شرایط راهنمای علامت و مدارک لازم ثبت برند تجاری ۱۴۰۰

همچنین اینگونه نیست که برای ثبت برند لاتین در هر شرایطی مجبور به ارائه کارت بازرگانی باشید و این امکان وجود دارد تا با انجام اقداماتی، برند لاتین را بدون نیاز به کارت بازرگانی به ثبت برسانیم. آیا می توان برای ثبت برند لاتین از کارت بازرگانی شخص دیگری استفاده نمود؟ یکی دیگر از شرایط ثبت علامت تجاری فارسی بودن برند است از این رو اگر برند یا علامت تجاری مورد نظر فارسی نباشد برای ثبت باید حتماً کارت بازرگانی یا کارت عضویت در اتاق بازرگانی برای ثبت آن ارائه دهید. در صورتی که علامت قبلاً به اسم دیگری ثبت شده و یا شباهت علامت با علامت دیگری که ثبت شده است به اندازه ای باشد که مصرف کننده گان عادی یعنی اشخاصی را که اطلاعات مخصوصی ندارند به اشتباه بیندازد. پس از ثبت برند هزینه ای در روزنامه باید پرداخت گردد تا اگر مدعی دیگری وجود داشته باشد مشخص گردد . در غیر این صورت هر گونه مشکلی که در آینده برای شرکت شما پیش آید و علت آن برند انتخابی باشد را باید به تنهایی حل کنید.

برای درج اطلاعات باید دقت بالایی داشته باشید هر نوع مغایرت اطلاعات موجب رد درخواست شما خواهد بود. چنانچه جهت ثبت برند تجاری و دریافت مشاوره رایگان با متخصصین سامانه ثبت شرکت نیک از طریق راه های ارتباطی در تماس باشید . تمامی اطلاعات مرتبط با شخصیت حقیقی یا حقوقی باید در سامانه علامت تجاری به طور دقیق تکمیل گردد . علامت هایی که قبلاَ خود یا مشابه آن به ثبت رسیده اند. این علامت جهت حفاظت شدن تحت عنوان آرم تجاری یا هرگونه علامت دیگر باید واجد شرایط خاصی بوده که علاوه بر معرفی یک محصول مخصوص .متمایز از سایر علائم نیز باشد که مصرف کننده فریب داده یا به اشتباه بیندازد یا اینکه به قوانینی و اخلاقیات بی حرمتی کند .و بالاخره حقوق داده شده نیباید مساوی با حتی مشابه حقوق اعطا شده به صاحب علامت دیگری باشد. کارشناسان ثبت برند ثبتی نو با بهره گیری از تجربه و دانش لازم و نیز اطلاع کامل از همه قوانین مربوطه ، در این زمینه و دیگر زمینه های مشابه همراه شما هستند.

پس از انتخاب برند با در نظر گرفتن قواعد و قوانین انتخاب نام برند باید نسبت به استعلام نام برند اقدام نمایید چراکه یکی از ویژگی های مهم برند تکراری نبودن و جدید بودن آن است . اولین گام در ثبت برند تجاری ، انتخاب طرح مناسب با رعایت قوانین و ضوابط مربوط به ثبت علامت تجاری می باشد . در صورتی که اداره ی مالکیت صنعتی تشخیص دهد که شرایط مندرج در این قانون رعایت شده است علامت را ثبت کرده و آگهی مربوط به ثبت آن را منتشر و گواهینامه ی ثبت را به نام متقاضی صادر می نماید. پس از مهلت 30 روزه ، اداره مالکیت معنوی گواهی برند را به مدت 10 سال به نام شخص صادر می کند و در انتها بعد از صدور گواهی برند برای بار دوم آگهی خواهد شد . بعد از آن سایرین می توانند برای گرفتن این علامت تجاری درخواست دهند و یا صاحب قبلی آن باید از اول برای ثبت آن اقدام کند. تمایزی که به هنگام دیدن یا شنیدن نام آن علامت تجاری می تواند یاد آور خصوصیات و ویژگی های مخصوص آن محصول باشد.

انتخاب یک نام تجاری برای خدمت یا کالا هایتان ، شما را از رقبا و سایرین متمایز می کند و نوع محصول ، کیفیت و ویژگی های دیگری را از کالا یا خدمت شما در ذهن مشتریان ماندگار می سازد . 1. برند نشانه تمایز خدمت و کالای یک شرکت نسبت به سایر شرکت ها می باشد. به عبارتی دیگر ثبت برند تجاری عامل تمایز محصول شما از سایر محصولات بازار است که در تبلیغات و بازاریابی نیز تاثیر به سزایی دارد . نکته مهمی که در این زمینه وجود دارد این است که، لازم نیست برند به صورت رسمی ثبت شده باشد. ثبت برند چه اهمیتی دارد؟ در نظر دارید در چه طبقه یا طبقاتی برندتان را ثبت نمایید؟ برای ثبت برند فارسی ، چه حقیقی یا حقوقی ، نیاز به جواز تاسیس یا صنایع الزامی می باشد. هزینه ثبت برند مجدداً پس از ده سال با توجه به تورم به وجود آمده و همچنین نوع شخص حقیقی یا حقوقی متفاوت خواهد بود. هزینهها یک عدد مشخص و واحد نخواهد بود به همین دلیل بسته به نوع شخص حقیقی و حقوقی و همچنین طبقات و کالا متغیر خواهد بود. برند یک تشکیلات تجاری جزئی از دارایی آن مجموعه به حساب می آید و ارزش برند می تواند بیشتر از ارزش همه دارایی های فیزیکی یک شرکت نیز باشد.

دیدگاهتان را بنویسید