شرایط راهنمای علامت و مدارک لازم ثبت برند تجاری ۱۴۰۰

6. برای همین امر موسسه حقوقی های ثبت با ارائه خدمات ثبت برند زیر نظر کادر مجرب و متخصص در کنار شماست تا شما را در این امر همراهی کند . پس از انتخاب نام برند، شاید به نظرخودتان آن برند تک و منحصر به فرد باشد و تا به حال مشابه آن را ندیده باشید؛ جهت اطمینان لازم است نام برند انتخابی خود را استعلام کنید که آیا نمونه ی مشابه و یا عین دارد، همچنین ازاین نظر باید استعلام شود که آیا نام انتخابی قابل ثبت است. امروزه باتوجه به افزایش رقابت ها در بازارهای دنیا و ایران، همه ی شرکت ها به دنبال راهی برای گسترش بازار خود هستند. با توجه به ارزش علائم تجاری و اهمیتی که یک علامت تجاری ممکن است در تعیین میزان موفقیت یک محصول در بازار داشته باشد ، تضمین اینکه در بازارهای مربوط به ثبت رسیده باشد بسیار ضروری است. البته ثبت برند فقط داشتن یک اسم یا علامت نیست بلکه معیاری است برای معرفی شما در بازارهای ایران و جهان. ایجاد تناسب دقیق بین برندینگ موفق و بازگشت سرمایه اتفاقی مشکل است و در واقعیت امکان قیمت گذاری روی ارزش یک برند در حال پیشرفت، وجود ندارد. با استعلام گرفتن می توانید در کمترین زمان و صرف هزینه کم در صورت وجود تشابه اقدام به تصحیح و یا تغییر در برند انتخابی خود نمایید.

به بخش ثبت نام رفته و مشخصات اولیه خود را وارد نمایید. محافظت آرم تجاری توسط مراجع قانونی که در اکثر نظام ها اجازه متوقف کردن تخلف در این زمینه را دارند تایید می شود. در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت. در نوع دیگری از ضررهای ناشی از ثبت نکردن برند، احتمال از دست دادن تمام حقوق برند وجود دارد. با اینکه اکثر کسب و کارها به اهمیت استقاده از علائم تجاری به منظور تمیز دادن محصولاتشان از محصولات رقبا پی بردهاند. مورد دیگر اینکه برای پرداخت هزینه حتما باید از طریق سامانه ثبت علامت های تجاری اقدام شود و نمی توان برای پرداخت هزینه از بانک اقدام نمود. در صورتیکه فردی تقاضای علامت تجاری را داشته باشد که فرد دیگری نسبت به ان معترض باشد و ان را مشابه برند خود بداند و یا ان را متعلق به خود بداند باید در زمان انتشار اگهی و یا بعد از ان در صورت داشتن عدله کافی و اینکه واقعا شباهت برند بتواند مصرف کننده و مشتریان انها را دچار اشتباه کند نسبت به این موضوع اعتراض نماید. شما می توانید از کارشناسان ما برای استعلام برند کمک بگیرید یا این که خودتان از طریق وب سایت این کار را انجام دهید.

برای این کار بهتر است از کارشناسان مربوط به این حوزه کمک بگیرید زیرا هم سابقه همکاری و ثبت برندهای مختلف را دارند و هم همه وقت به سامانه استعلام برند دسترسی دارند. به این موضوع توجه داشته باشید که قادر می باشید برند خود را برای سال های طولانی و ده ها سال با اقدام به موقع و پرداخت هزینه ها و تعرفه های مربوطه و برای دوره های پی در پی 10ساله تمدید کنید و از در اختیار داشتن برندی با قدمت بالا و حرفه ای به خودتان ببالید. مدت اعتبار ثبت برند به مدت 10 سال از زمان ارائه اظهارنامه می باشد و قبل از اتمام دوره اعتبار برند باید برای تمدید ان اقدام شود. برای داشتن یک برند موفق و تاثیر گذار بهترین راه این است که قبل از اقدام برای طراحی یک برند برای محصولات و خدمات خود از مشاورین و متخصصین این حوزه در موسسه حقوقی ویونا مشورت گرفته و با تخصص این کارشناسان اقدام نمایید که از همه نظر موافق اصول و رویکرد های شما بوده و بتواند وجهه و اعتبار بالایی برای شما به همراه داشته باشد. هر شخص حقیقی یا حقوقی می تواند جهت محافظت از برند خود مثلا: نام محصول یا خدمات خود، آن را ثبت کند.

یک برند باید کلیه احساسات، مفاهیم و ویژگی های نام شرکتی که به آن تعلق دارد را بتواند به مخاطب خود نشان دهد و مخاطب از این برند الهام بگیرد. درصورتی که برند خود را ثبت کرده باشید میتوانید علیه کسی که بدون اجازه شما از برند شما استفاده می کند، از جمله جعل کنندگان و کلاه برداران اقدام قانونی انجام دهید. 6. مدارک ثبت شدن برند خود را بگیرید. شما میتوانید بدون انجام این مراحل و بدون مراجعه حضوری به اداره مالکیت معنوی، خصوصا در این روزهای کرونایی، ثبت برند خود را به موسسه حقوقی های ثبت بسپارید. با توجه به تعداد طبقه ای که برای ثبت برند خود انتخاب می کنید و با در نظر گرفتن این مسئله که تصمیم به ثبت نشان تجاری برای شخص حقیقی یا حقوقی را دارید، هزینه ثبت برند کاملا متغیر و متفاوت خواهد بود. درصورتی که برای شرکت خود برندی ثبت نکنیم با مشکلات متعددی رو به رو خواهیم شد. 1. همان طور که گفته شد علامت و برند های انتخاب شده به عنوان برند نباید مخالف با موازین اسلامی و اجتماعی باشند. خیر، همان طور که در بالا اشاره شد ثبت علائم تجاری به دو صورت شخصی ( حقیقی ) و یا شرکتی ( حقوقی ) امکان پذیر است .

دیدگاهتان را بنویسید