راهنمای مراحل، مدارک و هزینه ثبت نام تجاری

امیدواریم مطالبی که در این مقاله بیان شد برای شما عزیزان مفید بوده باشد و توانسته باشیم اطلاعاتی کلی در خصوص ثبت برند به شما عزیزان بدهیم. پس از طی شدن مراحل قانونی و عدم بروز مشکل در این زمینه، اولین آگهی لوگو در روزنامه منتشر می شود و سپس در صورتی که به مدت یک ماه هیچ شکایت و ادعایی در خصوص آن صورت نگرفت، گواهی ثبت برای شما صادر می گردد. کمترین مبلغ برای ثبت یک آگهی در روزنامه کثیرالانتشار 154 هزار تومان می باشد. جهت مشاوره حقوقی و کسب اطلاعات بیشتر در زمینه هزینه های ثبت برند برای اشخاص حقیقی و حقوقی، می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید. بسته به این که شما شخص حقیقی یا حقوقی هستید یا تصمیم به ثبت برند فارسی یا انگلیسی گرفته اید. این نکته را همواره باید در نظر داشته باشید که نام تجاری یا برند همواره میبایست با علامت تجاری همان محصول همخوانی داشته باشد شخصی که به ثبت برند می پردازد ، این اطمینان را دارد که شخص دیگری نمی تواند از آن نام و نشان استفاده نماید. یک طرح حرفه ای می تواند سال ها ماندگاری خود را در بین تنوع بالای لوگوها حفظ نماید و همواره همگام با کسب و کار شما اعتبار آن را به تصویر بکشد.

2. ثبت برند سبب بالا رفتن ارزش هر کسب و کاری می باشد ، برندینگ با معرفی و شناساندن هر چه بیشتر و تقویت جایگاه برند ، آن را به فرصتی جذاب تر جهت سرمایه گذاری تبدیل می نماید. همانطور که می دانید بیشتر شرکت ها از چندین سهامدار تشکیل شده اند که طبیعتا هر یک از آن ها داعی حق و حقوق خود نیز هستند. یکی از مواردی که باید از آن اطلاع داشته باشید زمانی است که برند مدنظر خود را براساس قوانین تعریف شده انتخاب نمی کنید. هر زمانی که اظهارنامه برند و علامت تجاری را در سامانه ارسال کردید، این اظهارنامه در نوبت و صف بررسی کارشناسان و رئیس اداره علائم تجاری قرار می گیرد. از زمانی که اظهارنامه توسط ما به ادارهی مربوطه ارسال میشود، ۳۰ تا ۴۰ روز کاری و جهت آگهی نوبت اول و ۲.۵ ماه جهت دریافت گواهینامه ثبت برند زمان لازم است. پس از انجام این مراحل تقریبا سه ماه طول می کشد تا درخواست شما بررسی شود. به همین خاطر با در نظر گرفتن دو مرحله بالا مجموع مدت زمان مورد نیاز برای ثبت علامت تجاری و دریافت سند مرتبط با آن تقریبا 50 روز به طول می انجامد. 2. مدت زمان مرتبط با تشکیل پرونده فیزیکی علامت، پرداخت هزینه های رسمی نوبت و چاپ آن و الزاما سپری شدن 30 روز از تاریخ انتشار آن، پرداخت هزینه روزنامه رسمی کشور دوم و چاپ آن، پرداخت حق الثبت، مراجعه حضوری به اداره مالکیت معنوی و دریافت سند برند حداقل به 45 روز زمان نیاز دارد.

ثبت شرکت و اخذ رتبه نیک پارس با سابقه چندین ساله در امور ثبتی در سطح تهران و تمامی استان ها کشور مفتخر برای ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد جهت دریافت اطلاعات میتوانید از کارشناسان ما بصورت رایگان مشاوره فرمایید. 3. بخشی از کالا یا خدمات ارائه شده برای برند قابل ثبت نباشد. به منظور ثبت آن تمام مراحل قانونی باید به درستی انجام شوند بدین نحو که پس از تهیه مدارک باید به سایت اداره مالکیت معنوی مراجعه نموده، سپس پس از تکمیل درخواست و اظهارنامه، تمام مدارک و مستندات را ارائه دهید. با توجه به حجم زیاد درخواست ها برای ثبت برند انتخاب مناسب نام تجاری و طراحی لوگو به یکی از معضلات مهم متقضیان ثبت برند تبدیل شده است. و اقدام به استعلام آن نمایند اما شما می توانید با مشاورین ثبت فردا تماس بگیرید و از هزینه های ثبت برند اطلاع پیدا کنید. بدین منظور بهتر است از کارشناسانی بهره بگیرید که در این حوزه تجربه دارند تا هر چه سریعتر پله های موفقیت را یکی پس از دیگری طی کنید.

در صورتی که صاحب برند برای تمدید آن اقدامی انجام ندهد، هر فردی که متقاضی این برند باشد می تواند با طی کردن مراحل مربوطه برند فوق را به نام خود ثبت کند. کافیست به این صفحه مراجعه کنید و گام به گام تمام مراحل را انجام دهید. تمام مراحل ثبت و پیگیری به وسیله همین سایت انجام می شود. اول اینکه مراحل ثبت برند راحت تر بوده و به سرعت قابل پیگیری است و دومین مورد این که از اختلاف منافع با برند های ثبت شده که در صنف شما فعالیت می کنند جلوگیری می کند. اگر مدارک شما به وسیله کارشناسان مربوطه اداره ثبت اسناد به صورت کامل تایید شود، دو نسخه قرار داد برای شما به آدرسی که در مراحل ثبت داده اید، ارسال خواهد شد. حال این سوال پیش می آید که هزینه کلیه مراحل ثبت برند چقدر می باشد. پس از انتشار آگهی اظهارنامه، امتیازات و حقوقی که بعد از ثبت علامت تجاری به وجود می آید شامل برند شما نیز می شود. البته سیستم مادرید می تواند به تاجر امکان فعالیت تجاری در هشتاد و پنج کشور را بدهد و در صورت عضویت، نیازی به فرستادن تقاضا به تک تک این کشورها نیست. همچنین تمام دارو ها، لوازم آرایشی و مواد غذایی که در کشور یا خارج از آن تولید شده اند، قبل از توزیع باید نام تجاری، آدرس تولید کننده، کشور سازنده و کد ثبت نشان جغرافیایی، به صورت برچسب بر روی آن ها درج شود.

دیدگاهتان را بنویسید