راهنمای مراحل، مدارک و هزینه ثبت نام تجاری

در صورتی که صاحب علامت تمایل به استمرار سابقه ثبت داشته باشد می تواند حداکثر ظرف ۶ ماه از انقضای اعتبار تصدیق ثبت اقدام به تجدید علامت نماید. در صورت سپری شدن مدت ۶ ماه علامت ثبت شده دیگر اعتبار قانونی نخواهد داشت. درصورتی که یک برند به ثبت رسیده باشد دیگر قابلیت ثبت نخواهد داشت. هزینه های فرعی شامل: روزنامه رسمی برای ثبت برند نوبت اول که با توجه به سیاه و سفید بودن آگهی، تعداد خطوط برند و ابعاد آن، حداقل هزینه بالای ۱۳۵ هزار تومان را همراه خواهد داشت. 4. شباهت برند مورد نظر از نظر علائم، رنگ و خطوط با برند دیگر؛ طوری که سبب اشتباه در مصرف کننده و مشتریان شود. شرایط مختلفی برای ثبت برند در نظر گرفته شده است که آگاهی از این شرایط می تواند به شما کمک کند تا بتوانید با هزینه بسیار مناسب برند خود را به ثبت برسانید که البته با توجه به خدماتی که سامانه آنلاین پایدار در اختیار شما قرار می دهد شما می توانید با ارزانترین هزینه ثبت برند تمامی عملیات ثبتی را به راحتی و با سرعت بسیار بالا انجام دهید. سامانه آنلاین پایدار با جمع آوری این افراد متخصص سعی کرده است تا مشاوره آنلاین و رایگان را در اختیار شما قرار دهد تا بتوانید به راحتی و در کمترین زمان ممکن برند خود را به صورت کاملا خلاقانه و معتبر به ثبت برسانید.

برای این کار می توانید اقدام به گرفتن استعلام برای ثبت لوگوی تجاری خود از طریق این لینک کنید؛ زیرا ممکن است کسی قبلاً آن را به ثبت رسانده باشد و در آن صورت نام انتخابی شما دیگر به یک نام برای برندتان تبدیل نخواهد شد و البته باید یادآوری کنم که آن لوگوی طراحی شده نیز به ثبت نخواهد رسید. برای هر کدام از این موارد شرایط ثبت برند فوری در نظر گرفته شده است که شما با رعایت کردن آنها می توانید به راحتی برند خود را در سریعترین زمان ممکن به ثبت برسانید اما رعایت کردن این شرایط نیازمند استفاده از مشاوره و راهنمایی افراد متخصصی است که برندهای مطرحی را قبلاً به ثبت رسانده باشند. برای این کار بهتر است ابتدا تمامی استعلام های لازم را در مورد برند و لوگو تجاری که قصد ثبت کردن آن را دارید انجام دهید تا بتوانید به راحتی و در سریعترین زمان ممکن یک برند کاملا خلاقانه و جدید را رونمایی کنید. برای اینکه بتوانید برند خود را در کشورمان به ثبت برسانید باید از یکی از دو نوع ثبت برند یعنی ثبت برند حقیقی و حقوقی استفاده کنید که هر کدام از این ها دارای مدارک و ضوابط خاصی برای ثبت شدن هستند.

اگر متقاضی شخص حقیقی باشد، هزینه معادل۲۰۰٫۰۰۰ تومان. همچنین بعد از آگهی نوبت اول، متقاضی باید هزینه حق الثبت برند را به مبلغ حدودی ۱۵۰ هزار تومان در سامانه پرداخت و دوباره برای نوبت دوم در روزنامه رسمی ثبت برند را آگهی نماید. اگر متقاضی شخص حقوقی باشد، هزینه معادل۴۰٫۰۰۰ تومان. یک قطعه از علامت در دفتر علایم ثبت و دفتر طبقات کالا الصاق و ثبت می شود.مراتب در برگ تصدیق ثبت علامت درج و ضبط پرونده شده و اگهی ثبت علامت تجارتی تحریر شده توسط مسئول اداره امضا و پس از ثبت در دفتر اندیکاتور جهت درج در روزنامه رسمی تحویل متقاضی می گردد. ۱۱ – متقاضی یک برگ تصدیق ثبت علامت تجارتی را از قسمت فروش اوراق خریداری و به اداره مراجعه و مدارک پرداخت حق الثبت و برگ تصدیق را ارائه و مسئول اداره دستور ضم به پرونده و ادامه عملیات ثبتی را صادر می نماید. ۱۲ – متقاضی به روزنامه رسمی مراجعه و آگهی ثبت علامت تجارتی را جهت درج در روزنامه ارائه می دهد.

اگر متقاضی شخص حقوقی باشد، هزینه معادل۲٫۴۰۰٫۰۰۰تومان. اگر متقاضی شخص حقوقی باشد، هزینه معادل۲۰۰٫۰۰۰ تومان. اگر متقاضی شخص حقیقی باشد، هزینه معادل۱٫۲۰۰٫۰۰۰تومان. اگر متقاضی شخص حقیقی باشد، هزینه معادل۱۰۰٫۰۰۰ تومان. هزینه روزنامه رسمی برای ثبت برند برای نوبت دوم نیز حداقل ۱۳۵ هزار تومان می باشد.اگر متقاضی ثبت برند مادرید ( خارجی ) باشد؛ می بایست معادل ارزی هزینه ثبت برند و علامت تجاری شرکت را براساس نرخ رسمی پرداخت نماید. اگر متقاضی شخص حقیقی باشد، هزینه معادل۲۰٫۰۰۰ تومان. علامت تجارتی، یعنی هر نشان قابل رویتی که بتواند کالاها یا خدمات اشخاص حقیقی یا حقوقی را از هم متمایز سازد، نام، رنگ، شکل، علامت هندسی و هر چیز مشخصی می باشد که معرف یک کالا، محصول، یا خدمت است و استفاده آن توسط دیگری جرم است و مرتکب تحت پیگرد قرار خواهد گرفت.علامت تجارتی، اشاره به یک نشان منحصر به فرد دارد که بیان کننده آن محصول می باشد. اولین و شاید مهم ترین شرطی که برای ثبت برند در نظر گرفته شده است این است که برند ثبت شده شما به هیچ عنوان نباید شبیه به نام و لوگوی تجاری هایی باشد که قبلاً به ثبت رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید