شرایط راهنمای علامت و مدارک لازم ثبت برند تجاری ۱۴۰۰

کلمات و عبارات ، حروف و اعداد و یا حتی علامت و نشان هایی که به صورت رنگی یا سیاه و سفید توسط متقاضیان ارائه می شود که نمایانگر ویژگی های خاص یک محصول است را جزو علائم تجاری قابل ثبت به حساب می آورند. اگر در علامت تجاری از حروف لاتین استفاده شده باشد، متقاضی باید فتوکپی کارت بازرگانی خود را ارائه دهد، در غیر اینصورت نیازی به ارائه آن نیست. 2)کسانی که آن علامت با علامت آن ها به اندازه ای شباهت دارد که مصرف کنندگان عادی را به اشتباه می اندازد. علاوه بر هزینه های واریزی ، هر علامت تجاری چاپ دو آگهی در روزنامه ی رسمی کشور را نیز دارد که با توجه به تعداد خطوط و ابعاد علامت تجاری و سیاه سفید یا رنگی بودن آن هزینه خواهد داشت . و پس از سپری شدن مدت معین اقدام به اظهار نظر مبنی بر قابلیت ثبت یا دارا بودن نقص می نمایند. چرا قیمت گوشی های اپل به نسبت گوشی های اندروید بالاتر است، این مساله را می توان در برند بودن این شرکت دانست، چون یقین داریم که گوشی های اپل حتی به نسبت برخی از گوشی های اندرویدی از کیفیت پایین تری برخوردارند. اما در ادامه قصد داریم تا به دو مقوله مهم دیگر یعنی هزینه ثبت برند و مدارک ثبت برند اشاره کنیم.

در ادامه قصد داریم تا به یکی دیگر از مباحث مهم مربوط به ثبت برند یعنی مدارک ثبت برند اشاره کنیم. پس از آنکه تمامی مدارک و مستندات لازم را برای ثبت برند وارد سامانه کردید، نوبت به پرداخت هزینه میرسد. و در صورتی که مورد قبول واقع شد ، متقاضی یا وکیل وی باید حضورا در محل اداره حضور پیدا کند و هزینه برند را پرداخت نماید . تقریبا تمامی خدمات مربوط به مالکیت معنوی از قبیل ثبت اختراع، ثبت طرح صنعتی یا ثبت برند مشمول پرداخت برخی هزینهها است. سپس کارشناس اداره مالکیت صنعتی بررسی ها و ارزیابی های لازم را انجام می دهند و نتیجه ارزیابی و بررسی را پس از تایید رئیس اداره مالکیت صنعتی به متقاضی ثبت برند ابلاغ می نمایند. اگر مدارک شما بدون نقص باشد و توسط کارشناسان اداره علائم تجاری پرونده ی شما مورد تایید شود، برای شما پیامکی ارسال می شود مبنی بر اینکه هزینه ی آگهی انتشار در روزنامه ی رسمی مرحله اول را واریز نمایید. بعد از تایید اظهارنامه اکنون نوبت آن رسیده که ثبت علامت کنید.

است که ارائه دهنده خدمات با فروش محصول خاصی است که به وسیله آن از سایر محصولات مشابه متمایز میشود. عملیات در نظر گرفته شده در سامانه 4 نوع است که اظهارنامه جدید، اعتراض، اضافه کردن کالا به اظهارنامه و تغییر علامت را شامل میشود. ثبت برند تنها راهی ست که باعث می شود دیگران نتوانند از نام محصول و اعتبار شما سوء استفاده کنند، به عبارت دیگر استفاده از برند به معنای استفاده از انحصار یک کالا و یا خدمات خاص است. در این مرحله کارشناسان استعلام برند شما با توجه به اسم و شکل برند همچنین طبقاتی که نیاز به ثبت دارد را انجام می دهند و امکان میزان موفقیت ثبت آن را در کوتاهترین زمان به شما اطلاع میدهند. همچنین به ازای هر طبقه اضافه، میزان 40 هزار ریال افزوده میشود. 3: هزینه ثبت برند با مالک حقیقی و حقوقی: در چنین مواردی هزینه مورد نظر به میزان 300 هزار ریال بوده که به ازای هر طبقه اضافه، 30 هزار ریال افزوده میشود. 2: هزینه ثبت برند مالک حقوقی: این هزینه برای مالکین حقوقی دو برابر مالکان حقیقی و به میزان 400 هزار ریال است. همانند دو حالت قبل، مثال زیر به خوبی محاسبه هزینه را نشان میدهد.

همانطور که در این پست مثال زدیم برند اسنپ متعلق به شرکت است. البته شباهتهایی نیز وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره میکنیم. چرا که این دو موضوع نیز برای متقاضیان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. به طور کلی برند یا نام تجاری به دو صورت لاتین و غیر لاتین استفاده می شود. برند به انگلیسی با عنوان قانونی نشان تجاری یک طرح، نماد، عبارت، نام و … ثبت برند، عبارت است از اقدام به ثبت برند مورد نظر، در مرجع قانونی آن، با طی کردن مراحل و تشریفات لازم. هزینه ثبت برند موضوعی است که در پورتال مرکز مالکیت معنوی نیز به آن اشاره شده و براساس اطلاعات مندرج در آن، این هزینه شامل برخی موارد است که در ادامه به آنها اشاره میکنیم. ممکن است مدارک دیگری نیز بسته به نوع درخواست علامت شما، مورد نیاز باشد. ابتدا مدارک مورد نیاز افراد حقیقی را مورد بررسی قرار میدهیم.

دیدگاهتان را بنویسید