ثبت برند و راهنمای مراحل جدید ثبت برند و علائم تجاری در ایران 1400

اگر برای اولین بار است که قصد ثبت اظهارنامه را دارید، گزینه اول را انتخاب کنید. و اگر نام تجاری شما عنوان مشابهی نداشته باشد در کمترین مدت زمان اقدام به ثبت آن خواهیم نمود. اگر برند تایید شود نیز از فرد متقاضی هزینه ای به عنوان حقوق ثبت علامت تجاری گرفته می شود. لذا انتخاب کالاها باید حتما متناسب با مجوز فعالیت متقاضی صورت پذیرد که در صورت مغایرت طبقات مورد درخواست با مجوز ارائه شده توسط متقاضی مورد رد درخواست توسط کارشناس شده و اظهارنامه ابطال می گردد. لازم به ذکر است که از تاریخ ارسال و انتشار روزنامه رسمی در مرحله ی اول، متقاضی به مدت ۳۰روز فرصت دارد تا نسبت به ثبت نام برند خود اعتراض کند. همانطور که ذکر شد در این بخش تمام اطلاعات مربوط به خصوصیات و تعاریف علامت، بیان میشود. به خاطر همین مسئله هم می باشد که جهت پیشگیری از رد اظهارنامه برند پیشنهادی، پیش از ثبت برند، باید از برند مد نظر استعلام برند گرفته شود تا مطمئن شد که این برند قبلاً به ثبت نرسیده باشد.

در غیر اینصورت با مشکلاتی مواجه خواهند شد. در این مرحله دو گزینه پیش روی شما قرار دارد که یکی از آنها ثبت اظهارنامه و دیگری ثبت اظهارنامه همراه با اعتراض بوده که بنا به درخواست خود یکی از آنها را انتخاب میکنید. این قسمت نیز همانند دو مرحله پیشین، نیاز به اقدام خاصی ندارد و شما با پذیرفتن یکی از دو گزینه زیر، به فرایند ثبت برند ادامه میدهید. در اینجا لازم است که همراه با ثبت اظهارنامه، متن اعتراض خود را نیز بنویسید. برای مثال به برند مطرح در دنیای نایکی اشاره می کنیم که یک برند جهانی با محصولات پرفروش است که در سراسر دنیا آن ها را با نماد تیک و نایک می شناسند. هزینه ثبت برند بستگی با انتخاب موسسه خدماتی ثبتی شما متغیر است آشنایی با قوانین ثبت علامت و ویژگی های برند می تواند سبب تسریع درج و تایید علامت و نشان شود.مهم ترین ویژگی های علامتد که در ثبت نشان تجازی باید مد نظر قرار گیرند همواره به این نکته توجه داشته باشید که ثبت لوگو وعلامت به معنای این است که محصول تولیدی شما و خدمات شما از خدمات و محصولات تولیدی توسط رقبایتان متمایز می شود، به همین سبب لوگو شما باید در حوزه ی کسب و کار و محصول تولیدی منحصر به فرد باشد، به عنوان مثال فرض می کنیم که شما تولید کننده ی کفش یا پوشاک هستید، برای ثبت علامت مخصوص خود باید اسمی را انتخاب نمایید که قبلا توسط هیچ تولید کننده ی پوشاک یا کفشی انتخاب نشده باشد.

توجه کنید که این مرحله حالت دیگری غیر از موافقت با تعهدنامه و رفتن به مرحله بعد ندارد. پس از آن پیامکی با موضوع تایید اظهارنامه برای شما ارسال می شود. زمانی جامعه هدف ما را می شناسند که اصول برندسازی را به درستی رعایت کرده باشیم و یکی از گام های اصلی در این برندسازی، ثبت برند است. به شهرت بیشتری نیز دست پیدا خواهید کرد و این یکی از مزایای جالب ثبت برند قطعی است. ممکن است خرید یک تیشرت ساده سفید رنگ از یک برند معمولی 5 دلار هزینه در بر داشته باشد اما خرید همان تیشرت ساده سفید رنگ از یک برند شناخته شده و معروف 150 دلار برای مشتری هزینه داشته باشد. بعد از انجام این کار ممکن است چندین حالت ممکن مانند رد یا قبول اظهارنامه یا درخواست برای اصلاح آن رخ دهد. این کار دارای چندین مرحله بوده که اولین مرحله آن ورود به پورتال مرکز مالکیت معنوی، ثبتنام در آن و در نهایت آخرین مرحله پیگیری کردن بعد از ثبت اظهارنامه است.

افراد با تجربه و متخصص در این زمینه معتقد هستند که خریداران محصولات را خریداری نمی کنند بلکه برند ها را خریداری می کنند. کارشناسان باتجربه در ثبت شرکت و اخذ رتبه نیک پارس با سابقهای درخشان و طولانی مدت، آماده ارائه هرگونه خدمات نظیر مشاوره رایگان به متقاضیان عزیز در سراسر ایران هستند.جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی تاسیس برند با همکاران ما در ارتباط باشید و بصورت رایگان مشاوره بگیرید.برندینگ و لوگو لازمه شروع هر شرکت و استارتاپ است. پس از گذشتن زمان قانونی برند یا نام تجاری به نام شما به ثبت خواهد رسید. نکته حائز اهمیت این است که نمی توانید به صورت قانونی اثبات کنید که مالک اصلی این برند هستید و در مورد حق و حقوق خود پیگیری قانونی انجام دهید. ثبت برند مراحلی است که برای اختصاص یک نام انحصاری به کسب و کارتان، باید انجام دهید. بهتر است نامی برای برند خود انتخاب کنید که املای شفافی داشته باشد تا در صورت جستجو یا شنیدن به آسانی در ذهن قرار بگیرد. ضمائم دارای دو دسته ضمائم اجباری و اختیاری هستند که معمولا دسته اول برای برخی موارد خاص مورد نیاز است. این ضمائم میتواند بسته به علامت تجاری مختلف و متنوع باشد.

دیدگاهتان را بنویسید