ثبت برند و راهنمای مراحل جدید ثبت برند و علائم تجاری در ایران 1400

آیا می دانید مزایای ثبت برند در چیست و چرا سازمان ها و ارگان هایی که به طور معمول در جامعه شناخته شده هستند می بایست نسبت به ثبت برندینگ خود اقدام کنند. 3- علامتهایی که ممکن است خلاف شئونات جامعه و عفت عمومی باشند. تشابه با برند های دیگر و متضاد بودن با اخلاق اجتماعی از جمله مواردی است که موجب نقص علامت تجاری می گردد . ثبت برند تجاری دارای مزایا متعدد دیگر نیز می باشد که به تبلیغات ، بازاریابی ختم نمی شود . همانطور که قبلا نیز بیان کردیم برای اشخاص حقیقی و حقوقی تفاوت هایی در ثبت برند و گردآوری مدارک وجود خواهد داشت. پس از انتشار آگهی اظهارنامه و تا زمان ثبت برند، متقاضی از امتیازات و حقوقی برخوردار است که در صورت ثبت برخوردار خواهد بود. حالت سوم نیز وجود دارد که به عنوان بدترین حالت ممکن از آن یاد می کنیم این مورد معمولاً در مواردی پیش می آید که به عنوان مثال فرد متقاضی نسبت به رفع نواقص اعلام شده از سمت سازمان مربوطه دیر اقدام نماید و یا اینکه برای ثبت نام تجاری مورد نظر شما قبلاً تشابهی در برند دیگر در همان طبقه و زمینه که توسط شخص دیگری به ثبت رسیده وجود داشته باشد.

هر بازرگانی که محصول خود را به بازار عرضه می کند می تواند برای محصول خود، ثبت برند مخصوصی نماید. در صورتی که رد شود ، دلایل رد اظهارنامه به طور کامل توضیح داده خواهد شد و متقاضی باید مجدد و از ابتدا مراحل را دنبال نماید اما اگر با نقص مواجه شود مهلت زمانی به شما داده خواهد شد تا نسبت به رفع نقص اقدام کنید . در صورتی که متقاضی طبقه بندی مربوط به ثبت برند را با توجه به مجوز فعالیت به صورت صحیح انجام ندهد و یا مراحل مربوط به ثبت نام تجاری را به درستی تکمیل نکند ممکن است با چنین خطایی مواجه شود. در صورتی که در مراحل مربوط به ثبت برند دقت لازم را در نظر نگرفته باشید و مواردی که در بخش ثبت برند لازم اجرا هستند را به درستی اجرا نکرده باشید با خطای رفع نقص مواجه میشوید. نکته: طبقه برند درواقع حوزه دسته بندی شده فعالیت های مختلف می باشد. در صورتی که برند مربوطه در حوزه فعالیتی درخواستی تان قبلا به ثبت رسیده باشد امکان ثبت آن وجود ندارد . قانون محافظت از ثبت برند به شرکت ها این امکان را می دهد تا در کمال آرامش و اطمینان به تولید و ارائه بهترین خدمات به مردم بپردازند.

یکی از مواردی که در بحث ثبت برند پیش می آید و به عنوان بهترین حالت از آن یاد می شود از اداره مالکیت معنوی به شما اعلام می گردد. برند نه تنها نشانگر کیفیت و نوع محصول و خدمت شما می باشد بلکه سبب می شود شما در مقابل سایرین متفاوت باشید و با درج آن روی محصول یا کالا های خود ، از به اشتباه افتادن مشتریان در خرید سایر محصولات متفرقه جلوگیری می نمایید . برای این دسته از متقاضیان ارائه کارت بازرگانی برای علائم تجاری حاوی حروف لاتین امری ضروری تلقی میگردد اما اگر برند شما تنها دارای حروف باشد نیازی به این مورد نخواهید داشت. بله. ولی در این صورت علامت تجاری مورد نظر به نام همان شخصی که دارای کارت بازرگانی است ثبت خواهد شد. در صورتی که از نام های لاتین در برند خود استفاده می کنید ملزم به ارائه کارت بازرگانی خواهید بود .

2. ارائه فتوکپی کارت ملی. کارشناسان حاضر در این بخش با بررسی اسناد و مدارک ارائه شده و همچنین بررسی این که علامت تجاری مورد نظر پیشتر ثبت نشده باشند اقدام به ثبت آن مینمایند. اسناد واجب برای ثبت برند شامل مواردی است که هویت صاحب حقیقی برند و سهامداران صاحب حقوقی آن را ثابت می کند. ویژگی مهم ثبت برند این است که شما میتوانید تمامی تبلیغات و برنامههای بازاریابی خود را بر اساس آن پیش برده و از آن پس مشتریان و مخاطبان شما با دیدن آن برند شما را به خاطر خواهند آورد. به همین دلیل و دلایل مهم دیگری که در ادامه به تمامی آنها اشاره نمودهایم شاهد رشد روز افزون متقاضیان آن هستیم. اگه بخواهیم برندی ثبت کنیم که قسمتی از نام آن قبلا بعنوان یک برند ثبت شده باشد مشکل ایجاد خواهد شد؟ این سایت بهترین و معتبر ترین راه برای استعلام برند است. همانطور که در این پست مثال زدیم برند اسنپ متعلق به شرکت است. نام برند تجاری با نام شرکت چه تفاوتی دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید