راهنمای شرایط مراحل و مدارک لازم ثبت برند ۱۴۰۰

علاوه بر هزینه های واریزی ، هر علامت تجاری چاپ دو آگهی در روزنامه ی رسمی کشور را نیز دارد که با توجه به تعداد خطوط و ابعاد علامت تجاری و سیاه سفید یا رنگی بودن آن هزینه خواهد داشت . یکی از مهمترین و متداولترین سوالات متقاضیان ثبت برند همین سوال است، زیرا طبیعتاً پروسه زمانی هر اقدامی از جمله ثبت علامت تجاری و برند از دغدغههای متقاضیان آن است. امّا حدوداً ۱۵ روز بررسیهای اولیه طول میکشد و بعد از تایید نیز، پروسه نهایی کار حدوداً ۴۵ روز زمان میبرد. با استعلام برند قبل از ثبت می توانید از تمامی برندهای ثبت شده در ۴۵ طبقه کاری مطلع شوید. یکی دیگر از گام هایی که در ثبت برند تجاری موثر است بسته بندی زیبا در محصولاتی است که آن را به مشتریان عرضه می کنید. انتخاب نام برند و علامت تجاری: اولین گام شما در این ابتدای کار، انتخاب نام برند است که می خواهید با آن سالها فعالیت کنید و بین مشتریان و در بازار معروف شوید. اولین اقدام هر فرد برای تولید و فروش یک محصول یا یک شرکت بعد از ثبت خود برای شروع تبلیغات و معرفی خود، ثبت علامت تجاری است که براساس ضوابط و قوانین مندرج در قوانین مربوط به ثبت علائم و اختراعات، این فرآیند صورت می پذیرد.

با توجه به چنین شرایطی هر تاجر برای پیشرفت در حوزه تجارت، برند خود را به صورت قانونی ثبت می کند. لذا چنانچه گفته شد، اداره ی مالکیت صنعتی، اظهارنامه را از لحاظ انطباق با شرایط و مقررات مندرج در این قانون بررسی می کند و در صورتی که علامت را قابل ثبت بداند، اجازه ی انتشار آگهی مربوط به آن را صادر می کند. برای حفظ حقوق اشخاص در مورد مقابل تصمیمات اداره ی ثبت قسمت آخر ماده ی 7 قانون ثبت علائم و اختراعات مقرر می دارد: در صورتی که تقاضای ثبت برند رد شود علل رد باید صریحاً ذکر گردد. ابلاغیه ی رد اظهارنامه ثبت برند نیز زمانی اتفاق می افتد که در عنوان و یا تصویر علامت، الزامات قانونی رعایت نشده باشد یا اینکه پس از بررسی مشابه و یا عین علامت درخواستی برای کالاهای مورد نظر شما، قبلاً به نام شخص دیگری ثبت شده باشد وحالت دیگر نیز ممکن است زمانی پیش آید که بخشی از کالاها و یا خدمات قابل ثبت نباشد که در این صورت ابلاغیه ی رد بخشی از موارد خواسته شده در اظهارنامه صادر می شود. به خاطر همین مسئله هم می باشد که جهت پیشگیری از رد اظهارنامه برند پیشنهادی، پیش از ثبت برند، باید از برند مد نظر استعلام برند گرفته شود تا مطمئن شد که این برند قبلاً به ثبت نرسیده باشد.

از مهم ترین مزایای ثبت برند برای شرکت ها می توان موارد زیر را ذکر نمود. اما موارد دیگری نیز در برندسازی از درجه اهمیت بالایی برخوردار است.مواردی هم چون زیاد دیده شدن، خوب دیده شدن و قیمت و کیفیت مناسب در برندسازی از تاثیر زیادی برخوردارند و حتما در این رابطه با تفکر و پژوهش مناسب و کار کردن با مشاورین مختلف آن را انجام دهید تا به بهترین نحو ممکن برندسازی و تبلیغات شما صورت بپذیرد. شما باید تمامی اقدامات لازم (موارد مذکور در قسمت مراحل ثبت برند) را بصورت اینترنتی و آنلاین انجام دهید و پس از تایید کارشناسان و رئیس اداره علائم تجاری، آنگاه شما و یا وکیل شما، باید دو نوبت به اداره مالکیت معنوی که در تهران مستقر است مراجعه نمایید. چون تشخیص شباهت بین دو علامت امری است نظری، ممکن است علامت طوری معرفی شده که در بدو امر شباهت با علامت ثبت شده ی قبلی معلوم نگردد یا اینکه صاحب علامت قبلی راجع به درجه ی شباهت با اداره ی ثبت موافق نباشد. تضمین میکند که مشتریان میتوانند محصولات را از یکدیگر تشخیص دهند.

می توانید با پیگیری های مداوم در ارتباط با مشتریان خود آن ها را به سیستم و کسب و کار خود وفادار سازید و از این طریق مشتری های وفادار و همیشگی خود را بیشتر کنید، هم چنین کلیه این مشتریان که به شما اعتماد کرده برای شما مشتری دیگر به همراه خواهند آورد و این مساله می تواند سود شما را دوچندان کند. رسیدگی به اختلافات ناشی از اجرا این قانون و آئین نامه ی اجرایی آن ،طبق ماده ی 59 ،در صلاحیت شعبه یا شعب خاصی از دادگاه های عمومی تهران می باشد. علامت یعنی هر نشان قابل رؤیتی که بتواند کالاها یا خدمات اشخاص حقیقی یا حقوقی را از هم متمایز سازد. در حقیقت هر شرکتی که اقدام به گزینش و ثبت علامت تجاری می کند محصولات خود را متمایز از سایر محصولات مشابه بازار می نماید. بعد از دریافت آگهی در روزنامه رسمی ثبت نام به عمل می آیدو برای آگهی ۱۰ ساله برند اقدام می شود . مدت زمان ثبت برند از گام اول تا دریافت سند 10 ساله چقدر است؟ ثبت شرکت و اخذ رتبه نیک پارس با سابقه چندین ساله در امور ثبتی در سطح تهران و تمامی استان ها کشور مفتخر برای ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد جهت دریافت اطلاعات میتوانید از کارشناسان ما بصورت رایگان مشاوره فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید