ثبت برند و راهنمای مراحل جدید ثبت برند و علائم تجاری در ایران 1400

نام می تواند ترکیبی از نام های فارسی و لاتین باشد. پس از ارجاع پرونده بین 15 تا 45 روز کاری طول خواهد کشید تا وضعیت پرونده و یا درخواست شما مشخص شود و پاسخی به شما ابلاغ گردد. 5 – در صورت عدم ثبت علامت در طبقات مورد درخواست، علامت می تواند یک کلمه و یا ترکیبی از کلمات و اعداد و سمبل، طرح ، رنگ ، شکل و … باشد. نکته قابل توجه در ثبت برند که از اهمیت بالایی برخوردار است انتخاب نامی است که حتی المقدور با اسامی ثبتی درگذشته اختلاف زیادی داشته باشد این نکته دو امتیاز مثبت برای متقاضی به ارمغان می آورد اول اینکه پروسه ثبت برند تسهیل شده و به راحتی قابلیت ثبت پیدا می کنند دوم اینکه از اختلاف منافع با برندهای ثبت شده که در صنف شما فعال هستند جلوگیری می نماید. برند و نام تجاری شما همچون یک ویترین است. با توجه به حجم زیاد درخواست ثبت برند انتخاب نام تجاری و طراحی لوگو یکی از معضلات متقاضیان ثبت برند می باشد که قبل از اقدام به ثبت حتما باید بررسی و در صورت مشابه بودن اقدام به تغییر در نام یا طراحی لوگو صورت پذیرد.

لطفا این مورد هم مدنظر داشته باشید که بررسی و استعلام کلیه هزینه های مربوط به ثبت برند رایگان بوده و یه هیچ عنوان هیچ مبلغی در این مورد از شما دریافت نخواهد شد. پس کلا هزینه های ثبت با توجه به مواردی مانند قیمت چند نوبت آگهی، هزینه های بررسی، هزینه وکیل و یا مابالتفاوت هزینه ها جهت ثبت در تمام یا بخشی از طبقات مختلف را شامل می شود. پس از آنکه اظهارنامه ثبت علامت تجاری شما توسط هر سه کارشناس و رئیس اداره علائم تجاری بررسی و فاقد نقص اعلام و مورد تایید قرار گرفت، برای شما پیامکی ارسال می گردد که ثبت علامت تجاری مورد تقاضای شما از سوی اداره علائم تجاری بلامانع تشخیص داده شده است. هریک از دفاتر ملی یا ناحیه ای ،ثبت علائم را که شامل اطلاعات کامل درخواست برای ثبت و تمدید است نگهداری می کنند .هر چند نتایج ثبتی محدود به کشور مربوطه باشد.

بهترین خبری که از سوی اداره مالکیت معنوی کشور برای متقاضی ثبت علامت تجاری ارسال میشود همین خبر بلامانع بودن ثبت علامت مورد تقاضا است. هزینه ثبت برند و ثبت لوگو در سال 1400 دقیقاً چقدر است؟ با کمال تاسف باید بگوییم در سال های اخیر از این دست مسائل بسیار اتفاق افتاده و کسب و کارهای بزرگی را به ورطه نابودی کشانده است. چرا انجام صحیح مراحل ثبت برند از اهمیت زیادی برخوردار است؟ پس از این مرحله اگر به احتمال زیاد نظر کمیسیون همچنان بر رد اظهارنامه علامت باشد، شما می توانید با تقدیم دادخواست مربوطه به دادگاه، حل و فصل قانونی این اختلاف را تقاضا نمایید. به دلیل آنکه هر روزه تعداد زیادی اظهارنامه ثبت علامت تجاری به این اداره ارسال می شود و از طرفی تعداد کارشناسان اداره مالکیت معنوی محدود است، طبیعتاً با صف های طولانی بررسی اظهارنامههای ثبت علامت تجاری مواجه هستیم و گاهاً مشاهده میشود که بررسی این اظهارنامهها توسط کارشناسان چند ماه به طول میانجامد که اگر در هنگام تنظیم و ارسال آنها دقت لازم را معمول نداشته باشید یا موارد قانونی را رعایت نکرده باشید، با اخطار رفع نقص یا بدتر از آن با اخطار رد اظهارنامه مواجه میشوید که این امر موجب تلف شدن وقت و هزینه شما میشود.

9- ثبت علامت به صورت حقوقی ( ایرانی و غیر ایرانی ) و حقیقی ( ایرانی و غیر ایرانی ) قابل انجام بوده، لذا می توان عنوان شرکت را جهت ثبت علامت به کار برد و یا از نام خانوادگی در کنار نامی دیگر جهت ثبت علامت مورد نظر استفاده کرد. درخواست ثبت برند شرکت باید شامل بازسازی واضحی از آرم با تمام رنگها طرحها و نقش های سه بعدی آن ، برای ثبت درج شود. علامت تجاری باعث متفاوت بودن و خاص بودن خدمات و محصولات یک شرکت، نسبت به سایر شرکت ها می گردد. در صورت تشابه زیاد علامت و برند دو موسسه به طوری که کالا و خدمات دو موسسه از هم قابل تمایز نباشند. از دیدگاه وسیع تر ،علائم تجاری با رسمیت بخشیدن و دادن سود اقتصادی به صاحبان آن ها در سطح جهانی سرمایه گذاری کرده و این ابتکار را ترویج می دهد. لازم به ذکر است که در صورتی که برند بین المللی باشد باید به صورت مادرید ثبت گردد.

دیدگاهتان را بنویسید