راهنمای شرایط مراحل و مدارک لازم ثبت برند ۱۴۰۰

پس از دریافت پیامک تایید لازم است به صورت حضوری به اداره مالکیت معنوی کشور مراجعه نمایید و اقدام به تشکیل پرونده کنید. حضور در اداره مالکیت معنوی و تشکیل پرونده به صورت فیزیکی. ما در این آموزش از ابتدای ثبت نام در سامانه اداره مالکیت معنوی تا ثبت اظهار برند به صورت کامل و مرحله به مرحله توضیح داده ایم. پیشنهاد می کنیم استعلام برند را با دقت کامل انجام دهید تا در مراحل بعدی دچار مشکل نشوید و زمان و هزینه تان هدر نرود. به شما قول می دهیم اگر این محتوا را کامل بخوانید کاملا مراحل ثبت برند برای شما شفاف می شود. نشان جغرافیایی نشانی است که مبدا کالایی را به قلمرو ، منطقه یا ناحیه ای از کشور منتسب می سازد، مشروط بر اینکه کیفیت و مرغوبیت ، شهرت یا سایر خصوصیات کالا اساسا قابل انتساب به مبدا جغرافیایی آن باشد. اما تصور کنید که نام تجاری خود را ثبت نکرده اید و شخص دیگری که در ارائه چای در بازار رقیب شما به حساب می آید از این موضوع اطلاع پیدا می کند. این علامت تجاری براساس قوانین اداره ثبت شرکت ها، بخش علائم و اختراعات به ثبت قانونی می رسد تا در انحصار شخص و شرکت مربوطه باشد و تا زمانی که آن را به ثبت نرساند، هیچ حقی نسبت به آن برند ندارد.

اگر بخواهید از یک نام و برند که مخصوص به نوع خاصی از کالا یا خدمات است برای دسته دیگری از کالا و خدمات استفاده کنید میتوانید با گرفتن استعلام از وضعیت ثبت آن مطلع شوید و بدون اطلاعات قبلی اظهارنامه تنظیم نکنید. به همین دلیل اظهارنامه به عنوان مدرکی فوق العاده ارزشمند محسوب می شود که در زمان های خاص به سهامداران کمک خواهد کرد. به عنوان مثال نام برندینگ نباید نام افراد مشهور و مکان های جغرافیایی معمول و مشهور باشد. همان طور که گفته شد علامت های انتخاب شده به عنوان برند نباید مخالف با موازین اسلامی و اجتماعی باشند. همان طور که در بالا اشاره کردیم مهم ترین مساله در ارتباط با مزایای ثبت برند را می توان به جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی بیان کرد. یعنی خود این نام یا مشابه آن نباید قبلا در همان طبقه مد نظر شما ثبت شده باشد. طبقه 30- قهوه، چاي، كاكائو، شكر، برنج، نشاسته كاسار يا مانيوك (تاپيوكا)، نشاسته نخل خرما (ساگو)، بدل قهوه؛ آرد و فراوردههاي تهيه شده از غلات، نان، نان شيريني، شيرينيجات، شيريني يخي؛ عسل، ملاس يا شيره قند؛ مايه خمير، گرد مخصوص شيرينيپزي يا پخت نان؛ نمك، خردل؛ سركه، انواع سس (چاشني) ادويه جات، يخ.

طبقه 27 – انواع فرش، قاليچه، حصير و زيرانداز، لينوليوم و ساير كف پوشها، آويزهاي ديواري (غيرپارچهاي). همچنین دیگر از دلایل مهم طولانی تر شدن مراحل ثبت برند به نسبت ثبت شرکت در این است که در مورد ثبت انواع شرکتها، ابتدا شرکت به ثبت می رسد و سپس روزنامه رسمی آن چاپ می شود و فقط یک نوبت انتشار روزنامه رسمی وجود دارد، اما در مراحل ثبت برند دو نوبت انتشار روزنامه رسمی (با اختلاف حداقل ۳۰ روز بین انتشار نوبت اول با نوبت دوم)، قبل از ثبت نهایی برند وجود دارد. از دیدگاه وسیع تر ،علائم تجاری با رسمیت بخشیدن و دادن سود اقتصادی به صاحبان آن ها در سطح جهانی سرمایه گذاری کرده و این ابتکار را ترویج می دهد. قوانین ثبت برند موارد ملزم به برند و ممنوعیت ها را نام می برد. طبق قانون زمان 30 روزه ای برای انتظار به اعتراض در نظر گرفته شده است. ثبتی نو علاوه بر ارائه مشاوره رایگان به شما، انجام ثبت برند در ایران با سریع ترین زمان ممکن را برایتان مقدور خواهد ساخت. این برند باید به تمام جوانب دینی و فرهنگی موجود در جامعه ایران احترام بگذارد.

برای آنکه کسب و کار خود را راه اندازی کنید، قطعا نیاز به مجوز در حوزه کاری شرکت خواهید داشت. مدارک مورد نیاز متفاوت است که در ادامه آن ها را بررسی می نماییم. همینطور دقت بالایی در طی این مسیر نیاز است و افرادی که مشغله کاری زیادی دارند، کار خود را به متخصص می سپارند. پرداخت هزینه های مربوط به روزنامه رسمی و حق الثبت و مراجعه مجدد به اداره و دریافت سندی که نشان دهنده اختصاص برند به شما می باشد. چرا قیمت گوشی های اپل به نسبت گوشی های اندروید بالاتر است، این مساله را می توان در برند بودن این شرکت دانست، چون یقین داریم که گوشی های اپل حتی به نسبت برخی از گوشی های اندرویدی از کیفیت پایین تری برخوردارند. شما باید یکی از این نسخه ها را نزد خود بایگانی نموده و نسخه دیگر را با مدارک خواسته شده و واریز هزینه های درخواست شده، که در ضمیمه قرارداد آمده، مجدداً به آدرس مرکز ارسال نموده تا روند ثبت ، براساس روال اداری و رسمی خود دنبال گردد. شرکت ها نیز می توانند محصولاتشان را از یکدیگر مجزا سازند. به شما تضمین می دهیم که قبل از اقدام برای ثبت برند حتما بهترین استعلام را از نام شما بگیریم تا در زمان و هزینه شما بیشترین صرفه جویی صورت گرفته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید