانی که برای کالای مشخصی علامتی از یک طبقه خاص استعمال گردد، فرد دیگری که بعد از انتخاب علامت مذکور بخواهد جهت کالای خود یک علامت مشابه از طبقه مزبور و از همان علامت قبلی استفاده نماید، اجازه این کار به او داده نخواهد شد. پس از این و حدود یک هفته بعد باید هزینه دوم را پرداخت نمایید. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که برای ثبت یک برند نمی توان هزینه ثابت و دقیقی را در نظر گرفت. تهران به عنوان شهر مرکزی ایران پذیرای افراد زیادی از اقشار متنوع کشور است که به معنی وجود مشتری های بالقوه هستند و در صورت شناخت و تایید محصول برند شما می توانند نقش زیادی در تبلیغ و بازاریابی محصول شما داشته باشند. مثلا برای فعالیت در زمینه پوشاک نمی توان از اسم ” لباس” به عنوان برند استفاده کرد. در واقع برند شامل همه احساسات مفاهیم و ویژگی هایی است که با یک نام گره خورده است.

در واقع این یک پروسه اداری است. یک مجموعه که بشود به آن اعتماد کرد باید ویژگی هایی داشته باشد که مهم ترین آن این است که با شما قرارداد برند معتبر ببندد. پس از پرداخت این هزینه و گذشت یک هفته، روزنامه نوبت دوم چاپ شده و به آدرس شما ارسال می گردد.در این مرحله شما پرداخت هزینه حق الثبت را هم دارید. در این مرحله نوبت واریز مبلغی برای هزینه روزنامه رسمی است. در این مرحله دوست داشتنی شما با در دست داشتن مدارک لازم به اداره مالکیت معنوی مراجعه می کنید. به همین دلیل به شما پیشنهاد می دهیم که ادامه مطالب را از دست ندهید و هم چنان با ما همراه باشید. اما باز هم این سوال پیش می آید که ثبت برند چه اهمیتی دارد. ثبت برند چه کمکی به ما می کند؟ این محصول شما با چه نامی باید در بازار معرفی شود؟ 4. کاهش هزینه های معرفی محصول. مربوط به هزینه ای است که برای انجام این کار پرداخت خواهد شد. شما باید تمامی اقدامات لازم (موارد مذکور در قسمت مراحل ثبت برند) را بصورت اینترنتی و آنلاین انجام دهید و پس از تایید کارشناسان و رئیس اداره علائم تجاری، آنگاه شما و یا وکیل شما، باید دو نوبت به اداره مالکیت معنوی که در تهران مستقر است مراجعه نمایید.

هنگامی که مراحل لازم را طی کرده و هزینه ها را پرداخت نمایید، برگه ای در سامانه به شما نمایش داده می شود که باید آن را پرینت بگیرید. در صورتی که برند شما با موفقیت به ثبت برسد، در سامانه تمامی اعمالی که باید بعد از آن انجام دهید، به اطلاعتان خواهد رسید. که اگر شخصی از قبل اقدام به ثبت برندی مشابه یا عین برند شما انجام داده باشد، شما مجاز به ثبت برندی که انتخاب کردید نخواهید بود. این قانون محصولاتی که خورده یا نوشیده می شوند و وسایل بهداشتی و آرایشی را هم در بر می گیرد و فرد تاجر را ملزم می کند که ثبت نام تجاری را در این موارد انجام دهد. و هم بتوانید طبق قوانین آن کشور برند خود را درج کنید. علائمی که ثبت آن ها با قانون مغایر باشد. علائمی که به شکلی شبیه علامت معروف دیگری باشند. علائمی که اطلاعات غلط در مورد مکان تولید کالا به مخاطب بدهد یا هر اطلاعی که از نظر جغرافیایی خلاف واقع باشد.

دیدگاهتان را بنویسید