راهنمای شرایط مراحل و مدارک لازم ثبت برند ۱۴۰۰

یکی از مواردی که باید از آن اطلاع داشته باشید زمانی است که برند مدنظر خود را براساس قوانین تعریف شده انتخاب نمی کنید. به عنوان مثال هزینه مربوط به ثبت اظهارنامه، به ثبت رساندن برند، به تاخیر افتادن تمدید ثبت برند و مواردی از این قبیل را باید به حسابی که سامانه در اختیار شما قرار می دهد، واریز کنید. همان طور که از نامش پیداست ” علامت جغرافیایی” کالا ، محصولات یا خدماتی را معرفی می کند که مربوط به منطقه یا کشور خاصی است. همچنین به امضای تمامی مدیران در معرفی نامه نیاز خواهد بود. سرمایه گذار با امضای فرمی که توسط کارشناسان تایید شده است، تا حدی مراحل لازم را طی می کند. همانطور که قبلا نیز اشاره کردیم اشخاص حقیقی و حقوقی با یکدیگر تفاوت هایی دارند که برای ثبت برند نیز این وجه تمایز شامل حال آن ها خواهد شد. با توجه به تعداد طبقهای که برای ثبت برند خود انتخاب مینمایید و همچنین با لحاظ این موضوع که تصمیم به ثبت علامت تجاری برای شخص حقیقی و یا حقوقی را دارید، هزینه ثبت برند متغیر و متفاوت خواهد بود. همچنین پرداخت هزینه حق الثبت اقدامی تکمیلی است که باید در این زمان انجام دهید.

همچنین می توان تقاضای ثبت برند برای شرکت را از اداره مالکیت صنعتی به عنوان نام تجاری سراسری درخواست داد. بدین منظور می بایست برند مزبور را طبق قانون در اداره ی ثبت شرکت ها و علائم و اختراعات ثبت نماید. در نظر دارید در چه طبقه یا طبقاتی برندتان را ثبت نمایید؟ برای شخص حقیقی تمامی مدارک می بایست به نام شخص و مرتبط به طبقه و فعالیت مورد نظر باشد. بهتر است بدانیم که علامت تجاری حقیقی به معنی ثبت برند به نام شخص حقیقی و علامت تجاری حقوقی به ثبت برند شرکت (شخص حقوقی) گفته می شود. امروزه برای داشتن برند شخصی و مختص به خود تنها نیاز است که با کارشناسان مجرب در این زمینه همکاری داشته باشید زیرا یک برند شخصی نشان دهنده هویت و ویژگی های محصول و خدمات شما خواهد بود . برای برآورد تمامی هزینه های ثبت برند بر طبق تقاضا و طبقه بندی برند خود بهتر است با کارشناسان مجرب مجتمع ثبتی و حقوقی ایلیا در ارتباط باشید .

موسسه ثبتیکال با همکاری با وکلای مجرب و خبره در امور ثبت برند پروسه ثبت برند را در کوتاهترین زمان ممکن انجام و احتمال رد یا اخطار برند مورد درخواست شما را به صفر می رساند. به این موضوع توجه داشته باشید که قادر می باشید برند خود را برای سال های طولانی و ده ها سال با اقدام به موقع و پرداخت هزینه ها و تعرفه های مربوطه و برای دوره های پی در پی 10ساله تمدید کنید و از در اختیار داشتن برندی با قدمت بالا و حرفه ای به خودتان ببالید. حتی برخی از قوانین در کشورهای دیگر برای ثبت برند کاملا متفاوت است و قادر به انتخاب برخی از علامات و نشانه ها هستید که در ایران امکان آن وجود ندارد. نام برند باید نسبت به سایر محصولات و خدمات مشابه خودش متفاوت باشد و به راحتی از بین آنها قابل شناسایی باشد. که سبب متفاوت شدن کالاها و خدمات تولید شده توسط شرکتی با شرکت دیگر می شود، برند می گویند. اگر برای کسب اطلاعات در این زمینه مشتاق هستید، تا پایان متن با ما همراه باشید.

بنابراین برند مورد نظر یک امتیاز برای کسب و کار شما محسوب می شود و اگر جهت ثبت برند خود اقدام نکنید و برند را به ثبت نرسانید افراد سودجو به راحتی می توانند از برند شما استفاده کرده و این امتیازی را که با تلاش زیاد کسب نموده اید را خودتان با دست های خود در اختیار افراد سودجو قرار می دهید. البته اگر از جمله آن افرادی هستید که از امور اداری خوشتان نمی آید .ما بهترین و مناسب ترین راه را برای ثبت برند و علائم تجاری به صورت اختصاصی و کاملاً قانونی ارائه میدهیم . به موجب همین امر به ثبت رسانیدن علامت های تجاری دیگر همانند علامت های تجاری دیگر مانند علائم صوتی، بوها و یا طعم های گوناگون و هر گونه علامت های غیر قابل رویت پذیرفته نمی شود. هر خدمت یا محصولی که عرضه می شود توسط مالک یا مالکینی دارای لوگوی محصول و خدمت یا همان برند می باشد. برندسازی سبب مطرح شدن یک برند است، که برای مشتریان ، مدیران سازمان و کارکنان از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. از این رو یک برند خوب سبب ایجاد رابطه مستمر و مفید با مشتریان محصول خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید