راهنمای مراحل، مدارک و هزینه ثبت نام تجاری

علامت های عام را نمی توان به ثبت رساند . برای ثبت برند نمی توان بطور قطعی مشخص نمود که اسم مورد نظر شما قابل ثبت می باشد یا خیر. پس از انتخاب برند با در نظر گرفتن قواعد و قوانین انتخاب نام برند باید نسبت به استعلام نام برند اقدام نمایید چراکه یکی از ویژگی های مهم برند تکراری نبودن و جدید بودن آن است . اولین گام در ثبت برند تجاری ، انتخاب طرح مناسب با رعایت قوانین و ضوابط مربوط به ثبت علامت تجاری می باشد . مجموعه این قوانین در سطح کشوری و بین المللی تنها برای حفاظت برند از شرکتهای می باشد که حاصل دست رنج چندساله آن ها باعث ایجاد این نام یا نماد شده است. بعد از اینکه ثبت برند بلامانع تشخیص داده شد و اصل مدارک یا کپی برابر اصل آن به اداره تحویل داده شد، در سامانه ثبت برند به شما اجازه داده می شود که حق الثبت برند را پرداخت نمایید. در حقیقت شما با ثبت برند حق سوء استفاده یا کپی را از محصول و کالای خود سلب میکنید.

2. کپی از تمامی مدارک شناسایی شخص حقوقی شامل: کپی شناسنامه، کارت ملی، کارت بازرگانی یا همان کارت تجاری، آگهی مندرج در روزنامه رسمی، آخرین تغییرات شرکت، مجوز فعالیت یا جواز کسب، پروانه ساخت و پروانه بهره برداری. پس از اینکه هزینه حقالثبت برند را پرداخت کردید برای اعلام نهایی به عموم باید دومین یا آخرین آگهی را به چاپ برسانید. هنگامی که شما درخواست روزنامه اول را میدهید پس از یک ماه از چاپ آگهی علامت تجاری باید هزینهای را به عنوان حقالثبت در سایت پرداخت کنید. در این مرحله از باید هزینهای را پرداخت نمایید. این هزینه نیز متفاوت خواهد بود چرا که به طبقات و کالاها بستگی دارد و همراه بالا رفتن طبقات مسلماً هزینه ثبت برند بیشتر خواهد شد. اگر متقاضی شخص حقیقی باشد در این مرحله باید هزینه ثبت برند، مبلغی بین 400 الی 600 هزار تومان خواهد بود. هزینه روزنامه اول با توجه به سیاه و سفید بودن یا رنگی بودن لوگو، میزان خطوط و تعداد طبقات و کالاها متفاوت خواهد بود. در صورتی که پس از مدت ده سال فرد در تمدید تأخیر کند، میزان هزینه جریمه به آن اضافه خواهد شد. یک مهلت ارفاقی شش ماهه که از پایان دوره شروع می شود، برای پرداخت هزینه ی تمدید با پرداخت جریمه ی تاخیر در نظر گرفته می شود.

در نظر داشته باشید ثبت برند تجاری کاملا اختیاری است مگر در شرایطی که قانونگذار مشخص کرده است که من جمله این موارد عبارتند از محصولات غذایی و مواد آرایشی و بهداشتی که تاثیر مستقیم بر روی پوست انسان دارند . حضور در بازار های اقتصادی و جلوگیری از سوء استفاده رقبا و سایرین ، چنانچه که پس از ثبت برند تجاری حق و حقوق خاصی به شما اختصاص خواهد یافت . برند نه تنها نشانگر کیفیت و نوع محصول و خدمت شما می باشد بلکه سبب می شود شما در مقابل سایرین متفاوت باشید و با درج آن روی محصول یا کالا های خود ، از به اشتباه افتادن مشتریان در خرید سایر محصولات متفرقه جلوگیری می نمایید . اگر این حس شک و شبهه در ذهن شما ایجاد شود ممکن است در آینده ای نزدیک بخواهید نام برند خود را تغییر دهید که باید دوباره هزینه های اضافی پرداخت کنید، پس اگر می خواهید به صورت قاطع برند خود را به ثبت برسانید، طوری که در آینده نخواهیم دوباره آن را تغییر دهیم، بهتر است از نظرات کارشناسان ثبت شرکت و اخذ رتبه نیک پارس در این زمینه استفاده کنید. به این معنا که برند یک فرصت عالی برای جذب سرمایه های کلان و متعدد را برای شما فراهم می کند و هم چنین امکان اخذ وام از بانک های را نیز چند برابر می کند .

ممکن است برای دریافت وام مفید باشند. امیدواریم مطالبی که در این مقاله بیان شد برای شما عزیزان مفید بوده باشد و توانسته باشیم اطلاعاتی کلی در خصوص ثبت برند به شما عزیزان بدهیم. در اینجا ما از الف تا ی به شما می گوییم که ثبت برند چیست؟ به عبارتی دیگر ثبت برند تجاری عامل تمایز محصول شما از سایر محصولات بازار است که در تبلیغات و بازاریابی نیز تاثیر به سزایی دارد . در این مرحله شما پرداخت هزینه حق الثبت را هم دارید. توجه داشته باشید رمز موفقیت شما در این زمینه این است که، پس از شنیدن نام برند خریداران سریعا آن را شناسایی کرده و از خدمات ارائه شده راضی و خشنود باشند. چنانچه جهت ثبت برند تجاری و دریافت مشاوره رایگان با متخصصین سامانه ثبت شرکت نیک از طریق راه های ارتباطی در تماس باشید . از این رو برای به دست آوردن مبلغ دقیق هزینه ثبت برند خود میتوانید با مشاورین ثبت اریکه در تماس باشید. به دلیل وجود تعداد بی اندازه زیاد محصولات مختلف در بازار و برندهای زیاد، گاهی یادآوری یک نام بسیار سخت است. 8. زمانی که برند شما شناخته شود خیلی از هزینه ها کاهش می یابد و فروش شما بسیار افزایش می یابد .

دیدگاهتان را بنویسید