راهنمای مشهور مراحل ثبت برند و علامت تجاری سال 1400

بهتر است قبل از هرگونه اقدامی نظر یکی از کارشناس حقوقی در موسسه حقوقی ویونا طراحی و استعلام کنید. به منظور رفاه حال متقاضیان، شرایطی توسط سازمان فراهم شده تا بتوان قبل از تشکیل پرونده با ثبت اطلاعات، شرایط ثبت برند خود را بررسی کنند. وکیل به طور قطع در پیشبرد سریع تر کارها با در نظر داشتن قوانین مصوب شده بسیار راهنمای خوبی خواهد بود. شما باید یکی از این نسخه ها را نزد خود بایگانی نموده و نسخه دیگر را با مدارک خواسته شده و واریز هزینه های درخواست شده، که در ضمیمه قرارداد آمده، مجدداً به آدرس مرکز ارسال نموده تا روند ثبت ، براساس روال اداری و رسمی خود دنبال گردد. برای طبقه بندی علامت تجاری باید این نکته مهم را در نظر داشته باشید که طبقه بندی برند را باید با توجه به مجوز فعالیت خود انجام دهید. یک نام تجاری و برند دارای اعتبار نشانه ای از موضوع فعالیت و ارائه محصول می باشد که توسط متخصصین ثبت برند انجام می پذیرد .

هر تاجر و یا تولید کننده یا کسبه و یا صاحب شغلی برای محصولات خود می بایست نامی انتخاب نماید که مشتریان برای خرید و شناخت محصول بدنبال نام تجاری همان محصول باشند.در درجه اول شروع هر فعالیت و یا راه اندازی خط تولید انتخاب نام تجاری می باشد که این امر موجب جلوگیری از کپی برداری افراد سودجو می باشد.امروزه اکثر مدیران و یا صاحبان مشاغل مختلف برند خود را به ثبت رسانده اند و شاید به فکر ثبت نمودن چندین برند جدید دیگر برای خود باشند. در خصوص این مورد شاید برندی مانند د-یجی-کا-لا به ذهن تان برسد، در حالی که این برند بزرگ در یک سال اول تنها بر روی یک الی دو محصول کار می کرد و به تدریج حوزه فعالیت خود را گسترش داد. فراموش نکنید که شما با جلب اعتماد مردم می توانید نماد یا اسمی که انتخاب کرده اید را به برندی معتبر تبدیل کنید.

این در حالی است که شما با انتخاب یک نام مناسب برای خود می توانید به سادگی در بازار کار محصول خود را به دیگران معرفی کنید. شما می توانید مستقیما به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور مراجعه کنید. شما می توانید در هر مرحله وضعیت ثبتی آن را با مراجعه به سایت اداره مالکیت معنوی پیگیری نمایید. اظهار نامه برگه ای حقوقی است که اطلاعت برند و مالک ان را با تمامی موارد حقوقی مورد نیاز شرح می دهد . این برند که به برند شرکتی نیز معروف است مستلزم رعایت استاندارد های بیشتری بوده و برای سازمان های بزرگ و بسیار وسیع است. حال اگر مدارک ارسای ناقص باشد و یا موارد قانونی رعایت نشده باشد، درخواست متقاضی مردود می شود. این موارد به صراحت در قوانین دیده شده و سلیقه ای نیست. این مرحله را باید کارشناسان اداره مالکیت معنوی انجام دهند وکاری از دست شما تا اتمام این مرحله ساخته نیست. ولی در شریطی هم ممکن است کلا طرح به دلایلی رد شود که در این حالت دیگر امکان پیگیری موضوع نیست. 3: بازبینی اطلاعات ضمائم: در این مرحله افراد میتوانند ضمائمی را که در مراحل قبل وارد کرده بودند، مورد بازبینی قرار دهند تا در صورت نیاز آن را اصلاح کنند.

برای ثبت علامت تجاری در ایران پس از اینکه علامت خود را با مشاوره یک طراح حرفه ای طراحی کردید و نسبت به مفهوم و اعتبار برند خود و دیدگاه های مناسب برند خود اطمینان حاصل نمودید نوبت به ثبت برند قبل از هرگونه اقدام برای معرفی و در واقع برند سازی در بازار خود می باشد. از طریق این سایت میتوانید به راحتی تمامی برندهای ثبتشده در بیش از ۴۰ طبقه کاری را ببینید و قبل از ثبت برند خود از تکراری نبود آن اطمینان حاصل کنید. قبل از شروع هر اقدامی ابتدا برند مورد نظر خود را استعلام نمایید تا از درصد موفقیت ثبت شدن آن اطلاع پیدا کنید. مراحل ثبت برند با انتخاب یک عنوان مناسب شروع می شود و به این ترتیب ادامه پیدا می کند. اگر درخواست قبول شود باید متقاضی خود و یا وکیلش برای تشکیل پرونده بصورت حضوری در محل اداره حضور پیدا کنند. شما باید هزینه را در بانک ملی محل خود شرکت پرداخت نموده و گواهی بانکی مورد نظر را به اداره تحویل نمایید تا پیش نویس اگهی برای شما آماده شود.

دیدگاهتان را بنویسید